R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Potrąciła 11-latkę na przejściu i po kilkudziesięciu sekundach odjechała do domu
2022-08-18 11:45:01 Artykuł czytany 5035 razy


Do potrącenia 11-latki na przejściu dla pieszych doszło w Łukowie a całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Kierująca audi, która potrąciła dziewczynkę już po kilkudziesięciu sekundach odjechała z miejsca zdarzenia do domu. Gdy dotarli tam policjanci, okazało się, że 61-latka ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Twierdziła, że piwo piła już po zdarzeniu drogowym.


17 sierpnia o godzinie 21.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Warszawskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że dwie godziny wcześniej, przechodząca przez przejście 11-latka została potrącona przez samochód osobowy.

Mama dziewczynki mówiła policjantom, że córka jechała hulajnogą po chodniku i zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, po którym chciała przejść na drugą stronę drogi. Kobieta mówiła, że była w pobliżu i widziała, jak stojący przed przejściem samochód osobowy ruszył do przodu w momencie gdy jej córka przechodziła już przez jezdnię.

Z relacji kobiety wynikało, że po potrąceniu 11-latki z osobówki wyszła kobieta, która zapytała się o samopoczucie dziewczynki, przekazała swoje nazwisko i miała podać jeszcze swój numer telefonu kontaktowego. Jednak po kilkudziesięciu sekundach wsiadła do swego auta i odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście mama 11-latki zdążyła zapisać numery rejestracyjne odjeżdżającej osobówki.
 Początkowo dziewczynka nie odczuwała żadnych dolegliwości, jednak po powrocie do  domu, gdy opowiedziała z mamą o zdarzeniu swemu tacie, ten zdecydował o powiadomieniu policji. Dzisiaj, po szczegółowych badaniach lekarskich okazało się, że dziewczynka doznała jedynie niegroźnych urazów. Jej życie i zdrowie nie jest zagrożone.

Mundurowi pojechali do właściciela samochodu, którego numery przekazała kobieta. Okazało się, że faktycznie samochodem marki Audi kierowała 61-letnia łukowianka. Kobieta twierdziła, że upewniła się, że potrąconej przez nią dziewczynce nic się nie stało, że jej mama nie chciała z nią rozmawiać i dlatego pojechała do domu.

Mundurowi sprawdzając stan trzeźwości kierującej ustalili, że kobieta ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. 61-latka twierdziła, że po powrocie do domu później piła piwo, a gdy kierowała samochodem marki Audi to była trzeźwa.

Teraz policjanci będą prowadzili postępowanie, w trakcie którego wykorzystają zapewne zapis z kamer miejskiego monitoringu, który zarejestrował zdarzenie.

Naganie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy: kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Pamiętajmy też, że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.asp. szt. Marcin Józwik
lukow.policja.gov.pl

[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Kierowca
  2022-08-22 13:38:46

  arrow

  Jeżeli ktoś wchodzi na oślep na przejście dla pieszch to chyba chce sobie zafundować jesionke drewnianą. Lepiej die rozejrzeć i zaczekać aż auto się zatrzyma bądź przejedzie . Ja tak Tobie bo jestem i kierowcą i pieszym , no i uczmy nasze dzieci aby się rozglądały bo przepisy życia i zdrowia im nie wrócą.

 • do igor
  2022-08-22 13:00:51

  arrow

  na nagraniu widać tylko 2-3m chodnika przed przejściem, dziecko mogło rozglądać się wcześniej. Zwłaszcza, że auto stało przed przejściem i przepuszczało innego pieszego. To kierująca ewidentnie nie spojrzała w stronę dziecka i ruszyła. No i to głupie tłumaczenie z piwem, niewiele kobiet sięga po ten napój ot tak, ze stresu. Raczej lampka wina. No i czym ta kobieta się zestresowała, skoro dziecku nic się nie stało a ona odjechała? Mocno naciągane...

 • Maro
  2022-08-21 18:54:20

  arrow

  Witam wszystkich serdecznie.
  Do Pani "Łukowianka": jeśli ktoś jest zdenerwowany i od razu sięga po alkohol w takiej sytuacji to ma problem z alkoholem! nazywa się to alkoholizmem

 • igor
  2022-08-20 09:24:32

  arrow

  tyle smiesznych artykuków ludzie zgadza sie ze na nagraniu nie widac aby dziecko sie rozglądało tylko pewnie weszło ale taki mamy dziwne dziś przepisy kierujący dojezdzając do przejscia ma przewidziec i tak si ezachowac aby nie potrącic pieszego tw wina na 100% kierującej nawet w przepisach jest zapis iż kierowca ma udzielic pierwszej pomocy i powiadomic służby a tak się nie stało wiec przemawia to na niekorzysc kierującej auto a co d o alkoholu to mozna stwierdzic kiedy wypiła alkohol jak zrobiła to przed chwilą bedzie rósł poziom promili a jak wipiła wczesniej to będzie spadał doświadczony policjant stwierdzi to w kilkanascie minut

 • Do nadużywającego alkoholu ku radości.
  2022-08-19 13:50:41

  arrow

  Nie na wszystkich przejściach dla pieszych rowerzysta musi schodzić z roweru. W tej części miasta ciągi piesze łączą ze ścieżkami rowerowymi i trzeba uważać i nie złorzeczyć na rowerzystów kontynujących szybką jazdę przez przejście. To regulują znaki. Choć wszyscy i piesi, i rowerzyści i kierowcy muszą uważać i mieć ograniczone zaufanie do uczestników ruchu. Zdrowia życzę.

 • Łukowianka
  2022-08-19 08:53:07

  arrow

  Ewidentnie widać,że jest to wina dziewczynki,wtargnęła na pasy patrząc na prawo a powinna najpierw spojrzeć w lewo,to oczywiste.Kierujaca samochodem zachowała się poprawnie,wcześniej przepuściła rowerzystę.Miała alkohol we krwi?miała prawo napić się po powrocie do domu,choćby dlatego,że była zdenerwowana ta sytuacją.Uwazam,że nie trzeba doszukiwać się innego wytłumaczenia ponieważ kamera czytelnie wszystko zarejestrowała.Wyszła z samochodu,porozmawiała,podała nr telefonu.Nie odjechała,nie uciekła.Dziecko trzeba przeedukowac jak poprawnie przechodzi się na drugą stronę i tylko po pasach,przez lekkomyślnośc tej dziewczynki kierująca samochodem może mieć teraz niepotrzebne kłopoty....a przy okazji sprawa przejścia na ul.Warszawskiej,przy stadionie jadąc w stronę miasta od Łapiguza prawa stroną,chodzi o to,że przejście jest usytuowane przy ciągu drzew i często jest tak,że ktoś nagle wkracza na jezdnię wychodząc zza drzewa.Naprawde nie widać czy ktoś stoi na chodniku i szykuje się do przejścia.Kierowcy proszę uważajcie niech świadomości,że w tym miejscu są pasy dla przechodzących zwiększy waszą czujność i zwolni bieg jazdy,nawet gdyby nikt nie przechodził.Proszę o większą ostrożność a unikniemy niepotrzebnych kłopotów.Dziękuję

 • Darek
  2022-08-19 08:52:44

  arrow

  Mało rzetelnie opisane za mediami krajowymi.
  1. Fakt kobieta ruszyła, kiedy dziewczyna weszła na pasy. Tu wina kobiety.
  2. Kierująca WYSZŁA z auta i zainteresowała się poszkodowaną, gdy ta wstała i okazała, że nic jej nie jest to wsiadała do auta i pojechał. Większość z nas tak by zrobiła.
  3. Kierująca wróciła do domu i dla uspokojenia się wypiła piwo i wtedy wpada policja i bada ją na zawartość alkoholu w organiźmie i dziennikarze to podają z sugestią. To badanie zrobione w domu jest już nic nie warte.
  Wnioski. Kierująca odpowiada za potrącenie i ewentualne wynikające z tego faktu straty na zdrowiu dziewczyny. Nie odpowiada za odjechanie (tytuł artykułu sugeruje jakby uciekła), co nie jest prawdą i nie odpowiada, że była pod wpływem alkoholu. Natomiast dziewczyna odpowiada za fakt wtargnięcia na jezdnie bez uprzedniego sprawdzenia sytuacji na drodze.

 • Kibic
  2022-08-19 08:52:16

  arrow

  Wina winą ale Po co trzeźwy miałby uciekać z miejsca??
  A nawet jeśli : art 93 KW § 1.
  Prowadzący pojazd, który, uczestnicząc w wypadku drogowym, nie udziela niezwłocznej pomocy ofierze wypadku,
  podlega karze aresztu albo grzywny.

  § 2.
  W razie popełnienia wykroczenia o którym mowa w § 1 ORZEKA SIĘ zakaz prowadzenia pojazdów. Oby Sąd był sprawiedliwy.

 • Fizyka
  2022-08-19 06:09:25

  arrow

  Bardzo spóźniona reakcja. Ewidentnie alkohol. Nawet z dzieckiem na masce , chwilę jechała... Swoją drogą brak edukacji i i instynktu samozachowawczego dziecka... ale to t y l k o dzieciak...

 • do kierowca
  2022-08-18 14:39:53

  arrow

  faktycznie idz do lekarza i oddaj prawko

 • Pijak
  2022-08-18 14:38:47

  arrow

  Gdzie jest Łukowska Policja? Rowerzyści jak święte krowy jeżdżą po pasach i chodnikach.

 • pazo
  2022-08-18 14:24:12

  arrow

  Czy tak trudno się zatrzymać i rozejrzeć przed wejsciem na jezdnię

 • wrrrr
  2022-08-18 14:18:15

  arrow

  Szkoda, że w kółko powtarzają w telewizji, że pieszy ma pierwszeństwo a zapominają dodać że przed pasami trzeba się zatrzymać i rozejrzeć bo inaczej to jest wtargnięcie na pasy. Przepis o wtargnięciu na jezdnię dalej obowiązuje. Nigdy nie wchodzę na przejście dopóki samochód się nie zatrzyma.

 • kierowca
  2022-08-18 14:16:49

  arrow

  Nie ma co gdybać wina osoby kierującej samochodem .

 • homik:
  2022-08-18 13:52:00

  arrow

  pierwszeństwo NAPRAWDĘ KOSZTUJE !!!!!!!!!!!!

 • Acd
  2022-08-18 13:15:07

  arrow

  SZŁA PO PASACH, A NIE JECHAŁA. PROSZĘ SIĘ DOBRZE PRZYJŻEĆ

 • Do Kierowca
  2022-08-18 13:14:07

  arrow

  jak ty tu widzisz że dziewczynka jechała na hulajnodze to radzę iść na badanie wzroku...

 • Kierowca
  2022-08-18 12:40:39

  arrow

  Z całym szacunkiem : fakt, że Pani kierująca po spożyciu, ale dziecko nie szła po przejściu jak twierdzi mama, ale jechało po przejściu. Mandat tu i tu. Jestem użytkownikiem dróg i nie raz zdarzało się że młodzież zamiast przejść to przejeżdżała z impetem po przejściu.

 • Snnb
  2022-08-18 12:07:22

  arrow

  Jak dla mnie to wina tej dziewczynki.Kobieta dojechała przepuściła kobietę z rowerem a dziewczynka wchodząc na pasy nawet się nie zatrzymała tylko od razu weszła i patrzyła w prawą stronę

 • Olo
  2022-08-18 11:58:11

  arrow

  Znowu tania sensacja, może napiszecie po jakim czasie od zdarzenia badano trzeźwość? Znając nasze sluzby to pewnie 4h albo i więcej...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Co dała mi tegoroczna pielgrzymka?
2022-08-17 08:30:00 Kategoria:

Dziś, 17 sierpnia w audycji „Czarno na białym” na antenie Katolickiego Radia Podlasie podsumujemy 42. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. Do słuchania...

więcej »


foto

O czym warto pamiętać przy zmianie pracy na nową?
2022-09-23 16:23:52 Kategoria:

Zmiana pracy do przełomowa chwila, do której warto się przygotować. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu znalezienie nowego stanowiska nie będzie problematyczne, przez co...

więcej »
foto

Trwa rejestracja na VI Festiwal Katolickiej Nauki...
2022-09-23 11:15:39 Kategoria:

Trwa rejestracja na Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, jedno z najważniejszych wydarzeń społecznych w Polsce. Tegoroczna VI edycja odbędzie się już 27-28 września w...

więcej »
foto

Co to znaczy kurtka softshell?
2022-09-22 08:53:28 Kategoria:

Kurtka softshellowa to rodzaj kurtki, która chroni przed wiatrem i deszczem, ale pozwala również na noszenie pod nią innych rodzajów odzieży wierzchniej. Główną cechą...

więcej »
foto

Jak oszczędzić na zakupach spożywczych?
2022-09-21 12:12:17 Kategoria:

Obecna inflacja, która nie zawsze idzie w parze ze wzrostem wynagrodzeń, powoduje, że coraz częściej szukamy oszczędności. Ponieważ zakupy spożywcze są wielką...

więcej »
foto

Jak namierzyć telefon? To banalnie proste
2022-09-15 14:48:00 Kategoria:

Wydaje się, że zgubiony czy skradziony telefon trzeba spisać z góry na straty. Okazuje się jednak, że mamy obecnie możliwość skorzystania z narzędzi, które pozwalają...

więcej »
foto

Modowe trendy na jesień 2022 - Gdzie ich szukać?
2022-09-15 11:54:56 Kategoria:

Jesień 2022 zbliża się wielkimi krokami, zatem to ostatni dzwonek, aby skompletować swoją garderobę. Niemniej jednak zanim wybierzemy się na zakupy, warto poszukać...

więcej »
foto

Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Pod tymi trzema tytułowymi słowami kryją się najważniejsze rzeczy, którymi Magiczne Ogrody dzielą się ze swymi gośćmi.

więcej »

Łuków

w lewoWrzesień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.09

Łuków: Obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

ŁOK: przesłuchania do Fabryki Piosenki

więcej »

ŁUKÓW, 01.09 18:00

Łuków: spotkanie przy Mówiącym Kamieniu

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.09 19:00

Struktura i światło w łukowskiej galerii

więcej »

ŁUKÓW, 02.09 20:00

„Najlepsze polskie krótkie metraże 30” na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.09

Akcje krwiodawstwa w Gręzówce i Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 03.09

Narodowe Czytanie w Krynce i w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 03.09 12:00

Powiat łukowski: Narodowe Czytanie w Woli Okrzejskiej

więcej »

ŁUKÓW, 03.09 15:00

Wesele w Gręzówce

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.09

Akcje krwiodawstwa w Gręzówce i Łukowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.09

Dożynki Gminy Wiśniew w Radomyśli

więcej »

ŁUKÓW, 04.09 10:00

ŁOK: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 04.09 15:30

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »
5 6 7 8

ŁUKÓW, 08.09 10:00

Diecezjalne Dożynki w Woli Gułowskiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
9 10

ŁUKÓW, 10.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju i spotkanie on-line z Jackiem Kawalcem

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju i spotkanie on-line z Jackiem Kawalcem

więcej »

ŁUKÓW, 11.09 15:00

Piknik Charytatywny w Trzebieszowie

więcej »
12 13 14 15 16

ŁUKÓW, 16.09

Łuków: przekażą wiadomość przyszłym pokoleniom

więcej »

ŁUKÓW, 16.09

Łukowskie Spotkania Historyczne

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.09

ŁOK: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

ŁUKÓW, 17.09 13:30

Bezpieczny Peleton w Łukowie

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.09

ŁOK: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

ŁUKÓW, 18.09 07:00

Łuków: zawody wędkarskie dla najmłodszych

więcej »

ŁUKÓW, 18.09 13:00

Gmina Łuków: wsparcie dla Małego Rycerza z Łazów

więcej »

ŁUKÓW, 18.09 17:00

Finałowy koncert Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »
19 20 21

ŁUKÓW, 21.09

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »
22 23

ŁUKÓW, 23.09

Film o księdzu Janie Kaczkowskim na ekranie Kina Łuków

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

ŁUKÓW, 24.09 09:00

Gmina Stoczek Łukowski: powalczą na matach

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

ŁUKÓW, 25.09 11:30

Nad łukowskim zalewem Zimna Woda pojawią się nowe drzewa

więcej »

ŁUKÓW, 25.09 14:00

Gmina Łuków: Święto Ziemniaka w Suchocinie

więcej »

ŁUKÓW, 25.09 16:00

I Łukowskie Spotkania Historyczne

więcej »

ŁUKÓW, 25.09 16:00

ŁOK: Benio w opałach

więcej »
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje