W A R T O P O S Ł U C H A Ć 101,7fm / 106,0 fm

Na antenie KRP

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Katolickie Radio Podlasie ma 30 lat
2022-07-08 18:24:00 Artykuł czytany 1249 razy


Największa rozgłośnia w środkowej części wschodniej Polski - Katolickie Radio Podlasie z Siedlec - obchodzi 9 lipca 30 - lecie nadawania swojego programu. Sygnał rozgłośni diecezji siedleckiej popłynął w eter 7 lipca 1992 r. o godzinie 12:45, oficjalne uruchomienie stacji odbyło się dwa dni później. Siedziba radia od początku istnienia mieści się przy ul. Bp. I. Świrskiego 56. Dyrektorem rozgłośni obecnie jest ksiądz Marek Bieńkowski. Radio nadaje na obszarze pomiędzy Białymstokiem, Warszawą i Lublinem, z głównego nadajnika w Chotyczach k. Łosic 101,7 FM oraz od 2011 roku z nadajnika w Górznie 106,0 FM.


Rozgłośnia ma charakter lokalny. Kilkunastu reporterów w całym regionie zbiera informacje, co sprawia, że radio stało się regionalnym centrum informacyjnym. Reporterzy pracują m.in. w Siedlcach,  Białej Podlaskiej, Siemiatyczach, Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Węgrowie, Łosicach. Od 2010 roku funkcjonuje Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl. Radio posiada również swoją stronę internetową radiopodlasie.pl, na której umieszczane są wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania rozgłośni. Od kilku lat funkcjonuje także w tej grupie medialnej Diecezjalna telewizja FARO.TV, która na swym kanale w serwisie YouTube transmituje lub relacjonuje ważne wydarzenia mające miejsce w diecezji siedleckiej.

Zasięg

Katolickie Radio Podlasie nadaje od 1992 roku na częstotliwości 101,7 MHz. Będąc radiem diecezjalnym, stara się jednocześnie, jako największa rozgłośnia lokalna w środkowo – wschodniej Polsce, być jak najbliżej codziennych spraw mieszkańców regionu. Stąd obok modlitwy i katechezy można w programie znaleźć stałe bloki informacyjne, audycje o tematyce społecznej, ekonomicznej i kulturalnej. Program nadawany jest przez cała dobę.

Radio Podlasie jest rozgłośnią katolicką o największym w Polsce zasięgu lokalnym. Studio centralne mieści się w Siedlcach, a w większych miastach, m.in. w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Łukowie, Garwolinie, Siemiatyczach działają redakcje terenowe.

Przez 30 lat udało się rozgłośni wypracować własny, oryginalny styl kontaktu ze słuchaczami, który sprawia, że jest ona nie tylko największym, ale także najczęściej wybieranym przez odbiorców medium lokalnym na terenie byłych województw bialskopodlaskiego i siedleckiego.

Program

Radio Podlasie emituje codziennie ze studia centralnego w Siedlcach, 17 godzin programu informacyjno-muzycznego, przeznaczonego dla słuchaczy w różnych grupach wiekowych. W programie - oprócz misji wynikającej z katolickiego charakteru rozgłośni - dominuje przede wszystkim tematyka lokalna. Radio Podlasie posiada nowoczesny newsroom, który produkuje codziennie 22 serwisy krajowe i lokalne, regionalny serwis sportowy, oraz dwa bloki informacyjno-publicystyczno - muzyczne „Dzień dobry Podlasie” i „Przystanek Podlasie”.

Najstarszą audycją nadawaną niezmiennie o tej samej porze w radiostacji jest audycja dla dzieci "Bajeczki z Niebieskiej Książeczki". Od 30 - stu lat nadawana jest o 19.30.

Nowy dzień w Radiu zawsze rozpoczynają Godzinki i Msza św. z homilią dla słuchaczy, w południe Anioł Pański, o godzinie 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego a kończy różaniec odmawiany wraz z intencjami nadesłanymi z całego regionu. Modlitwa przeplatana jest programami informacyjnymi, reportażami, rozmowami. Najpopularniejsze audycje radia to: „Radioranek” , „Dzień dobry Podlasie”, „Popołudnik”  i „Przystanek Podlasie”, wieczorne audycje: Czarno na białym, Świat ludzkich uczuć, Drogami młodości i czwartkowa Audycja Trzeźwiejących Alkoholików, poranny wywiad „O tym się mówi”, a także weekendowe: „Na scenie i estradzie”, „Muzyczne pejzaże”, „Muzyczna retrospekcja”,  „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, „Katolik w świecie”, „Kultura na fali” i niedzielny Koncert Życzeń.

Wóz transmisyjny

Kontakt z regionem zapewnia także wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.  Dzięki temu możliwe są transmisje uroczystości, studia plenerowe czy wywiady na żywo z imprez organizowanych w różnych miejscach naszego regionu. Na stałe już wpisała się obecność dziennikarzy radiowych i wozu transmisyjnego na trasie Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasna Górę. Z pątniczego szlaku transmitowane są Msze św., Apel Jasnogórski, audycje wieczorne oraz rozmowy z pątnikami.

Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie

Słuchacze Katolickiego Radia Podlasie skupieni są w kilkudziesięciu Kołach Przyjaciół rozgłośni działających przy parafiach w diecezjach siedleckiej i drohiczyńskiej. Koła przyjaciół wspierają rozgłośnią modlitwą i ofiarami. – To najwierniejsza grupa słuchaczy radia i dla nich powstało specjalne pasmo w ramówce KRP – po Koronce do Miłosierdzia Bożego ok. godziny 15.30 rozpoczyna się kilkunastominutowa audycja „W naszej radiowej rodzinie” dedykowana i skierowana do członków Kół KRP.

Uroczystości

Główne uroczystości rocznicowe odbyły się na początku września 2022 r.  ZOBACZ ZDJĘCIA I RELACJĘRedakcjawykop

Komentarze

  • Marek
    2022-07-09 20:34:36

    arrow

    Gratulacje! Życia wiecznego Wam życzę.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.

foto

Rozliczenie PIT w 2023 roku
2023-02-07 10:56:58 Kategoria:

Podatek liniowy to jedna ze znanych form opodatkowania, która odnosi się do przedsiębiorców. To dzięki temu dochód będzie opodatkowany stawką 19%. Zbliżające się...

więcej »
foto

Matura z matematyki 2023 – czego się spodziewać na...
2023-02-06 15:33:55 Kategoria:

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, a przed tegorocznymi maturzystami już ostatnia prosta. Na studniówkowych parkietach w całym kraju dogasają już ostatnie...

więcej »
foto

Nasze zeznania podatkowe online - e Deklaracje 2022...
2023-02-06 08:19:40 Kategoria:

Każdy człowiek, który wykonuje pracę, czy też zarabia pieniądze w inny sposób, musi zapłacić podatek dochodowy. Ministerstwo Finansów wymaga od nas takiej daniny na...

więcej »
foto

Jakie drewno na żaluzje drewniane?
2023-02-06 08:12:21 Kategoria:

Drewniane żaluzje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, chociażby ze względu na ponadczasowość, praktyczność i niezwykłe walory estetyczne. Co więcej,...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.02 10:00

Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.02 12:00

2 lutego - Dzień Życia Konsekrowanego

więcej »
3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »

ŁUKÓW, 03.02

Łuków jaki jest. Wystawa zdjęć Andrzeja Bednaruka

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.02

Łuków: Siostry Nazaretanki organizują bal

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Spektakl muzyczny - Ni pies, ni wydra... coś na kształt miłości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Męski różaniec przejdzie ulicami Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02 10:00

Ku lepszej komunikacji Kościoła. Szkolenie medialne w Siedlcach

więcej »
5
6

MIASTO SIEDLCE, 06.02

Zbiórka pieniędzy na leczenie Hani Szczepańskiej

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.02

Spotkanie przyrodnicze: Czerwone słonie z Tsavo w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »
8

RADZYŃ, 08.02

Opowieści z Gruzji Marcina Mellera

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.02

Spotkanie przyrodnicze: Czerwone słonie z Tsavo w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.02

Muzeum Regionalne: Spotkanie z pisarzem Jackiem Komudą

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.02

Niezwykła Grenlandia i rozmowa z prof. Marzeną Stańską

więcej »
10

POWIAT SIEDLECKI, 10.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.02

Miłość cierpliwa jest - Rekolekcje dla niepłodnych małżeństw

więcej »
11

MIŃSK MAZ., 11.02

Mrozy: Stand-up z okazji walentynek

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

ŁUKÓW, 11.02

Walentynki w Kinie Łuków

więcej »
12

POWIAT SIEDLECKI, 12.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.02

Walentynki w Kinie Łuków

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.02

Koncert walentynkowy Studia Accantus w CKiS w Siedlcach

więcej »
15 16 17

ŁUKÓW, 17.02

Spotkanie Zawierzonych

więcej »
18 19
20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Łuków: Spektakl teatralny dla dzieci pt. Smok wawelski

więcej »
23 24 25 26
27 28

Najnowsze Informacje