Wieslaw Mazurek

Trwa budowa szkoły podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Ze względu na epidemię koronawirusa i utrudnienia, jakie dotknęły budowlańców, zakończenie prac opóźni się o kilka tygodni. Mimo to samorząd liczy, że jeszcze tej jesieni w obiekcie rozpoczną się zajęcia. Na jakim etapie jest inwestycja? O szczegółach mówi wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

KONCERT

„Prowadź mnie takiego jakim jestem”, pod takim hasłem 16 sierpnia w Starej Kornicy zorganizowano koncert pieśni maryjnych. Pieśni maryjne zaśpiewał zespół Korniczanie.

UROCZYSTOSCI

Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się odpust ku czci św. Rocha. W tym tygodniu na cmentarzu trwała wzmożona akcja sprzątania grobów swoich bliskich.

pielgrzymi

- Tegoroczna pielgrzymka duchowa, inna niż poprzednie, może być dla wielu osób przełomem na drodze wiary- mówią pątnicy z grupy srebrnej, uczestniczący w tym roku w codziennych spotkaniach w parafiach. W czwartek w parafii Trójcy Świętej odbyło się ostatnie spotkanie w ramach pielgrzymowania duchowego. Katolickie Radio Podlasie prowadziło transmisję z tego miejsca.

gaz

W gminie Huszlew trwają prace związane z budową gazociągu. Prace są na półmetku. Został już wykonany 3 km odcinek sieci gazowej. Prawdopodobnie już jesienią gaz popłynie do zakładu w Dziadkowskich.

Miroslaw Walicki

Garwolińskie starostwo powiatowe wystąpi do prokuratury z wnioskiem o ściganie autora złośliwych i mijających się z prawdą komentarzy, które w ostatnim czasie pojawiły się w lokalnych portalach. Według starosty, ewidentnie widać, że jest to zmasowana i zorganizowana akcja, a komentarze pisane z jednego IP.

sesja -absulutorium

Wójtowi Gminy Olszanka - Grzegorz Pajnowski otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.

Krzysztof Adamowicz

Od 4 do 10 sierpnia Urząd Gminy Międzyrzec pracował zdalnie. W Urzędzie nie było przypadku zachorowania na COVID-19 ale wójt gminy Krzysztof Adamowicz miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem co sprawiło, że przebywał na kwarantannie. Wynik badania na obecność koronawirusa COVID-19 był ujemny. Z osobą zarażoną koronawirusem mieli też kontakt inni pracownicy urzędu. Na dzień dzisiejszy żaden z pracowników urzędu gminy i instytucji gminnych nie jest zarażony koronawirusem i nie przebywa na kwarantannie – powiedział Radiu Podlasie Krzysztof Adamowicz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.

Lukasz Bogusz

Inwentaryzacja to jeden z warunków rozwiązania kłopotów z zanieczyszczonym powietrzem. Dzięki niej samorząd będzie wiedział, jaka jest faktyczna skala wprowadzenia gazów i pyłów do powietrza.