R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Żelechów: śledczy wyjaśniają sprawę incydentu na ulicy
2021-05-12 18:31:34 Artykuł czytany 4657 razy


Prokuratura Rejonowa w Garwolinie podejmie decyzję co do ewentualnego wszczęcia śledztwa w sprawie zajścia na jednej z ulic Żelechowa w dniu 7 maja. - Złożyłem zeznanie w komendzie powiatowej policji jako świadek - mówi burmistrz Żelechowa. - Nie możemy pozwolić na to, żeby wymyślona, nieprawdziwa, niesprawdzona informacja nadszarpnęła naszą reputację - artykułuje prezes miejscowej OSP.


Sprawa zajścia w piątkową noc na jednej z ulic Żelechowa wzbudza wiele emocji, a komentarze w mediach społecznościowych jeszcze podgrzewają atmosferę. Jest wiele znaków zapytania.

- Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce, niestety, nikogo tam nie zastali. Nie było tam także osoby zgłaszającej, nie było żadnych świadków (…) Policjanci skontaktowali się ponownie ze zgłaszającym, który jednak stwierdził, że tak naprawdę to on nikogo nie widział...- mówi sierż sztab. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Policjanci przeprowadzili dosyć szybko czynności i przekazali zgromadzony materiał prokuraturze.

- Po zapoznaniu się z materiałem otrzymanym z komendy powiatowej, zostanie podjęta decyzja co do ewentualnego wszczęcia śledztwa, z uwagi na to, że mamy do czynienia z osobą publiczną...- mówi zastępca prokuratora rejonowego Marcin Ignasiak.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że w piątek 7 maja strażacy z Żelechowa hucznie świętowali otrzymanie dotacji na zakup samochodu.

- Nie możemy pozwolić na to, żeby wymyślona, nieprawdziwa, niesprawdzona informacja nadszarpnęła naszą reputację (…) Podjęliśmy już stosowne kroki w celu obrony naszego dobrego imienia i naszego wizerunku...podkreśla Grzegorz Rosłaniec, prezes Zarządu OSP w Żelechowie. - Złożyłem zeznanie w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie jako świadek...- mówi burmistrz Żelechowa.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia. POSŁUCHAJ TUTAJ

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • AAA
    2021-05-20 11:34:12

    arrow

    Jest tak, że jest o wiele gorzej niż było. Coraz gorzej... Trzeba tylko dobrze widzieć. A jak wiadomo punkt widzenia zależy ......

  • wyborca PiS
    2021-05-20 08:06:30

    arrow

    Buta burmistrza jest porażając, zamiast cicho siedzieć, to straszy sądami. Chłopie ogarnij się.

  • do postronnego
    2021-05-19 12:04:04

    arrow

    Jak już piszesz to pisz do końca. Czy Ci MM, KK włóczyli LG po sądach? Czy była to prokuratura i jakieś rozliczenia finansowe? Jak cała sprawa się zakończyła? Jeśli wiesz coś na temat tego zdarzenia to bierz się do roboty i działaj- policja, prokuratura. A nie siedzisz na kompie i piszesz co ci się wydaje.

  • postronny
    2021-05-18 21:03:32

    arrow

    sprawa od początku jest skopsana, co zrobiła policja po zgłoszeniu, albo było zdarzenie, albo bezzasadna interwencja, z filmu wiadac, że młodzież, nie przeginała, o jakiej napaści i co to jest, co niektórzy tu piszą, dlaczegho wszyscy uciekali, łącznie z włodarzem, jeśli był ,,napadniety" to cZego nie czekał, i wiele innych znaków zapytania, w jednym komentarzu czepiliście się Pana L. Guli, niektórzy mają taką wprawę jezdzenia za Burmistrzem po sądach, że może zaczną znów jeździć, prawda MM , KK itp.

  • cowboy
    2021-05-18 15:19:50

    arrow

    Szeryf, ty się zajmij swoimi sprawami.

  • @Gienek
    2021-05-18 06:38:18

    arrow

    Piszesz: "Należy się wstydzić za taką młodzież."
    Naprawdę obejrzałeś dokładnie to nagranie? Tam młodzież zachowuje sie bardzo przyzwoicie, w przeciwieństwie do osoby, która powinna być dla młodych przykładem.
    I to raczej za tego pana trzeba się wstydzić.

    Ale na wsiach z dawna utarło się, że wójt ma być "swoim chłopem", co to i wypije i zaklnie. A bez pół litra nic nie załatwisz.

  • XXX
    2021-05-17 23:35:42

    arrow

    A gdzie pracują rodzice tych młodych ludzi?
    Może w instytucjach podległych gminie?

  • Do Genka
    2021-05-17 16:25:20

    arrow

    A ja się dziwię, że burmistrz nie wezwał policji, że został napadnięty, przecież telefon miał. A przy choince jak ją demontowali to jak się zachowywał. Wszyscy wiedzą.

  • Szeryf
    2021-05-17 15:02:11

    arrow

    Tylko spokój może nas uratować.

  • Gienek
    2021-05-17 08:53:22

    arrow

    O co tu wogóle chodzi? Grupka młodzieży zatrzymuje w nocy samochód, na siłę wyciągają kluczyki od samochodu / czy to nie jest napaść/, nagrywają i puszczają filmik w eter potem znikają a wcześniej każą jakiemuś chłopakowi powiadomić policję. Normalnie jaja do kwadratu a może nawet do sześcianu.
    Należy się wstydzić za taką młodzież.

  • Zza miedzy
    2021-05-17 08:04:40

    arrow

    A ja współczuje burmistrzowi, że ma takich młodych mieszkańców i starszych, co nie mogą znieść jak w mieście jest spokój i inwestycje są robione.

  • do "w szoku"
    2021-05-16 21:25:16

    arrow

    Popatrz jaka złośliwość losu, teraz się wstydzimy, za MM się wstydziliśmy, za LG który nie dotrwał do końca kadencji też, no no u nas chyba nigdy nie będzie normalnie ;)

  • ///////
    2021-05-16 13:36:15

    arrow

    Tak, śledczy powinni wyjaśnić, kto stał za tym niechlubnym incydentem i wykorzystał do tego nieletnich?

  • w szoku
    2021-05-15 19:09:10

    arrow

    Nie chcemy burmistrza za którego musimy się wstydzić

  • Poseł Grzegorz
    2021-05-15 17:08:58

    arrow

    https://www.facebook.com/grzegorz.adam.wozniak/videos/429502255095934/
    Idziemy dalej

  • ZZ
    2021-05-15 11:58:42

    arrow

    Nie ma się co dziwi nagonce na burmistrza. Tabloidy brukowe szukają sensacji żeby mieć więcej kliknięć a lokalny TG więcej sprzedanych egzemplarzy.

  • Do mieszkanka
    2021-05-15 10:26:28

    arrow

    Do rzetelnej roboty zamiast na forach swoją gorycz wylewać. Jeszcze ostatnio z tego co widzę ciągła próba w kometarzach atakowanie Pana Walickiego. Mierne to i niegodne. Ludzie to widzą i wiedzą swoje. Gdzie jest poseł?? Gminy powiatu garwolińskiego łącznie najmniejsze dofinansowania na Mazowszu z rządowych środków. Może czas na nową twarz w Sejmie. Bez polityki, uprzedzeń i obrażania się na innych. Lubię nie lubię a finalnie odczuwają mieszkańcy. Dosyć tego

  • ????????
    2021-05-14 19:32:14

    arrow

    Oby młodzież wyrywająca burmistrzowi kluczyki nie była "wciągnięta" do brzydkiej manipulacji!

  • Aktor
    2021-05-14 18:18:26

    arrow

    My chyba go tak naprawdę nie znaliśmy... Wstyd!!!

  • Kuzynka
    2021-05-14 15:28:44

    arrow

    Widzieliście na fe jak pozuje do zdjęcia z burmistrzami i starostą na imprezie u Jaworskiego . Chowaj się człowieku w mysią dziurę bo wstyd .

  • Do Mieszkańca
    2021-05-14 11:28:32

    arrow

    Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam burmistrz naszego klubu, nich żyje nam, to ja Mieszkaniec

  • Do Mieszkańca
    2021-05-14 11:28:29

    arrow

    Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam burmistrz naszego klubu, nich żyje nam, to ja Mieszkaniec

  • Do mieszkańca i innych „czopków”
    2021-05-14 09:10:41

    arrow

    „Mieszkaniec” co tu tak pochlebnie pisze jakiego to dobrego , pracowitego i uczciwego mamy włodarza to osoba z bliskiego otoczenia burmistrza która narozrabiała w piątek i teraz będzie pisać wszystkie pochlebstwa aby ratować nie tylko skórę swoją ale i Łukasza. No niestety mamy towarzystwo delikatnie mówiąc „bawiące się do utraty jakichkolwiek zahamowań” . Towarzystwo które nie wylewa bez względu na to czy jest w pracy czy na wyjeździe . Tak łatwo krytykowało się poprzedniczkę a co robi sam . Może i ukręcą łeb całej sprawie ale smród został i będzie się wlókł . Gdy się ma wokół siebie ludzi którzy od imprezki do imprezki . Szkoda że musimy rozpisywać się na takie poniżające i niegodne plotki zamiast pracą dla dobra społeczności Żelechowskiej. Kogo my w tym ratuszu mamy dopowiedzcie sobie ludzie sami ....... Poniżające i niegodne a te osoby które udają tu w komentarzach przyjaciół „ burmistrza” celowo piszę z małej litery , to osoby które przyczyniły się do jego upadku . To było do przewidzenia tylko nie myśleliśmy że tak szybko.

  • do tomi
    2021-05-14 07:04:04

    arrow

    z tym "kulturalnym " słownictwem które słychać na filmie to dyrektorem ośrodka kultury tym bardziej

  • Kubuś
    2021-05-14 02:21:20

    arrow

    tomi coś ty w jasnowidza się zabawiasz a jakie masz kwalifikacje, żeby głosić takie bzdety. Weź pare kropli waleriana i wyluzuj się chłopie,

  • tomi
    2021-05-13 22:57:41

    arrow

    pan burmistrz na drugą kadencję nie ma szans bo ludzie są pamiętliwi ale ponownie zostać dyrektorem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury to raczej bez problemu

  • Mieszkaniec
    2021-05-13 19:11:22

    arrow

    Łukasz Bogusz jest dobrym gospodarzem miasta i gminy. Myślę, że najlepszym z dotychczasowych i nie możemy przekreślać człowieka. Zastanów się jeden z drugim, co byś zrobił kiedy w nocy zatrzymany zostajesz na ulicy przez grupkę młodych ludzi, z których jeden na siłę zabiera ci kluczyki od samochodu. Nerwy by ci nie puściły,nie bluzgnął byś.No i po co ta cała zadyma z nagraniem.

  • mieszkanka
    2021-05-13 18:48:31

    arrow

    Policja i prokuratura nic mu nie zrobią. Nie mają nic na niego. Ale u ludzi jest spalony. Każdy będzie pamiętał ten incydent. Z drugą kadencja może się pożegnać. Starosta i posłem też już nie zostanie.

  • Niestety wyborca tego pana
    2021-05-13 15:38:38

    arrow

    Gdyby burmistrz był w porządku, to nie unikał by Polsatu i TVN. Chyba, że był niedysponowany z wiadomego powodu. Co by nie pisał, wczoraj w głównych info TVN i Polsatu był materiał i niestety ale chluby żelechowiakom burmistrz nie przyniósł.

  • oleńka do olka
    2021-05-13 13:24:58

    arrow

    A czy "olku" odsłuchałeś relacji? Tam jest wszystko wyjaśnione.

  • Grzesiu
    2021-05-13 13:14:05

    arrow

    Nie osądzajmy ludzi tak pochopnie panie były "Zelechowianin". Dajmy prokuraturze i policji spokojnie wyjaśnić całe zajście, bo na podstawie filmiku /może to jakiś fotomontaz, bo po dwóch dniach dopiero puszczony do sieci/trudno ocenic co tam się stało. Poczekajmy.

  • olek
    2021-05-13 12:56:43

    arrow

    z artykułu można wnioskować ze cała awantura dotyczy imprezy strażaków, a nie kierowania samochodem przez prawdopodobnie nietrzeźwego burmistrza, to w końcu o co jest prowadzone postępowanie

  • Zelechowianin
    2021-05-13 10:58:51

    arrow

    Brawo jeszcze się nie zaczęło a już się rozmywa. Przecież wszyscy są doskonale świadomi jak sprawy się mają. Pan Burmistrz miał już nie jedną przygodę z alkoholem a w straży też przy okazjach za kołnierz nie wylewają. Biedna policja jak dzieci we mgle.

  • Spoko
    2021-05-13 10:03:11

    arrow

    Z wielkiej burzy mały deszcz. Ot i wszystko w temacie. Komuś zależało żeby temat nakręcić i tyle.

  • mamy takie czasy
    2021-05-13 07:09:20

    arrow

    że ludzie boją się zgłaszać oficjalnie na policję zdarzeń dotyczących ludzi władzy.
    Bo może być jak w Oświęcimiu; dowody giną lub są uszkodzone, a świadkowie są określani jako niewiarygodni alkoholicy.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Marcin Romanowski o Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości
2021-06-18 14:14:18 Kategoria:

Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Marcinem Romanowskim - wiceministrem sprawiedliwości.

więcej »
foto

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej w tym roku...
2021-06-18 12:11:28 Kategoria:

Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji zaprasza do wzięcia udziału w ogólnodostępnej konferencji lokalnej w Siedlcach pt.„Funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości...

więcej »
foto

Kredyt gotówkowy – o czym należy pamiętać przy jego...