R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Diecezjalny Dzień Chorego
2022-07-02 16:03:33 Artykuł czytany 1908 razy


- Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić- mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności.


Na początku sobotnich uroczystości na Kalwarii Kodeńskiej zebranych powitał ks. Paweł Siedlanowski – Diecezjalny Duszpasterz Chorych. Następnie pielgrzymi wspólnie rozpoczęli modlitwę różańcową. Ks. Paweł Siedlanowski wygłosił także konferencję: „Miłość Boga a niezawinione cierpienie”. Wskazał najpierw na pojęcie cierpienia, które jest skutkiem grzechu pierworodnego.

- Pan Jezus posłał swego Syna abyśmy byli zbawieni. Wiem z doświadczenia pracy w hospicjum, że Pan Bóg z największego cierpienia, z największej trudności może wyprowadzić dobro - wskazał ks. Siedlanowski. Chorzy wobec cierpienia mają prawo do buntu. Nikt z nas nie chce cierpienia. Chronimy siebie, naszych bliskich. Cierpienie przychodzi czasem niespodziewanie. - Cierpienie nie uszlachetnia; to miłość, która wraz z cierpieniem przychodzi uszlachetnia - mówił ks. Paweł Siedlanowski.

Mszy św. w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem przewodniczył ks. bp Kazimierz Gurda. W Eucharystii uczestniczyła liczna grupa pielgrzymów.

W homilii biskup siedlecki wskazał, że pielgrzymi, chorzy i cierpiący przybywają dzisiaj do kodeńskiego sanktuarium, bo pragną być z kimś, na kogo zawsze mogą liczyć. - Pragną  spotkać się z Maryją, Panią Kodeńską. Ona prowadzi do Boga, Ona poprowadzi do Chrystusa, Bożego Syna. Obecność Boga jest bowiem podstawową obecnością dla człowieka - wskazał bp Kazimierz Gurda.

W odniesieniu do czytania z Księgi Proroka Sofoniasza biskup przypomniał, że jesteśmy wezwani do radości, ponieważ Pan Bóg jest obecny pośród nas. - On nas nie opuścił, nie zostawił samych. W naszych niedolach nie zostaliśmy opuszczeni przez Boga. […] On jest blisko. On jest przy nas, aby nas chronić. Obecność Boga sprawia, że przestajemy się obawiać niebezpieczeństwa, które nam zagraża. Z Nim nigdy nie poniesiemy ostatecznej porażki - akcentował biskup siedlecki.

Odczytana Ewangelia o weselu w Kanie Galilejskiej pokazuje, że Maryja chce nam przychodzić z pomocą; czyni to w trudnych sytuacjach choroby i cierpienia. - Ona czuwa i upomina się za nami u swego Syna. Ona podpowiada, co jest nam w danej sytuacji potrzebne. Dlatego do Niej przychodzimy - wskazał bp Kazimierz Gurda.

Chorzy stają wobec niepokojów o stan zdrowia, pytań o przyszłość, sytuacji pogorszenia zdrowia i potrzeby opieki. Wobec tych wszystkich lęków potrzeba trwania przy Panu Bogu.

- Drodzy chorzy, Panu Bogu dziękujcie za wasza wiarę w Boga i proście o wiarę w Boga dla waszych rodziców, dla waszych opiekunów, dla waszych przyjaciół. Panu Bogu dziękujcie, za tych, którzy wam pomagają. Prorok Sofoniasz mówi: «Nie bój się, Pan jest pośród ciebie. Przy Nim nie stanie ci się nic złego». - prosił biskup siedlecki.

Po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. Podczas adoracji przybyli pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo lourdzkie.

ZOBACZ ZDJĘCIAks. MW/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl
|
|
|
Beata Malczuk
tel.
b.malczuk@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Kolejna audycja pielgrzymkowa
2022-08-03 17:21:33 Kategoria:

Dziś w „Czarno na białym” kontynuujemy tematy związane z pielgrzymowaniem na Jasną Górę. 1 sierpnia - z Łosic, Zbuczyna i Białej Podlaskiej, 2 - z Międzyrzeca...

więcej »


foto

Wakacje kredytowe pomogą spłacającym mieszkanie
2022-08-09 13:15:22 Kategoria:

Od 29 lipca Polacy spłacający kredyt hipoteczny w złotych, przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, mogą złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe...

więcej »
foto

Czym powinien wyróżniać się dobry rower miejski?
2022-08-09 07:38:39 Kategoria:

Najlepszy rower miejski powinien zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu oraz bezpieczeństwo. Ważne jest to, aby wybór jednośladu został dokładnie przemyślany. Opłaca...

więcej »
foto

Gwiazdy internetu i kina - wszystkie w jednym miejscu
2022-08-08 08:40:30 Kategoria:

W sieci szukamy dziś informacji na najróżniejsze tematy. Nierzadko wówczas trafiamy na serwisy społecznościowe czy portale rozrywkowe, które przyciągają nas...

więcej »
foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 1 Zawody opiekuńcze i...
2022-08-08 07:06:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Jak oszczędzać pieniądze?
2022-08-05 15:44:43 Kategoria:

Inflacja robi swoje. Z jej powodu coraz więcej Polaków zastanawia się nad tym, w jaki sposób może nieco zaoszczędzić. To na całe szczęście jest możliwe. Z tego powodu...

więcej »
foto

Przewodnik budowlany: Które elementy koparki zużywają...
2022-08-03 07:08:52 Kategoria:

Zużywanie się koparki nie jest niczym szczególnym, jednak są takie części, które szybciej niż pozostałe ulegają wyeksploatowaniu. Nic dziwnego – pracują w wysokich...

więcej »
foto

Atrakcyjne Ogrody
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

W Janowieckim parku czekają na gości różne atrakcje. Łączy je jedna rzecz. Powodują wypieki na policzkach.

więcej »

Biała Podl.

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

POWIAT BIALSKI, 05.08

Wernisaż fotografii - Bug. Pejzaż nostalgiczny

więcej »
6

POWIAT BIALSKI, 06.08

V Wystawa na Stodole

więcej »
7
8 9 10 11

POWIAT BIALSKI, 11.08

Połoski: Modlitwy przez wstawiennictwo św. Peregryna o cud uzdrowienia dla chorych

więcej »
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

POWIAT BIALSKI, 21.08

Odsłonięcie tablicy poświęconej uczestnikom konspiracji ludowej z okresu II wojny światowej w rejonie Białej Podlaskiej

więcej »
22 23 24 25 26 27

POWIAT BIALSKI, 27.08

V Charytatywny Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2022

więcej »

POWIAT BIALSKI, 27.08 10:00

Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

więcej »
28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje