kiermasz

To już tradycja, że siemiatyckim Zespole Szkół w Mikołajki organizowany jest dobroczynny kiermasz ciast – Kiermasz Mikołajkowy. Także w tym roku 6 grudnia na szkolnym holu ulokowano cukierenkę, która kusiła i wabiła przepysznymi ciastami domowej roboty. Za niewielką cenę można było nabyć smakowity kawałek, a przy okazji wesprzeć akcję charytatywną. Cały dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na zakup prezentów świątecznych dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego w Siemiatyczach.

podatki

6 grudnia Radni Gminy Olszanka przyjęli uchwały w sprawie wysokości stawek podatków, które będą obowiązywać na terenie gminy w 2019 roku.

SMIECI

Wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych uderzy po kieszeni przede wszystkim mieszkańców, którzy od przyszłego roku zapłacą 100 a w niektórych gminach nawet 200% więcej. Drożeje system, a odpowiedzialność za to przerzuca się na samorządy.

JUBILEUSZ

OSP Grygrów ma 100 lat! To wyjątkowa jednostka, jedyna w powiecie, której nazwa składa się z dwóch członów - OSP Grygrów z siedzibą w Hucie Gruszczyno. W środę, 5 grudnia strażacy ochotnicy spotkali się na corocznym „opłatku”, którym zakończyli cykl wydarzeń mających uczcić nie tylko jubileusz jednostki ale również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jerzy Jaron

Gmina Miastków Kościelny uhonorowana została przez ministra środowiska Pucharem Recyklingu 2018. O wyróżnieniu gminy zadecydowały jej osiągnięcia w dziedzinie efektywnej realizacji zobowiązania selektywnego zbierania opadów komunalnych.

Albina Lubian

Miasto i Gmina Pilawa znalazła się w gronie 43 polskich miast i gmin, które uhonorowane zostały „Złotymi dyplomami” w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ideą kampanii jest zachęcenie europejskich władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wprowadzania i promowania alternatyw dla korzystania z samochodów.

Wieslaw Mazurek

W gminie Radzyń Podlaski wyremontują stację uzdatniania wody w Białej. Będzie też montaż instalacji fotowoltaicznych. Samorząd rozstrzygnął dwumilionowy przetarg na te zadania.

Piotr Pludowski

Zgodnie z zapowiedziami, burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zlecił pracownikom rozpoczęcie procesu scalania gruntów w mieście. Na początek scaleniu ma podlegać 6-hektarowy teren znajdujący się w okolicach ulic Żelechowskiej i Rolniczej. Około 2 hektarów to własność miasta.

Jerzy Jacek Myszkowski

Siedlecki radny miejski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował pierwsze sesje samorządu. Odpowiadał na zarzuty opozycji dotyczące stronniczości powołanego ponownie Przewodniczącego Rady Miasta i wykorzystywania większości w Radzie do „szachowania” opozycji.