R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powalczą o tytuł mistrza recytacji
2021-06-07 12:22:36 Artykuł czytany 573 razy


Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 odbyła się 37. edycja Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się 35 dzieci. Po raz pierwszy odbyły się one w formie on-line.


Każdy uczestnik przygotował wiersz oraz fragment prozy dowolnych autorów. Dominowały teksty polskie, ale były też deklamowane fragmenty literatury powszechnej. Recytatorów oceniała komisja konkursowa w skład której weszli: Dorota Todorska, Joanna Gąska oraz Łukasz A. Wawryniuk.

- Poziom wykonań był zróżnicowany. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy odwagi. Cieszymy się, że młode pokolenie chce rozwijać kulturę słowa mówionego i niełatwej sztuki recytacji. Dużym plusem był wybór najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży – informuje Dorota Todorska, przewodnicząca komisji. Jurorzy w swojej ocenie zwracali uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W grupie wiekowej klas I-III najlepsi okazali się: Mikołaj Świderski z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy (I miejsce), Jakub Jaszczuk ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie (II miejsce) i Kamila Tymicka ze Szkoły Podstawowej w Platerowie (III miejsce). Przyznano także wyróżnienia dla Alicji Radewicz (SP w Platerowie), Moniki Klimaszewskiej (SP im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach) oraz dla Jakuba Borysiuka (SP im. Jana Pawła II w Huszlewie).

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyli: I miejsce – Anna Stefaniuk (SP im. Unitów Podlaskich w Olszance), II miejsce – Milena Głuszczak (SP im. Jana Pawła II w Huszlewie), III miejsce – Michał Szysz (SP w Platerowie). Na wyróżnienie zasłużyła recytacja Aleksandry Wójcickiej (ZPPO w Starej Kornicy). Po raz pierwszy po ostatniej reformie szkolnictwa pojawiła się kategoria klas VII-VIII szkół podstawowych. Tu było najmniej zgłoszeń. Jurorzy postanowili przyznać jedynie III miejsce dla Pauliny Korowajczuk ze Szkoły Podstawowej w Starych Szpakach.

- Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Łosicki Dom Kultury, a także dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie artystyczni pamiątkowe podziękowania. Tegoroczni zwycięzcy III etapu będą reprezentować powiat łosicki w finale, który odbędzie się 15 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Trzymamy za was mocno kciuki – wyjaśnia z optymizmem Dorota Kozłowska, dyrektor ŁDK-u.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się zwycięzcy eliminacji gminnych i miejsko-gminnych. W każdej z 6 gmin powiatu łosickiego zorganizowały je instytucje kultury: Gminny Ośrodek Kultury w Platerowie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Platerowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Huszlewie, Gminna Biblioteka w Olszance, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sarnakach, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Kornicy  oraz Łosicki Dom Kultury.Inf. pras.

KSkor/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


foto

Kostkarka do lodu - sprzęt idealny na upały. Jaka...
2021-08-03 11:13:28 Kategoria:

W upalny dzień nic tak nie pomaga w ochłodzeniu organizmu jak wypicie zimnego napoju. Każdy z nas odczuwa pragnienie, które chce jak najszybciej zaspokoić. Niezależnie od...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody uwalniają marzenia
2021-08-02 12:11:00 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny czeka na Was do końca września!

więcej »
foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »

Gmina Górzno - dla takich miejsc się żyje
Kategoria:

Gmina Górzno to dynamicznie rozwijający się teren w powiecie garwolińskim. Bliskość Garwolina i wielkiej aglomeracji jaką jest Warszawa - to niewątpliwie duży atut tej...

więcej »

Łosice

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

ŁOSICE, 06.08 17:00

Gaducha nad Bugiem

więcej »
7

ŁOSICE, 07.08 14:00

Turniej siatkówki plażowej w Łosicach

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje