R E K L A M A


Rolnicy

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wyniki wojewódzkiego etapu XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
2021-06-12 09:27:00 Artykuł czytany 409 razy


10 czerwca Joanna Bala - Dyrektor O/R KRUS w Warszawie w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Bankowym w Warszawie podsumowała etap wojewódzki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. W Konkursie wzięło udział 4515 z 502 szkół podstawowych.


Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

W bieżącym roku zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechnianym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Organizatorem wojewódzkiego etapu Konkursu jest Oddział Regionalny KRUS w Warszawie przy współudziale: Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.

W uroczystym podsumowaniu Konkursu udział wzięli: Paweł Bogdan – Dyrektor Biura Wydarzeń Krajowych Kancelarii Prezydenta RP, Elżbieta Opara Zawistowska - przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego, Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Paweł Drobek – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału  Regionalnego Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, Paweł Smoliński – Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, Jolanta Koszałka – Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie oraz ksiądz Andrzej Sochal – Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.

Joanna Bala - Dyrektor O/R KRUS w Warszawie uhonorowała wszystkich uczestników konkursu pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami w postaci: hulajnogi elektrycznej za pierwsze miejsca, tabletów za drugie miejsca, aparatów cyfrowych za trzecie miejsca, oraz smartfonów za wyróżnienia. Pogratulowała talentu, podziękowała za ogromne zaangażowanie i pomysłowość w nadesłanych pracach.

Ponadto laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe od współorganizatorów a za 3 pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych dodatkowe nagrody przekazał Paweł Bogdan – Dyrektor Biura Wydarzeń Krajowych w Kancelarii Prezydenta RP. Fundatorem słodkich upominków był PPH PRIMART Wołomin, Marek Łukasiewicz.  

W kategorii wiekowej klas 0-3 laureatami Konkursu zostali:


I miejsce: Aleksandra Łyczkowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rzewniu w gminie Rzewnie

II miejsce: Anna Sujkowska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym w gminie Pokrzywnica

III miejsce: Karol Stańczak, uczeń Szkoły Podstawowej im. Gen. Bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej w gminie Somianka

Wyróżnienia

•    Jan Kołyska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pamięci Wanat w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej 

•    Roksana Żurek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku

•    Marcelina Ciuk ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy

•    Zuzanna Kozłowska ze Szkoły Podstawowej im. Szczepana Dobosza w Sońcu 

•    Szymon Krasnodębski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie
W kategorii wiekowej klas 4-8 laureatami Konkursu zostali:

I miejsce: Weronika Złotkowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Królewie w gminie Joniec

II miejsce: Łucja Bartkiewicz, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej we Wszeborach   

III miejsce: Alicja Lewandowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie

Wyróżnienia

•    Łukasz Dziadczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kazanowie
•    Jan Gołębiowski ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance
•    Martyna Zawadzka ze Szkoły Filialnej w Dębem Małym 
•    Nicole Kurpiewska ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Goławicach Pierwszych  
•    Lena Borucka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Trębkach 

Podczas uroczystości Dyrektor O/R KRUS w Warszawie wręczyła nagrody czterem laureatom etapu centralnego Konkursu, którzy otrzymali wyróżnienia Prezes KRUS Aleksandry Hadzik. Wyróżnienia w postaci tabletów otrzymali: Aleksandra Łyczkowska, Karol Stańczak, Weronika Złotkowska i Alicja Lewandowska.  







Inf. pras.

DW

wykop
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

ŁUKÓW, 01.08

Mobilny punkt szczepień w Stoczku Łukowskim

więcej »

WĘGRÓW, 01.08

Łochów: koncert Leszka Możdżera

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.08

II Bialskopodlaskie Święto Miodu

więcej »
2 3 4 5 6

WĘGRÓW, 06.08

Turniej Koszykówki w Węgrowie

więcej »
7

MIĘDZYRZEC, 07.08

Wakacyjna akcja poboru krwi w Międzyrzecu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.08 09:00

XXI BIEG SAPIEHÓW – KODEŃ 2021

więcej »
8

SOKOŁÓW, 08.08 13:00

Koncert patriotyczny w Rozbitym Kamieniu

więcej »
9 10 11 12 13 14 15

SIEMIATYCZE, 15.08

W powiecie siemiatyckim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym

więcej »

MIĘDZYRZEC, 15.08

Bieg - Tropem Wilczym

więcej »

MIĘDZYRZEC, 15.08

Bieg - Tropem Wilczym

więcej »
16 17 18 19 20

KRAJ, 20.08 - 22.08

Dni skupienia z sercankami

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.08

Turniej siatkarskich trójek w Siedlcach

więcej »

RADZYŃ, 21.08

II Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”

więcej »
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Najnowsze Informacje