KOTUN

Na początku sierpnia samorządy rozpoczęły przyjmowanie nowych wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”. Rodzice mogą ubiegać się o świadczenie, ale już na nieco innych zasadach niż rok temu. Jakim zainteresowaniem cieszy się program w gminie Kotuń i czy nowe warunki wpłyną na liczbę wydawanych świadczeń - o tym rozmawiał z Grażyną Rybak, kierownikiem Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej Kamil Skorupski:

Katarzyna Nozdryn-Plotnicka

Zaniedbanie, nieświadomość czy może celowe działanie? Magistrat podjął zdecydowane działania mające na celu uporządkowanie bałaganu w koszach przy odbiorze śmieci. Osoby, które zadeklarowały segregację śmieci, a tego nie robią, muszą liczyć się z konsekwencjami. Rozpoczęły się cykliczne kontrole zawartości wystawianych koszy.

ZUS

Czy to wybór czy konieczność? Czy trzeba zwolnić się z pracy? Jakie formalności są z tym związane ? Jakie dokumenty trzeba złożyć? - to tematy kolejnej audycji z cyklu „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

apel

Zakończyła się Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wielu pielgrzymów z grupy 14a dawało świadectwo, jak wielkim wsparciem była dla nich modlitwa podejmowana przez pielgrzymów duchowych w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Twoja emerytura – Twój wybor

Renta z tytułu niezdolności do pracy, świadczenia przedemerytalne, emerytura pomostowa, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne w kontekście obniżenia wieku emerytalnego - to tematy kolejnej audycji z cyklu „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

ZUS - kapital poczatkowy

Kapitał początkowy. Czym jest i dlaczego jest tak ważny? Czy wpływa na wysokość emerytury? Jak zdobyć potrzebne dokumenty? - to tematy kolejnej audycji „Twoja emerytura – Twój wybór. Emerytalne środy w Katolickim Radiu Podlasie”.

15 sierpnia w Garwolinie

Kilkuset mieszkańców miasta i powiatu garwolińskiego wzięło udział w obchodach 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Rocznicowe świętowanie połączone było z przypadającym na dzień 15 sierpnia Dniem Wojska Polskiego i obchodzonym po raz 17. w Garwolinie Świętem Czynu Chłopskiego. W Kościele obchodzono natomiast święto Wniebowzięcia NMP.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 11 sierpnia

Jaja dostępne na polskim rynku są bezpieczne i zdatne do spożycia - podkreśla Główny Inspektorat Weterynarii. Dodaje, że w kraju nie są dostępne jaja skażone owadobójczym fipronilem. W ubiegłym tygodniu stwierdzono je w dużych ilościach w krajach Beneluksu, Francji czy Niemczech.

FESTYN

W sobotę 12 sierpnia na Stanicy Żeglarskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Festyn Żeglarski połączony z akcją poboru krwi oraz rejestracją dawców szpiku kostnego.