R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kobiety ze skrzydłami
2022-11-26 12:40:52 Artykuł czytany 191 razy


Od września w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa projekt „MamyTo”, w ramach którego 12 mam z terenu powiatu garwolińskiego rozwija swoje pasje, zgłębia samoświadomość i umacnia się zawodowo. Wszystko to za sprawą dotacyjnego programu „Skrzydła dla mamy” Fundacji BGK. W grudniu nastąpi zakończenie projektu.


- Cieszymy się z tego projektu, bo kobiety, które biorą w nim udział, już na tym etapie zapewniają, że jest to dla nich niezwykle dobry czas i ubogacające doświadczenie. Z prowadzonych w Polsce badań wynika, że większość matek chce po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy. Motywacje są różne, obawy także. Wiele kobiet powracających do aktywności zawodowej czuje strach. Potrzebują one pewności związanej z poprawnym funkcjonowaniem domu i opieki nad dziećmi, poczucia własnej wartości, dobrego samopoczucia i spokoju, by z odwagą i zaangażowaniem powrócić do pracy. Cały projekt „MamyTo” jest skonstruowany w ten sposób, by im takie poczucie dać – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, koordynator programu.

Na  przełomie października i listopada mamy uczestniczyły w jednorazowych warsztatach zatytułowanych „Pysznie i pięknie” w pracowni cukierniczej. Podczas spotkania mamy pracowały z masą cukrową, uczyły się zdobić cake popsy i kruche ciasteczka. Zanim przystąpiły do pracy odbyła się słodka degustacja. Wizyta w małej cukierni, prowadzonej przez kobietę i matkę, pozwoliła nie tylko na naukę i relaks, ale stała się też okazją do posłuchania historii o prowadzeniu własnego biznesu.

W drugim miesiącu projektu rozpoczęły się także spotkania z doradcą zawodowym – Joanną Gołębiowską-Szychowską. Każda z uczestniczek ma tylko dla siebie 45-minutowe konsultacje, podczas których dzięki profesjonalnej pomocy może opracować indywidualny plan działań i zarysować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego.

Niezwykłą popularnością wśród mam cieszą się zajęcia z ceramiki prowadzone w pracowni CSiK przez Grzegorza Mikulskiego. Uczestniczki tworzą lampiony, zawieszki choinkowe, drobne naczynia, a nawet duże patery. Okazuje się, że cierpliwości – tak niezbędnej w rodzicielskim życiu - można uczyć się, także lepiąc glinę. Zdobienie ceramicznych wyrobów wymaga jej posiadania.

Co soboty mamy spotykają się na zajęciach fitnessu. Był trening pilates, jak i tabata. Był stretching oraz ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. W kolejnych zajęciach między innymi aqua fitness. Na treningi kobiety przychodzą uśmiechnięte i zmotywowane. Z treningów wracają zmęczone i... uśmiechnięte jeszcze bardziej.

Ostatnią składową projektu są warsztaty rodzicielskie z pozytywnej dyscypliny prowadzone przez Barbarę Kupczyk-Mikulską, edukatorkę tej metody dla rodziców i nauczycieli. Ich celem jest budowanie zdrowych i mocnych relacji w rodzinie. Spokojny i uporządkowany dom pozwoli mamom łatwiej podjąć decyzję o powrocie do aktywności zawodowej. Warsztaty wychowawcze to przede wszystkim patrzenie na siebie, na swoje zachowania, nawyki i reakcje. Ćwiczenia, dyskusje, zabawy i wymiana doświadczeń pozwalają uczestniczkom lepiej się poznać i budują poczucie bliskości.

O projekcie „MamyTo” głośno także w mieście. Od końca października na ogrodzeniu plebanii (ul. Staszica) można oglądać zdjęcia autorstwa Darka Szubińskiego, które prezentują uczestniczki projektu. Portret indywidualny oraz ujęcie z dziećmi, a także zdjęcia grupowe pokazują różne oblicza macierzyństwa i kobiecości.

Wszystkie działania w ramach projekt „MamyTo” są całkowicie  bezpłatne dzięki dofinansowania z programu „Skrzydła dla mamy” Fundacji BGK.  

GALERIA ZDJĘĆinf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Matura z matematyki 2023 – czego się spodziewać na...
2023-02-06 15:33:55 Kategoria:

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, a przed tegorocznymi maturzystami już ostatnia prosta. Na studniówkowych parkietach w całym kraju dogasają już ostatnie...

więcej »
foto

Nasze zeznania podatkowe online - e Deklaracje 2022...
2023-02-06 08:19:40 Kategoria:

Każdy człowiek, który wykonuje pracę, czy też zarabia pieniądze w inny sposób, musi zapłacić podatek dochodowy. Ministerstwo Finansów wymaga od nas takiej daniny na...

więcej »
foto

Jakie drewno na żaluzje drewniane?
2023-02-06 08:12:21 Kategoria:

Drewniane żaluzje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, chociażby ze względu na ponadczasowość, praktyczność i niezwykłe walory estetyczne. Co więcej,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Garwolin

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

GARWOLIN, 04.02 08:30

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »
5

GARWOLIN, 05.02 10:30

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

więcej »

GARWOLIN, 05.02 14:00

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje