Jubileusz

Ochotnicza Straż Pożarna w Borowiu świętowała swoje 100- lecie. Okrągła rocznica założenia jednostki była okazją do wręczenia jej nowego sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo. Został on udekorowany najwyższym odznaczeniem strażackim- Złotym Znakiem Związku, a OSP Medalem Senatu RP i Medalem „Pro Masovia”. Z tej okazji też na frontonie strażnicy odsłonięto tablicę pamiątkową.

Pride of Poland

41.Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi i 50. Aukcja Pride of Poland. Od piątku 9 sierpnia konie arabskie mają swoje święto. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział Radiu Podlasie, że hodowla koni arabskich w Polsce ma się dobrze. Pojawia się coraz więcej hodowców prywatnych. Jednak to na stadninach państwowych, czyli Janowie Podlaskim, Białce i Michałowie, spoczywa zachowanie puli genetycznej polskich arabów. Szef resortu rolnictwa powiedział, że nie będzie sprzedaży najlepszych koni – pozostaną w programach hodowlanych.

Grupa 9B

11 sierpnia po południu w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z grupy 9B, czyli z dekanatu łaskarzewskiego. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: Ewa Rękawek, ks. Piotr Osiński , Kasia Kołyska, Damian Parzyszek, Iwona Parzyszek i Wojtek Parzyszek.

Grupa 14 A

Zabieramy teraz państwa na pole namiotowe do Eustachowa. To tam, w sobotnie popołudnie dotarła grupa 14A z dekanatu łukowskiego I. Zaprosili nas do siebie, i opowiedzieli jak wygląda ich pielgrzymowanie. Grupa 14A liczy ponad 140 osób. Jej przewodnikiem jest ksiądz Dariusz Czajka. Pomocą w tym roku księdzu przewodnikowi służy ksiądz Szczepan Litwiniuk z parafii NMP Matki Kościoła

Grupa 12

11 sierpnia o poranku gośćmi plenerowego Studia Pielgrzyma na antenie Katolickiego Radia Podlasie byli pątnicy z grupy 12 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na jasną Górę. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Marcin Komaszyński, Asia, Jerzy i Natalka.

pozdrowienia

Przenosimy się teraz na pielgrzymi szlak. Wczoraj wieczorem, kiedy pielgrzymi nocowali w Kostomłotach, odwiedziliśmy z naszym mikrofonem pole namiotowe grupy 9A z dekanatu żelechowskiego. I mamy teraz dla wszystkich, którzy z tą grupą nie wybrali się w drogę, moc pozdrowień.

Patnicy z Miedzyrzeca

Brat Jerzy oraz siostra Antonina i siostra Jolanta to pielgrzymi, z którymi spotkaliśmy się na jednym z postojów. Pielgrzymują w grupie 12, która wyruszyła z Międzyrzeca Podlaskiego. Brat Jerzy jest na pielgrzymce po raz drugi. Siostra Antonina po raz 12, a siostra Jolanta po raz 30.

Lukasz Bogusz

W gminie Żelechów nie ma inwestycyjnych wakacji, a zaplanowane roboty idą zgodnie z harmonogramem. Naprawiane są kolejne odcinki dróg, budowana sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, wymieniane oświetlenie. Trwa remont w przedszkolu, by zwiększyć liczbę miejsc dla najmłodszych i wiele innych. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrzem Żelechowa Łukaszem Boguszem.

ks. Piotr Grzebisz

8 sierpnia na pielgrzymce, Eucharystiom przewodniczą księża neoprezbiterzy. Na 39 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę posługuje dwóch kapłanów, którzy w tym roku przyjęli święcenia kapłańskie. Na poranne Msze Święte przyjechali też kapłani, którzy wcześniej posługiwali na pielgrzymce.