ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa /21 czerwca 2019 r./

BIBLIOTEKA

W nocy z piątku na sobotę, 21/22 czerwca w gminie Międzyrzec Podlaski odbyła się Noc Bibliotek. Przebiegała pod hasłem „Tradycja to piękno, które chronimy a nie więzy, które nas krępują”.

HOMILIA

Ponad 150 kapłanów z całej diecezji, wielu wiernych z parafii w których pracował duchowny przybyło 21 czerwca do komarowskiej świątyni na uroczystości pogrzebowe ks. Piotra Orłowskiego. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Droga

Inwestycja nie była zapisana w tegorocznych budżetach samorządu powiatowego ani miasta Garwolin, ale dzięki współpracy, zmodernizowany zostanie 2,5- kilometrowy odcinek drogi powiatowej biegnącej z Garwolina w stronę Górzna. O szczegóły inwestycji Waldemar Jaroń zapytał starostę Mirosława Walickiego i burmistrz Garwolina Marzenę Świeczak.

Lukow dla Jezusa

20 czerwca wieczorem mieszkańcy Łukowa i okolic, po tym jak rankiem uczestniczyli w Mszach Świętych i procesjach eucharystycznych, wzięli udział w Wieczorze Uwielbienia. Liczba osób, które odpowiedziały na zaproszenie, przeszła oczekiwania organizatorów. Było ich ponad 850.

nagrody

We wtorek 18 czerwca dziewięciu najzdolniejszych uczniów międzyrzeckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało nagrodę burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego - statuetkę i tytuł „Międzyrzeckiego Prymusa”.

Boguslaw Broniewicz

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził niepokój związany z niewielką, jego zdaniem, ilością przetargów na nowe inwestycje w mieście. Ponownie zapewnił również, że Biała Samorządowa nie zamierza być „przybudówką” żadnego ugrupowania.

Tomasz Kwiatkowski

W gminie sporo się inwestuje, ale samorząd złożył też wiele wniosków o dofinansowanie przez instytucje zewnątrzne kolejnych zadań, które zaplanował do wykonania. Wśród nich jest między innymi naprawa kilku odcinków dróg, budowa placów zabaw, rewitalizacja parku, budowa ścieżki ekologicznej, czy zakup pomocy dydaktycznych dla placówek oświatowych.

Cresa Cup

Około 170 zawodników wzięło udział w pierwszym Turnieju Piłki Nożnej Cresa Cup 2019 o Puchar Starosty Siemiatyckiego. Turniej rozegrano w sobotę, 15 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym w Czartajewie koło Siemiatycz. Na boisko wyszło 14 drużyn z roczników 2011 - 2012 - 2013 z Siemiatycz, Hajnówki, Białej Podlaskiej i Łap. Sędziami byli arbitrzy z Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.