R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dyskutowali o ważnych dla gminy sprawach
2021-07-08 13:29:44 Artykuł czytany 543 razy


7 lipca obyła się narada z sołtysami Gminy Bielany, na której poruszono wiele ważnych spraw dotyczących Gminy Bielany.


Pierwszym punktem było omówienie kwestii budowy drogi Paczuski Duże-Kowiesy oraz przekazanie sołtysom z następujących miejscowości: Paczuski Duże, Sikory, Rozbity Kamień, Kowiesy, Wańtuchy oraz Wiechetki map, na których zaznaczone zostały zjazdy do wszystkich działek leżących przy drodze powiatowej Paczuski Duże-Kowiesy. Zachęcamy właścicieli ww. działek o zapoznanie się z mapami w celu wniesienia ewentualnych uwag.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie sołtysom nowego prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych (PUK), został nim p. Wojciech Rozbicki, który poprzednio był pracownikiem wydziału inwestycji w Gminie Mokobody. Nowy prezes PUK powitał zebranych, obiecał rzetelną pracę i poprosił sołtysów o osobisty kontakt w bieżących sprawach (tel. 504 297 220).

Następnie Wójt Gminy Bielany poinformował, że odbiór folii rolniczych odbędzie się na zasadach przyjętych w poprzednim roku tj. po złożeniu deklaracji o ilości zebranych odpadów rolnik sam dowozi folię do PUK w Wiechetkach Małych.

Wójt Gminy Bielany zaapelował o właściwą segregację odpadów w celu utrzymania niskich stawek opłat za odbiór odpadów.

Jednym z punktów zebrania była promocja akcji „szczepmy się”, Wójt Gminy Bielany poprosił Mieszkańców o odpowiedzialne podejście do tematu szczepień. Zaapelował, że tylko przez solidarne i świadome zachowanie możemy zakończyć „walkę” z trwającą pandemią koronawirusa.

Omówiono także założenia programu „Nowy Polski Ład”- poruszono kwestię budowy kanalizacji, odnawialnych źródeł energii oraz modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy Bielany.

Na koniec spotkania kierownik wydziału inwestycji Jarosław Krasnodębski przedstawił obecnie realizowane inwestycje, tj.:
I. Gmina Bielany otrzymała środki finansowe na Inwentaryzację źródeł ciepła z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”. Pod koniec lipca ankieterzy odwiedzą mieszkańców Gminy Bielany w celu przeprowadzenia ankiet.
II. MIAS 2021
1. Zagospodarowanie terenu w sołectwie Sikory.
2. Zagospodarowanie terenu w sołectwie Wiechetki Duże.
3. Zagospodarowanie terenu w sołectwie Kożuchówek.
W ramach przedmiotowych zadań w każdej z w/w miejscowości zostanie wykonana altana drewniana o pow. 35 m2, dwa stoły drewniane z czterema ławkami oraz miejscem na ognisko. Dodatkowo zostanie zakupiona i zamontowana lampa solarna w celu doświetlenia zagospodarowanego terenu.
4. Budowa placu zabaw w miejscowości Paczuski Duże.
W ramach przedmiotowego zadania zostaną zamontowane następujące elementy: huśtawka podwójna, huśtawka „ważka”, karuzela oraz zestaw zabawowy (w skład którego będzie wchodzić min. zjeżdżalnia, drabinka pozioma, drabinka krzyżakowa itp.). Dodatkowo zostanie zakupiona ławka oraz kosz na śmieci.
5. Remont budynku strażnicy OSP w Bielanach Wąsach.
W ramach przedmiotowego zadania zostanie wykonany remont strażnicy OSP Bielany Wąsy polegający na wymianie pokrycia dachowego z eternitu na blachodachówkę. W ramach zadania zostanie częściowo wymieniona konstrukcja dachu z zachowaniem obecnych parametrów dachu. Ponadto w celu zapewnienia energooszczędności dach zostanie docieplony, co wpłynie na energooszczędność budynku. W ramach zadania zostaną wykonane obróbki blacharskie i założone zostaną nowe rynny.
III. Otworzony zostanie punkt konsultacyjny dla mieszkańców chcących przystąpić do programu „Czyste powietrze” organizowanego przez WFOŚiGW. Pracownicy będą pomagać przy wypełnianiu wniosków. Planowany termin uruchomienia punktu to 19.07.2021 r.
IV. Do końca bieżącego roku Gmina Bielany przeprowadzi inwestycje drogowe w miejscowościach:
1. Przebudowa drogi gminnej nr 390104W Dmochy Rogale – granica gminy Suchożebry (Podnieśno) na odcinku 1,2 km.
2. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Błonie Małe o długości 0,575 km.
3. Przebudowa drogi wewnętrznej ewid. Nr działki 163/2 w miejscowości Patrykozy Kolonia na odcinku 0,420 km.

4. Przebudowa drogi wewnętrznej Ruda Kolonia ewid. Nr działki 244 – Patrykozy Kolonia (ewid. Nr działki 188).

V. Gmina Bielany w ramach projektu pn. : „Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Bielany”, w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, w ramach poddziałania „wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energie odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014-2020, wykonała inwestycje w zakresie budowy sieci wodociągowej w następujących miejscowościach:
1) Budowa wodociągu w miejscowości Kowiesy na odcinku około 500 m.
2) Budowa wodociągu w miejscowości Rozbity Kamień na odcinku około 127 m.
3) Budowa wodociągu w miejscowości Wańtuchy na odcinku około 252 m.
4) Budowa wodociągu w miejscowości Bielany Jarosławy na odcinku około 255 m.
Wykonano również remont przepompowni w miejscowości Kudelczyn.
W ramach inwestycji wykonane zostaną również nowe oczyszczalnie ścieków prze Zespołach Oświatowych w Bielanach Jarosławach i Rozbitym Kamieniu.
VI. Gmina Bielany otrzymała środki na realizację projektu pn.: „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Bielany z wykorzystaniem OZE”.
W ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w zakresie Osi Priorytetowej IV – Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działania 4.2 Efektywność energetyczna, typ projektów: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.
W ramach w/w projektu wyremontowane zostaną świetlice w miejscowościach:
- Wiechetki Małe;
- Korabie;
- Dmochy-Rętki;
- Ruciany.Źródło: FB/ Gmina Bielany
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kuchnia retro – jak ją urządzić?
2021-09-15 19:31:36 Kategoria:

Coraz więcej osób decyduje się na aranżację wnętrz w stylu retro. Ten styl idealnie sprawdzi się przede wszystkim w kuchni. Sprawdź, jak urządzić kuchnię w klimacie...

więcej »
foto

Jak łatwo i bezbłędnie rozliczyć się z podatku od...
2021-09-15 10:49:55 Kategoria:

Podatek od środków transportowych jest jednym z podatków lokalnych. Muszą opłacać go m.in. właściciele i posiadacze pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej...

więcej »
foto

Jak korzystnie i szybko sprzedać używane auto?
2021-09-13 10:46:42 Kategoria:

Masz już dość swojego samochodu? Potrzebujesz pieniędzy i zależy Ci na szybkiej sprzedaży auta? Wygodnym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu w komisie, jednak...

więcej »
foto

Czy charakteryzuje się dom szkieletowy?
2021-09-10 15:59:35 Kategoria:

Myślisz o takim przedsięwzięciu jak budowa domu szkieletowego? Przeczytaj poniższy wpis, aby poznać najważniejsze informacje, czym charakteryzuje się dom szkieletowy...

więcej »
foto

Złota jesień w Magicznych Ogrodach
2021-09-10 15:45:00 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny we wrześniu czeka na Was od piątku do niedzieli.

więcej »
foto

Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka...
2021-09-10 14:38:51 Kategoria:

Miasto Siedlce realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021 finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

więcej »
foto

„Apteka dla Aptekarza”
2021-09-01 09:20:53 Kategoria:

„Apteka dla Aptekarza” to cykl audycji emitowanych na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Z farmaceutami rozmawia Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z kolarstwem amatorskim?
2021-08-31 14:56:00 Kategoria:

Kolarstwo to sport, który wielu nazywa jednym z najbardziej wymagających. Ale jest on również jednym z najlepszych pod kątem budowania odporności organizmu. Kondycja,...

więcej »
foto

Dodatkowe białko w diecie sportowca. Czy jest niezbędne?
2021-08-29 15:21:00 Kategoria:

Sportowcy bardzo chętnie korzystają z różnorodnych suplementów diety, z których najpopularniejszymi zdecydowanie są odżywki białkowe. W końcu to właśnie białko jest...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoWrzesień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SOKOŁÓW, 04.09

Narodowe Czytanie w Sokołowie Podlaskim

więcej »

SOKOŁÓW, 04.09 16:00

Narodowe Czytanie w Kosowie Lackim

więcej »
5

SOKOŁÓW, 05.09

VITO BAMBINO w Sokołowie Podlaskim

więcej »

SOKOŁÓW, 05.09

To już V edycja biegu Sokołowska RUNda!

więcej »

SOKOŁÓW, 05.09 11:00

Harcerz, ochotnik, ułan

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22

SOKOŁÓW, 22.09

Koncert NEW BONE w Sokołowskim Ośrodku Kultury

więcej »
23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje