Grupa 11

6 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego radia Podlasie można była posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem plenerowe studio odwiedzili przedstawiciele gr 10. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Mateusz Kowalik oraz Anna, Ernesti Zdzisław.

Jagoda

Na pątniczym szlaku spotykamy siostrę Jagodę z grupy 14A z Łukowa. Ona sama jest na pielgrzymce już po raz ósmy. Dlaczego? Co wzywa ją na szlak?

Albina Lubian

Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego miała pojawić się nowa szkoła średnia. Do czasu zakończenia rekrutacji do szkół, była nadzieja na rozpoczęcie działalności samorządowego liceum w Pilawie. Teraz nadzieja ta prysła. Więcej w rozmowie Waldemara Jaroń z Albiną Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Grupa 2

Pielgrzymka to czas, kiedy wystarczy po prostu zaufać Panu Bogu. Tak mówią pątnicy z grupy 2 z Siedlec, którzy 5 sierpnia po godz. 15.20 byli gośćmi Studia Pielgrzymkowego.

studio grupa 7C

„Ja szukam Głosu Bożego. I myślę, że wiele osób też tego szuka” - mówi ksiądz Adam Karcz, przewodnik grupy 7C, który razem ze swoimi pątnikami, gościł w naszym Studium Pielgrzymkowym.

Jubileusz Mostow

Główne uroczystości jubileuszowe 100-lecia parafii Mostów rozpoczęły się w piątek 2 sierpnia rekolekcjami jubileuszowymi. Poprowadził je ks. kanonik Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie. W niedzielę, 3 sierpnia Mszy św. odpustowej i jubileuszowej przewodniczył biskup Alojzy Pacyfik Dydycz, biskup senior Diecezji Drohiczyńskiej.

grupa 9A

Pątnicy z grupy 9A z dekanatu żelechowskiego byli gośćmi w porannym Studiu Pielgrzyma. Rozmawialiśmy z nimi o sensie pielgrzymowania i o tym, dlaczego podejmują ten trud.

rodzina

Trzeci raz wspólnie pielgrzymują do Częstochowy państwo Ewa i Wiesław Guzek z Bazyliki w Bielsku Podlaskim. W rozmowie z Radiem Podlasie, pan Wiesław zwraca uwagę, że wśród wielu owoców pielgrzymowania jest też szacunek do tego co mamy na co dzień, a co na pielgrzymce jest luksusem

krew

W minioną sobotę 3 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach podczas festynu żeglarskiego odbyła się akcja poboru krwi. W ciągu 5 godzin krew oddały 34 osoby. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pobrało prawie 15,5 litra tego drogocennego leku.