Krzysztof Osak

W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się otwarcie wystawy, na której zaprezentowano prace młodych adeptów sztuki rzeźbiarskiej. Przez cały mijający rok brali oni udział w zajęciach odbywających się pod hasłem „Przyroda Polski w sztuce ludowej”. Uczyli się pod kierunkiem znanego łukowskiego rzeźbiarza Krzysztofa Osaka.

SZKOLA

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Korytnicy w gminie Trojanów świętowała jubileusz ćwierćwiecza budynku szkoły, chociaż pierwsza placówka oświatowa powstała w tej miejscowości niemal sto pięćdziesiąt lat temu. Prezentem od władz gminy będzie budowa boiska wielofunkcyjnego.

droga

Dwa i pół kilometra drogi w ciągu dwóch miesięcy. Oddano do użytkowania odcinek drogi powiatowej w mieście Garwolin, którego przebudowa sfinansowana została z budżetu państwa i samorządów powiatowego oraz miasta. Oprócz poprawy stanu drogi i bezpieczeństwa podróżowania, inwestycja połączyła samorządy powiatowy i stolicy powiatu.

TRENER SMKK SIEDLCE

Kibice doczekali się zwycięstwa koszykarek SMKK Siedlce. Podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz Mazurkiewicz/ Michał Żmińczuk w sobotnie popołudnie pokonały Trójkę Żyrardów. Cierpliwość została nagrodzona. Kibice, którzy wiernie wspierają siedlecki zespół 23 listopada obejrzeli ciekawy mecz i co najważniejsze zwycięstwo swojej drużyny.

starosta Dariusz Szustek

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora. Jak informuje nas starosta Dariusz Szustek, decyzją Zarządu Powiatu, ze stanowiska odejdzie z końcem roku Maciej Cybulski. Zastąpi go Beata Skwarek, pełniąca dziś funkcję zastępcy dyrektora. Zarząd Powiatu ma jej powierzyć pełnienie tej funkcji na okres 1 roku.

Waldemar Sabak

Do realizacji założonego na te rok planu inwestycyjnego, w gminie Górzno pozostały do zakończenia jeszcze dwa zadania, a mianowicie sfinalizowanie budowy ulicy Dworskiej i zakup średniego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie. Są też wstępne plany inwestycyjne na przyszły rok.

Mikolaj Sawicki

Mateusz Grabda

Pochowek

Średnio w ciągu roku dochodzi w garwolińskim szpitalu powiatowym do ponad stu poronień. W około dwudziestu przypadkach rodzice nie odbierają szczątków płodu, ciałka dziecka, które nie zdążyło się urodzić. Obowiązek godnego pochówku spoczywa na gminie.