R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: „Strzelec” chce wydzierżawić teren strzelnicy na Łapiguzie
2021-07-21 09:28:34 Artykuł czytany 797 razy


Do Urzędu Miasta w Łukowie wpłynęło pismo od Łukowskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec”. Jego członkowie chcą wydzierżawić na 30 lat teren strzelnicy znajdującej się na Łapiguzie.


Łukowskie Stowarzyszenie Strzeleckie „Strzelec” powstało na początku tego roku. Jak mówi nam jego prezes Maciej Sulej (na zdjęciu) cel jest jeden: wydzierżawienie i zagospodarowanie terenu strzelnicy znajdującej się na Łapiguzie. W tej sprawie stowarzyszenie złożyło już odpowiednie dokumenty. Chcą wydzierżawić teren o powierzchni około 10 hektarów na okres 30 lat. Planują osobiście zająć się tym miejscem, zagospodarować je i organizować tam m.in. zawody strzeleckie.

Dokumenty trafiły już na biurko burmistrza Piotra Płudowskiego. Jego zdaniem to bardzo dobry pomysł. Zgodę na dzierżawę musi wyrazić Rada Miasta. Projekt uchwały o wyrażeniu zgody burmistrz zamierza przedstawić radnym na wrześniowej sesji.

O tym, aby zagospodarować teren strzelnicy mówi się w Łukowie od lat. Był nawet projekt i pozwolenie budowlane. Projekt powstał w 2017 roku. Koszty oszacowano na 2,4 mln zł. Rok później władze miasta złożył wniosek o dofinansowania tego zadania z programu, który wówczas ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej. Pieniędzy nie otrzymano. Z planów modernizacji strzelnicy zrezygnowano. Teraz tym terenem chcą zając się członkowie stowarzyszenia. Potrzebna tylko zgoda radnych.

AKup/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Dlaczego pani redaktor
  2021-07-23 07:47:53

  arrow

  nie publikuje komentarzy? Matołki burmistrzowe mogą obrażać i głupoty płudolić i nie można ripostować? Rozumiem medialna kasta w obronie absurdu alternatywnych rządów.

 • do Krzysia
  2021-07-22 16:19:14

  arrow

  Gdzie z smród.Nie rozsiewaj plotek .To może twój smród.Mieszkamy blisko i nie ma żadnego smrodu. Z zakładów miesnych czy oczyszczalni to tam dopiero smród.Smrod ze do Łukowa nie przychodzi żaden inwestor .W GRĘZÓWCE OPRÓCZ SMALCU PAPIER TOALETOWY PRODUKUJA I LUDZIE MAJĄ PRACE WIDAĆ ŻE WÓJT DBA O SWÓJ TEREN I NIE AFISZOWAŁ SIĘ ŻE BEDZIE UCZCIWIE I PIĘKNIE.

 • Jędrek@ bòl d......?
  2021-07-22 11:18:25

  arrow

  Strzelnica nasza to historyczny i zabytkowy obiekt.To jedyne miejsce przystosowane do strzelania z broni ciężkiej .Obiekt ściśle związany z ośrodkiem zapasowym kawalerii wielkopolskiej przed wojną , miejsce gdzie Łukowianie i nie tylko przysposobione
  się do strzelectwa , gdzie trenowały służby wszelakie. Obiekt ten był wpisany w plan rewitalizacji , powszechny plan , strzelnica w każdym mieście powiatowym. Był projekt , był plan , niestety pandemiæ i zmiana rządöw na alternatywne pogrzebały te plany. Sprzedać można , wydzierżawić też .Przykład zajazdu na zalewie pokazuje , że zła to była decyzja .Teraz są rządowe środki to i na remont, i pozyskanie miejsc noclegowych by starczyło .Pośpieszyliśmy się to mamy , niezależną , prywatną wyspę w centrum pięknego kompleksu rekreacyjnego.Nie zbywajmy tego co miejskie , co służy społeczeństwu , złòżmy wnioski , włączmy naszæ strzelnicę w plan obronny państwa .Strzelcem nie czyni mundur ale doświadczenie i środki finansowe , ktòre podołają wyzwaniom tego typu obiektom , aczkolwiek są agresorzy , plujki, nienawistnicy , ktòrzy z nienawiści do społeczeństwa , czy jak wyżej z powodu ułomności zdrowotnych , doprowadzą do nieprzemyślanej i złej decyzji .Rządził by PIS to strzelnica by była , rządzi popierwszeuczciwość to wszystko jest alternatywne wobec planòw państwa , potrzeb społeczeństwa czy wreszcie logice. Nie mierz swoją miarą czopkowy snajperze.

 • bar
  2021-07-22 08:42:36

  arrow

  Rewitalizację terenu oraz budowę strzelnicy powinno przeprowadzić miast z wykorzystaniem środków z tzw. 'Planu odbudowy" a nie stowarzyszenie, które niewiele zrobi poza uniemożliwieniem wejścia mieszkańcom Łukowa i okolic.

 • Krzyś
  2021-07-21 15:31:55

  arrow

  Nie dość że smród z tej nieszczęsnej wytwórni paszy, to jeszcze hałas pistolecików :/

 • Katarzyna
  2021-07-21 15:00:40

  arrow

  Lepsza strzelnica prywatna niż miejska bo jak Wam Płudowski ją zbuduje to znów zaleje albo coś innego się przytrafi XD

 • @Mieszkaniec okolic
  2021-07-21 14:20:53

  arrow

  Mam nieodparte wrażenie, że jest Pan tym samym Panem który sadził roślinki na terenie nadleśnictwa i potem ich bronił. Nie jest Pan wiarygodny z tymi pszczołami. Ale mogę się mylić - ale nie muszę. Pozostawmy budowę strzelnicy ludziom, którzy siedzą w strzelectwie i nie róbmy z siebie fachowców. Z tego co wiem osoby zrzeszone w tym stowarzyszeniu mają dużą wiedzę na ten temat i odpowiednie uprawnienia.

 • @Kylo
  2021-07-21 14:10:44

  arrow

  To wszystko nie ma znaczenia, pan jest zły na mieszkańców że go nie wybrali w ostatnich wyborach i robi wszystko aby blokować dobre działania w mieście. Zobaczymy czy w tym głosowaniu radni PiS i Przymierza zagłosują ZA czy posłuchają pana z pietra wyżej i zagłosują znów na złość mieszkańcom.

 • gość
  2021-07-21 13:45:42

  arrow

  Takie obiekty powinny być prywatne, wtedy jest szansa, że się utrzymają a mieszkańcy nie bedą musieli do tego dokładać

 • @Dobry pomysł , aczkolwiek
  2021-07-21 13:21:32

  arrow

  w tym przypadku nie wystarczy wybudować obiekt ale trzeba mieć odpowiednie jednostki i przede wszystkim stosowne uprawnienia. No i ani miasto ani powiat takowych nie będzie miał. Chyba że Darek komentujący juz szykuje kolejny etacik dla antyterrorysty Rysia Pysia. żeby nawet temat strzelnicy upolityczniać? Łuków pisowy przybrał już himalaje hipokryzji.
  A tak poważnie to panie komentujący właśnie strzelnice prowadzone przez stowarzyszenia i podmioty prywatne w Polsce maja się najlepiej i są w najwyższych standardach (oczywiście pomijając te wojskowe)

 • Kylo
  2021-07-21 13:11:50

  arrow

  Celem stowarzyszenia jest uruchomienie strzelnicy, ma ona służyć mieszkańcom,
  Panie Darku niech przeczyta Pan statut Stowarzynia, jest dostępny fragment we wpisie do KRS. Myślę że wspólnymi siłami z miastem i powiatem zbudyjemy super obiekt

 • Do Dobry pomysł , aczkolwiek
  2021-07-21 11:40:43

  arrow

  No i odezwał co się lokalny malkontent który wszystko krytykuje czego nie robi PiS i z Ryśka umową zleceniem.

 • Obywatel
  2021-07-21 11:06:37

  arrow

  Ja nie wyrażam zgody. Strzelnica winna być miejska.
  Po zmodernizowaniu może na siebie nie tylko zarobić ale i zarobić.

 • Jędrek
  2021-07-21 10:57:47

  arrow

  Anżej andrju - tabletki wzięte rano ? Czy tylko popitka była? Ogarnij się typie bo żałosnyś tak , że nawet Roberta woleli hahahah

 • Mieszkaniec okolic
  2021-07-21 10:54:59

  arrow

  Strzelnica to fascynujące biologicznie miejsce. Polecam artykuł na stronie
  https://dzicyzapylacze.pl/na-styku-potrzeb-ludzi-i-pszczol/
  Ja wstrzymałbym się z pracami nad strzelnicą sportową do czasu oceny tego siedliska zapylaczy z perspektywy ewentualnej ochrony. Myślę, że jest możliwy kompromis pomiędzy oczekiwaniami strzelców, a potrzebami tych zwierząt i reszty społeczeństwa.

 • Dobry pomysł , aczkolwiek
  2021-07-21 10:19:05

  arrow

  strzelnica musi pozostać miejska , powiatowa .Musi pozostać w kształcie takim jakim jest jednak wyremontowana ,wyposażona na poziomie podobnych placòwek w Polsce i w Europie .Nie można tego zbywać podmiotowi , ktöry jest niewydolny finansowo i blokować wszelkie inwestycje remontowo-rewitalizacyjne tego miejsca .Czas zmienić strzelnicę nakładem poważnego projektu oraz poważnych środków finansowych .Ma być miejska , powiatowa , ogölnodostępna. Trzymać się polityki państwa co do tego typu obiektów a nie jakieś alternatywne , szkodzące działania .Przypominam że jest to obiekt historyczny.W mundurkach już zadeptujecie jatę , wystarczy.

 • Mieszkaniec
  2021-07-21 10:11:33

  arrow

  Zaraz się zaczną tiry z dziwnymi substancjami

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Kolejna audycja z cyklu „Bijące serce parafii”
2021-07-22 10:42:48 Kategoria:

W audycji „Bijące serce parafii” tym razem przeniesiemy się w czasy po I wojnie światowej. Dowiemy się czy wówczas zamawiano nowe dzwony, aby uzupełnić straty po...

więcej »


foto

Prezent na 20 rocznicę ślubu. Co kupić na 20 rocznicę...
2021-07-23 13:16:15 Kategoria:

Rocznica ślubu to wyjątkowa okazja do świętowania, która obejmuje nie tylko współmałżonków, ale też ich bliskich. Zwłaszcza okrągłe rocznice są powodem do...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody najlepsze w Polsce
2021-07-21 12:11:27 Kategoria:

Według Katarzyny Węgrzyn, autorki turystycznego bestsellera „Gdzie w Polsce na weekend”, czołowej polskiej blogerki turystyki rodzinnej, rodzinny park tematyczny Magiczne...

więcej »
foto

Odzież męska - co powinien nosić mężczyzna, aby...
2021-07-21 07:32:58 Kategoria:

Męska moda ma wiele kolorów. Z roku na rok jest coraz bardziej śmiała, szykowna i zdecydowana. Ale większość panów wciąż stawia na klasyczne rozwiązania. Wygodne buty...

więcej »
foto

Dieta wegańska – czy jest zdrowa?
2021-07-17 20:56:06 Kategoria:

Dieta wegańska jest oparta na całkowicie roślinnych produktach. Wyklucza zarówno mięso jak i jaja oraz przetwory pochodzenia zwierzęcego, takie jak ser, masło czy...

więcej »
foto

Zostań osteopatą - Rekrutacja na pierwsze w Polsce...
2021-07-17 20:20:00 Kategoria:

W związku z rozwojem medycyny coraz większą popularnością - zarówno wśród pacjentów, jak i specjalistów opieki zdrowotnej - cieszy się osteopatia. Dziedzina ta jest...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.07

Cyrkowe szaleństwa Rupherta i Rico

więcej »

ŁUKÓW, 02.07

Jetro Cinema Summer 2021: Coś się kończy, coś zaczyna

więcej »

ŁUKÓW, 02.07

Powitanie Lata w Łukowie

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.07

Powitanie Lata w Łukowie

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.07

Giełda Kolekcjonerów w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

VI Święto Jagody

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Powitanie Lata w Łukowie

więcej »
5 6 7

ŁUKÓW, 07.07

Łuków: przygotowania do triathlonu

więcej »
8 9 10

ŁUKÓW, 10.07 - 11.07

Lipcowy weekend w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 10.07

Turniej Siatkówki Plażowej

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.07

Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie

więcej »
12 13 14 15 16

ŁUKÓW, 16.07 21:15

„Kłamstewko” w łukowskim amfiteatrze

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.07

Triathlon nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Będą ograniczenia w ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 17.07 13:00

Łuków: robotyka nad zalewem

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.07

Triathlon nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Będą ograniczenia w ruchu

więcej »

GARWOLIN, 18.07

Diecezja siedlecka: Rodzinna Niedziela

więcej »

ŁUKÓW, 18.07 11:00

Łuków:szachowe rozgrywki nad zalewem Zimna Woda

więcej »

ŁUKÓW, 18.07 19:00

Łuków: trzeci koncert

więcej »
19 20 21

ŁUKÓW, 21.07 - 22.07

OSiR Łuków: wakacyjny turniej piłki nożnej

więcej »
22 23 24

ŁUKÓW, 24.07

Szachowe rozgrywki nad łukowskim zalewem

więcej »

ŁUKÓW, 24.07

Łuków: koncert na plaży

więcej »

ŁUKÓW, 24.07

Łuków: wakacyjny turniej tenisa ziemnego

więcej »

ŁUKÓW, 24.07 18:00

Scena Muzyczna GOK: Zagi zagra w Zaolszyniu

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.07

Łuków: przygotowania do pielgrzymki

więcej »

ŁUKÓW, 25.07

Szachowe rozgrywki nad łukowskim zalewem

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.07 17:30

„Reset” na ekranie Kina Łuków

więcej »
27 28 29

ŁUKÓW, 29.07

Zawody kajakarskie nad łukowskim zalewie

więcej »
30 31

ŁUKÓW, 31.07

Łuków: taniec i joga nad zalewem

więcej »

ŁUKÓW, 31.07

Łuków: Brylanty'44 pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje