Radzyn

W ubiegłym roku Urząd Miasta Radzyń Podlaski dopłacił 150 tysięcy złotych do gospodarki odpadami przez mieszkańców, którzy nie chcą lub nie potrafią segregować śmieci. Na ten rok burmistrz zapowiada działania, które mają przynieść oszczędności.

GRAMY SWOJE

Jeszcze kilka dni pozostało do zakończenia ferii zimowych w województwie mazowieckim. Ośrodki kultury zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych zajęć. 5 lutego w Łosicach można było przyjść na otwarte warsztaty muzyczne „Gramy swoje”. Efektem warsztatów była piosenka stworzona przez uczestników warsztatów. Jej autorami są Konrad Górzyński, instruktor ŁDK oraz dzieci biorące udział w zajęciach.

ZYCIE RELIGIJNE

Niedawno został opublikowany raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza dotyczący religijności i działalności duszpasterskiej w Polsce. O tym jak w statystykach wypada diecezja siedlecka, Monika Jabłkowska pytała biskupa sieleckiego Kazimierza Gurdę, ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego – dziekana dekanatu siedleckiego, proboszcza parafii katedralnej w Siedlcach, ks. kan. Jacka Seredę Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin, ks. Mariusza Zaniewicza – wicedyrektora Wydziału Duszpasterstwa Siedleckiej Kurii Biskupiej oraz ks. Adama Kulika – wykładowcę WSD w Opolu Nowym, dyrektora Domu Księży Emerytów.

inwestycje

Przedstawiciel trzech potencjalnych inwestorów wyszedł z propozycją do samorządu gminy Maciejowice, by na nadwiślańskich terenach wybudować linię produkcyjną chrzanu, serwis samochodów znanej marki i ośrodek wypoczynkowy dla młodzieży polonijnej. Padły nawet konkretne daty i... kontakt się urwał.

Maciej Nowak

Marcin Iglewski

Pierogi 2019

Gmina Kąkolewnica pierogami słynie. W minioną sobotę, 2 lutego już po raz siedemnasty w Kąkolewnicy odbyło się spotkanie karnawałowe połączone z degustacją pierogów. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wykonały ponad 3 tys. pierogów.

modelarze

W gminie Borki odbyła się druga edycja konkursu modelarskiego „Rafałki”. Nazwa konkursu pochodzi od liter kodowych Dywizjonu 303 „RF”, którego założyciel i dowódca urodził się na terenie tej gminy.

FERIE W BIBLIOTECE

Księgarnie internetowe, audiobooki czy e - booki. Łatwość zdobycia książek nie ogranicza działalności Gminnych Bibliotek. Każda z nich ma stałe grono czytelników. Grażyna Skorupa kierownik Biblioteki w Wodyniach powiedziała Radiu Podlasie, że w zbiorach GBP w Wodyniach znajduje się ok. 13 tys. woluminów. W liczącej ok. 4400 mieszkańców Gminie Wodynie w ubiegłym roku tamtejsza Biblioteka zarejestrowała 426 czytelników.