Piotr Pludowski

Kandydat na burmistrza Łukowa Piotr Płudowski zapowiedział, że zamierza po wygranych wyborach utworzyć w Łukowie miejską komunikację. Miałoby to kosztować budżet miasta około milion złotych rocznie.

Ireneusz Tomczak

Trwają prace nad regionalnym odpowiednikiem Centrum Kopernika. W Borkach koło Radzynia w zabytkowym, dziewiętnastowiecznym pałacu powstaje Multimedialny Park Nauki. Będzie poligon wiedzy, kino sferyczne i laboratorium, a także współpraca z przedsiębiorcami. Pierwsze efekty już widać, na kolejne trzeba będzie poczekać. Inwestorzy mają bowiem kłopoty z wyłonieniem wykonawcy robót.

Slawomir Sosnowski

Kolejny raz duże pieniądze ominą radzyński Pałac Potockich. Miasto Radzyń Podlaski ubiegało się o unijne środki na rewitalizację obiektu. Wniosek opiewał na 10 milionów złotych. Dziś, 5 września marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski podczas konferencji prasowej poinformował, że kolejny raz dotacji nie będzie. Miasto złożyło błędny wniosek, a wezwane do uzupełnienia dokumentacji, tego nie zrobiło, dlatego projekt został odrzucony ze względów formalnych.

Protest

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek w rozmowie z Radiem Podlasie skomentował zapowiedź strajku w łukowskim szpitalu powiatowym. Gość Marcina Jabłkowskiego odniósł się do wystąpienia przewodniczącej związku zawodowego pielęgniarek – Bernardy Machniak.

Mikulski, Swieczak

Jeszcze w tym miesiącu oficjalne oddanie do użytku kilku dużych inwestycji, remonty ulic, kolejna strefa aktywności mieszkańców, zagospodarowanie terenów nad rzeką Wilgą, wdrażanie projektów edukacyjnych. To tylko niektóre przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji na zakończenie kadencji burmistrza Tadeusza Mikulskiego i efektownego rozpoczęcia pracy na stanowisku wiceburmistrz miasta przez Marzenę Świeczak.

kandydat

Urzędujący burmistrz Łukowa w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim zdradził swoje samorządowe plany na najbliższy czas. Dariusz Szustek zadeklarował między innymi oficjalnie swój start w jesiennych wyborach.

Prognoza wrzesien

Trwa migracja ptaków ciepłolubnych. Stopniowo przebarwiają się liście drzew. To już wrzesień. Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej na przez Waldemara Naumiuk z Łosic wynika, że we wrześniu najcieplejsza będzie pierwsza dekada miesiąca.

Budowa chodnika

Już od 15 września mieszkańcy Kostek i Skibniewa w gminie Sokołów Podlaski będą mogli korzystać z nowego chodnika, który budowany jest aktualnie przy drodze wojewódzkiej nr 627.

Wieslaw Mazurek

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Radzyń Podlaski otrzymały nowe sprzęty. Strażacy z Paszk Dużych, Żabikowa i Branicy Radzyńskiej dostaną defibrylatory, pilarki ratownicze i sprzęt do oznakowania terenu działań. Te trzy jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na zakup sprzętów gmina otrzymała 40 tysięcy złotych, co stanowi 99 % kosztów. Gmina dopłaca jedynie 400 złotych.