Zofia Paczoska

Kandydatka na burmistrza Węgrowa Zofia Paczóska w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o problemach, jakimi przed wyborami żyją mieszkańcy miasta. Skrytykowała także dotychczasową politykę władz miasta w dziedzinie pozyskiwania środków zewnętrznych.

Maria Sierociuk

Mamy teraz niestety nie najlepsze informacje dla osób mieszkających w Łukowie, w blokach, gdzie ciepło dostarczane jest przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Będą wyższe rachunki. Podwyżka taryfy za dostarczanie ciepłej wody oraz ogrzewanie została wprowadzona od 1 października i wynosi około 10 procent. Mówi Maria Sierociuk, zastępca prezesa Zarządu Spółdzielni.

Jubileusz

Ochotnicza Straż Pożarna w Iwowem w gminie Borowie obchodzi w tym roku 90- lecie powstania. Podczas jubileuszowych uroczystości, które zorganizowano w niedzielę 7 października, jednostka uhonorowana została pamiątkowymi medalami, a zasłużeni strażacy odznaczeniami za zasługi w ochronie przeciwpożarowej. Było też przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego garażu dla potrzeb jednostki. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów w asyście sztandarów i z udziałem Gminnej Orkiestry Dętej z Borowia.

MISJE POLOSKI

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. 7 października zakończyły się Misje w parafii Połoski .

pomnik, cz. II

Na cmentarzu parafialnym w Huszlewie znajduje się mogiła zbiorowa żołnierzy AK poległych w październiku 1946 roku pod Kiełbaskami oraz zamordowanych po wojnie przez UB. W niedzielę 7 października z udziałem orkiestry wojskowej z Siedlec odbyły się w tym miejscu uroczystości związane z odsłonięciem pomnika. O budowę pomnika zabiegał wójt gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk.

pomnik , cz. I

Na cmentarzu parafialnym w Huszlewie znajduje się mogiła zbiorowa żołnierzy AK poległych w październiku 1946 roku pod Kiełbaskami oraz zamordowanych po wojnie przez UB. W niedzielę 7 października z udziałem orkiestry wojskowej z Siedlec odbyły się w tym miejscu uroczystości związane z odsłonięciem pomnika. Obecny na uroczystości minister Krzysztof Tchórzewski powiedział, że patrząc w przyszłość musimy także patrzeć w przeszłość.

uczestnicy

113 biegaczy przebiegło 21 kilometrów. Wzięli oni udział w pierwszym łukowskim półmaratonie pod nazwą 21 Serc, który odbył się w niedzielę 7 października. Do udziału w imprezie zaprosiły Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc oraz Biegacze Pomagacze. Połowa wpisowego została przeznaczona na wsparcie podpieczonych Fundacji.

przedszkole

- Przedszkole najpiękniejsze, jakie w życiu widziałam, a różne miejsca odwiedzam. Funkcjonalne, kolorowe, duże sale, przedszkole, żłobek...- podkreślała wicemarszałek Senatu RP Maria Koc podczas uroczystego otwarcia gminnego przedszkola w Górznie, które miało miejsce 6 października br.

MISJE KONSTANTYNOW

Na terenie diecezji siedleckiej trwają Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. W tym tygodniu odbywają się one m.in. w parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie.