WSPOMNIENIE

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk, 65 kapłanów oraz wielu wiernych m.in. z parafii Zembry, Sarnaki i Górki uczestniczyło we Mszy św. pogrzebowej śp. ks. prałata Zdzisława Borkowskiego.

Liga Przedmiotowa

Uczniowie z żelechowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli pierwsze miejsca w rywalizacji o miano najlepszego kucharza oraz mechanika pojazdów samochodowych w VII Powiatowej Lidze Przedmiotowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński.

Gmina Borki

W gminie Radzyń Podlaski powstanie Ośrodek Kultury i Sportu. Ten samorząd jako jedyny w powiecie radzyńskim funkcjonował do tej pory bez takiej instytucji. Urząd postanowił to zmienić, i tak podczas ostatniej sesji Rady Gminy 15 marca radni jednogłośnie uchwalili powstanie Ośrodka.

PREMIERA

„Dzień Sądu” - to tytuł dramatu Jerzego Zawieyskiego, który postanowiła wystawić grupa teatralna z parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie. Premiera już jutro, w niedzielę 18 marca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Robert Gmitruczuk

Z problemem ASF starają się walczyć władze województwa lubelskiego. O tym jak władze województwa starają się wspierać rolników oraz co robią w sprawie zwalczania ASF mówi wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk

Stanislaw Puch

Blisko 50 wystawców pojawiło się na Targach Pracy i Edukacji w Łukowie. Spotkanie przedstawicieli różnych szkół oraz pracodawców z uczniami i osobami poszukującymi pracy, odbyło się dziś, w piątek 16 marca.

SZACHY

Mieszkają w miejscowości Sosnowe w gminie Kotuń, na co dzień chodzą do Zespołu Szkół w Bojmiu. Krzysztof (10 lat) i Dawid (8 lat) Dobosiewiczowie pasjonują się grą w szachy. Miłość do gry w szachy zaszczepił w nich ojciec. Chłopcy pomimo młodego wieku mają już za sobą sukcesy w Mistrzostwach Polski i Europy. O zamiłowaniu do tej „królewskiej gry” rozmawiał z nimi Kamil Skorupski

MAJDANEK

W Radzyniu Podlaskim pracują nad wystawą upamiętniającą mieszkańców miasta, którzy przeszli przez obóz na Majdanku. Inicjatywa wiąże się z obchodami 550-lecia miasta. Wystawa przedstawiać będzie obóz kilka lat po wojnie i współcześnie, a także postaci radzynian, którzy się w nim znaleźli. Nad ekspozycją pracuje opiekun galerii „Oranżeria”, Arkadiusz Kulpa.

Janusz Koziol

Minął już ponad miesiąc od momentu, kiedy zakończyła swoją pracę komisja konkursowa powołana do wyboru kandydata na dyrektora łukowskiego szpitala. Nadal jednak Mariusz Furlepa nie objął oficjalnie tego stanowiska dyrektora. W tej chwili, na mocy uchwały Zarządu Powiatu, pełni jedynie obowiązki dyrektora.