R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego/LAUREACI
2022-11-15 16:24:57 Artykuł czytany 264 razy


Opera i Filharmonia Podlaska, Ośrodek Edukacji przyrodniczej „Młynarzówka”, spływ „500 kajaków”, Festyn Archeologiczny oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego to laureaci XIX edycji wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Zwycięzców ogłoszono w poniedziałek, 14 listopada podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Nagrody wręczał m.in. członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski.


Marek Malinowski podkreślał, że turystyka jest ogromnym atutem regionu i jedną z istotnych gałęzi jego gospodarki.

– Walory turystyczne województwa podlaskiego wynikają z jego wspaniałych zasobów przyrodniczych, czystego środowiska, pamiątek historii, oraz różnorodności kulturowej, narodowej i etnicznej. Rozwój turystyki jest więc jednym z priorytetowych działań władz samorządowych województwa podlaskiego – mówił –W znaczącym stopniu przekłada się on na cały rozwój społeczno-gospodarczy naszego regionu. Mimo przeszkód związanych z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy, jako Zarząd Województwa Podlaskiego podjęliśmy i nadal podejmujemy działania mające na celu przywrócenie aktywnej turystyki na terenach przygranicznych – zaznaczył.

Przekonywał, że Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny to niezwykle ważny element promocji Województwa Podlaskiego, a uzyskane certyfikaty najlepszych produktów turystycznych gwarantują stałe miejsce na mapie atrakcji godnych zobaczenia.

 – Dzięki tym rekomendacjom, odwiedzą je polskie rodziny oraz goście zagraniczni – mówił.

Członek zarządu przypomniał, że trwa rok jubileuszu 20-lecia Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Korzystając z okazji, złożył pracownikom PROT podziękowania za ich pracę.
Dyrektor Biura PROT Sławomir Kieda poinformował, że w tym roku do konkursu na najlepsze podlaskie produkty turystyczne zakwalifikowanych zostało szesnaście produktów – dziesięć w kategorii Certyfikat, cztery w kategorii Certyfikat Specjalny oraz dwa w kategorii Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu oceniała m.in. atrakcyjność produktu, jego unikalność, działania promocyjne oraz znaczenie dla rozwoju gospodarczego regionu. Spośród zakwalifikowanych obiektów, wydarzeń, miejsc, szlaków certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej otrzymały: spływ kajakowy „500 kajaków”, Festyn Archeologiczny oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Certyfikat Specjalny Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przyznano Ośrodkowi Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, a Złoty Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Teraz ich zdobywcy wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu, gdzie powalczą o certyfikaty Podlaskiej Organizacji Turystycznej.

– Mam nadzieję, że również w tym roku uda nam się odnieść zwycięstwo przynajmniej w jednej a być może w każdej z tych kategorii – zaznaczył Sławomir Kieda.

Nagrodą główną w konkursie dla produktu turystycznego, który w etapie ogólnopolskim został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”, będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii promocyjnej w roku 2023, o wartości nie mniejszej 200 tys. zł.

Nagrodę główną w XIX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego zdobyła właśnie OiFP, w której progach odbywało się uroczyste podsumowanie XIX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego.

Uznanie jury opera zdobyła nie tylko jako instytucja kultury, ale też architektoniczna perła regionu.

 „W jednym miejscu scala blisko 70-letnią tradycję filharmonii z nowoczesnością opery. Opera i Filharmonia Podlaska to dom wielu melomanów, miłośników sztuk scenicznych oraz aktywnych uczestników życia kulturalnego (…). Budynek opery imponuje wielkością, lekkością i przejrzystością formy wkomponowanej w przestrzeń metropolii Białegostoku. Modernistyczne wnętrze wykonane ze szkła, betonu, stali i drewna tworzy przestrzeń idealnie wtapiającą się w zielony pejzaż miasta, łączy atuty tradycyjnej opery z nowoczesną wielofunkcyjnością współczesnych centrów sztuki”.

To właśnie opera, jako zdobywca Złotego Certyfikatu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej będzie się ubiegać o najważniejszy laur branży turystycznej na poziomie krajowym.
 „Poznajemy Podlaskie” to nowatorski projekt, którego autorami są Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Samorząd Województwa Podlaskiego. Jak wyjaśniał dyrektor Kieda, PROT na realizacje przedsięwzięcia otrzymał wsparcie z budżetu województwa w wysokości 700 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wycieczek po regionie dla uczniów podlaskich szkół. Sławomir Kieda zaznaczył, że to korzyść i dla uczniów, którzy będą mogli poznać Podlaskie, i dla lokalnych przedsiębiorców branży turystycznej, z których oferty skorzystają szkoły.

Podczas gali prezes PROT Bożena Nienałtowska podsumowała dwie dekady działalności PROT-u. Natomiast Krzysztof Steiman z Podlaskiej Organizacji Turystycznej wręczył 27 certyfikatów podlaskim punktom informacji turystycznej.

Wyróżnienia przyznane podczas gali:

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie,
Tykocińska Biesiada Miodowa,
Z biegiem Kanału Augustowskiego,
Jarmark Żubra w Hajnówce,
Galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce,
Majątek Morgi Wellness and Beauty,
Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki,
Szlak Czarnej Hańczy, Kanału Augustowskiego i Biebrzy CHaKABi,
Odlotowe Suwałki – Air Show,
Wystawa „Martwe drewno pełne życia”
i WOSiR Szelment.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele branży turystycznej i reprezentacji parków narodowych. W spotkaniu uczestniczył również Bogdan Dyjuk - radny wojewódzki i prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Kanał Augustowski.


ZDJĘCIA

Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Mateusz Duchnowski  / UMWP

Abol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Nowe radiowozy dla podlaskiej Policji
2022-12-16 11:58:17 Kategoria: Wieści Podlaskie

Trzynaście nowoczesnych aut trafi do komend powiatowych i miejskich w województwie podlaskim. Ich zakup został dofinansowany przez podlaskie samorządy, m.in. przez samorząd...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.02 17:00

Różaniec mężczyzn w Siemiatyczach

więcej »
5

DROHICZYN, 05.02 15:00

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.02 16:30

W Siemiatyczach odbędzie się premiera znaczka IPN z kolekcji o Powstaniu Styczniowym

więcej »
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje