Dariusz Szustek

Rozmowa ze starostą łukowskim Dariuszem Szustkiem

Waldemar Sabak

Koronawirus nie wpłynął specjalnie na realizację zapisanych w budżecie na ten rok inwestycji w gminie Górzno. Ostatnie dni to wyłonienie dwóch firm przetargowych na opracowanie dokumentacji na budowę sieci kanalizacyjnej w trzech miejscowościach. Ku końcowi zbliża się budowa świetlicy wiejskiej i modernizacja boiska sportowego w Łąkach, a jeszcze w tym roku powinien być oddany stan surowy domu strażaka w Samorządkach.

modernizacja

Droga powiatowa w Brzozowicy Dużej koło Kąkolewnicy zostanie zmodernizowana. Został już wyłoniony wykonawca, firma z Pruszkowa.

rada - zmiany

Radnego Sławomira Charczuka, który zrzekł się mandatu radnego zastąpił Dariusz Matejek. Uroczyste wręczenie zaświadczenia o wyborze radnego połączone ze ślubowaniem odbyło się podczas ostatniej sesji rady gminy, która odbyła się w miniony piątek 30 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokim.

Piotr Pludowski

Łukowski radny Robert Dołęga pyta dlaczego wzrosły wydatki na wynagrodzenia w magistracie oraz w jednostkach podległych urzędowi. Pytanie stawia po analizie dokumentów, z których wynika, że w porównaniu z 2018 rokiem, w roku 2019 wydatki te wzrosły o blisko 2 miliony złotych.

Bartosz Tarachulski

Trener Pogoni Siedlce Bartosz Tarachulski podsumował pucharowy mecz przeciwko Radomiakowi Radom.

Zenon Stefanowski

22 zadania na drogach gminnych zrealizował w tym roku samorząd gminy Kłoczew. Na poprawę infrastruktury drogowej wydatkowano 4 mln zł, w tym środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina partycypuje też w poprawę stanu dróg powiatowych na terenie gminy, które są w bardzo złym stanie.

Prognoza listopad

Jaka pogoda czeka nas w listopadzie. Swoją kolejną amatorską prognozę przygotował Waldemar Naumiuk z Łosic

cmentarz

2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kilka dni temu cmentarz parafialny przy ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim odwiedził Sławomir Karczewski. Jego przewodnikami byli Adam Szulik i Andrzej Kurenda członkowie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu.