Beata Mazurek

Nowe biuro poselskie ma być miejscem spotkań przedstawicielami władz z mieszkańcami. 31 stycznia w Białej Podlaskiej odbyło się otwarcie biura poselskiego, w którym przyjmować będą wicepremier Jacek Sasin, europosłanka Beata Mazurek i poseł Dariusz Stefaniuk.

Likwidacja szkoly w Grabowcu

Rada Gminy Kąkolewnica przyjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Grabowcu. 10 radnych głosowało za likwidacją szkoły, 4 było przeciwnych. Jeden radny był nieobecny na sesji.

Tomasz Biernacki

1487 zdarzeń odnotowali w ubiegłym roku strażacy z powiatu garwolińskiego. To średnio cztery interwencje dziennie. Najczęściej paliły się budynki mieszkalne, a najwięcej zdarzeń miało miejsce w Garwolinie oraz gminie Garwolin, najmniej zaś w gminach Borowie i Górzno.

PRZEDSZKOLIADA

Siedlecka edycja największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2020 odbyła się 30 stycznia w hali sportowej ARMS przy ul. Prusa 6. Podczas imprezy około 350 przedszkolaków z Siedlec i powiatu siedleckiego miało okazję aktywnie spędzić czas. Dzieci, wraz z Drużyną Kangura, poznawały wybrane dyscypliny sportu, ale także odbyły podróż po różnych kontynentach. Ważnym aspektem Przedszkoliady jest również promowanie wśród najmłodszych zdrowego sposobu odżywiania. W świat sportu wprowadzali najmłodszych siatkarze KPS Siedlce, piłkarze MKP Pogoń Siedlce, szczypiorniści MKS Pogoń "Prus" Siedlce, a także skoczek w dal Tomasz Jaszczuk.

Jerzy Osiak

Można je zauważyć na terenach leśnych i otwartych przestrzeniach. Coraz częściej spotykamy je także przy drogach, co może stwarzać zagrożenie dla kierowców. Mowa oczywiście o łosiach, których populacja, na terenie Nadleśnictwa Siedlec wzrasta. Jak poinformował nas nadleśniczy Nadleśnictwa Siedlce Jerzy Osiak, łoś jest gatunkiem łownym, ale objętym od 2001 r. moratorium wydanym przez Ministerstwo Środowiska, dlatego regulacja liczebności populacji nie jest możliwa.

Krzysztof Gomulka

Dwa pożary wybuchły w tym tygodniu w kotłowniach domów mieszkalnych w powiecie radzyńskim. W Stoku pożar był spowodowany zwarciem w instalacji solarnej. Z kolei w Branicy Suchowolskiej ogień został zaprószony, bo właścicielka domu składowała gorący popiół tuż obok pieca.

Ks Daniel Struczyk

Katolickie Radio Podlasie zaprasza słuchaczy na pielgrzymkę do Libanu. Pielgrzymka planowana jest w terminie 19-27 maja 2020 r. Ks. Daniel Struczyk - zastępca dyrektora Katolickiego Radia Podlasie zachęca do udziału w pielgrzymce. Posłuchaj:

Lukasz Bogusz

Ponad milion dwieście tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa zabytkowego dworku w Żelechowie i stanie się to jeszcze w tym roku. Po gruntownej renowacji, w obiekcie zlokalizowana zostanie Izba Pamięci Ziemi Żelechowskiej, która- według założeń- będzie miejscem nauki i odkrywania przeszłości Żelechowa i okolic.

POWIETRZE

Smog pojawia się od popołudnia do nocy i przeważnie w sezonie grzewczym. Wtedy to najczęściej dochodzi w Garwolinie do przekroczenia norm jakości powietrza. Samorząd miasta chce czuwać nad jakością powietrza, jakim oddychają mieszkańcy dlatego na początku ubiegłego roku zostały rozmieszczone czujniki, by zapewnić optymalną informację na temat zawartości szkodliwych substancji w otoczeniu.