R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gocław: oddano do użytku nowe skrzydło szkoły /ZDJĘCIA/
2021-11-17 10:12:13 Artykuł czytany 1197 razy


W Gocławiu w gminie Pilawa uroczyście oddano do użytkowania nowe skrzydło szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała blisko osiem milionów złotych, ale połowę gmina pozyskała z programów wsparcia samorządu Mazowsza. To kolejne z dużych zadań infrastrukturalnych realizowanych w gminie Pilawa.


Inwestycja polegała na dobudowaniu nowego segmentu dydaktycznego, który zintegrowany i połączony z istniejącym budynkiem szkoły, stworzył z nim spójną kompozycję architektoniczną. . Koszt inwestycji był duży, bo w granicach 8 mln zł i budżet gminy nie był w stanie tego udźwignąć. Gmina liczyła na dofinansowanie z rządowych programów, ale przeliczyła się, podobnie było z pomocą wojewody. - Było nam przykro, i cóż, jedynym dla nas rozwiązaniem i ratunkiem, jak zwykle był samorząd województwa mazowieckiego.

Rozmawiałam z panią marszałek Janiną Ewą Orzełowską o naszych problemach i dzięki naszym rozmowom, rozmowom z panem marszałkiem Struzikiem, przy współdziałaniu i współpracy pani marszałek Elżbiety Lanc, zarząd województwa przyznał nam dofinansowanie w wysokości 4 mln zł. Przy inwestycji blisko 8 mln zł, jest to dla nas ogromne wsparcie i nie ukrywam, że dzięki tym środkom to zadanie, tak bezproblemowo udało się zrealizować- podkreślała burmistrz Albina Łubian.

Będzie sala gimnastyczna

 - Cieszę się, że mogliśmy pomóc, po prostu. Kierujemy się tą zasadą od początku funkcjonowania samorządu województwa, czyli od 23 lat, taką zasadą solidarności, pomocniczości, też wspólnego rozwiązywania problemów, które na pozór wydają się nie do rozwiązania- zaznaczył marszałek Adam Struzik. Członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska mówiła, że szkoła potrzebowała, żeby ją rozbudować i życzyła, by uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki, nauczyciele do pracy. W podobnym tonie wypowiadała się członkini zarządu Elżbieta Lanc.

W ramach zadania powiększona została powierzchnia zabudowy o 595 metrów. kwadrat., powierzchnia użytkowa o 1003 metry kwadrat., a kubatura budynku szkoły o 6564 metry sześć. - Wybudowane zostały 4 duże sale lekcyjne z zapleczami, węzeł sanitarny dostosowany dla niepełnosprawnych, klatka schodowa z przestronnym holem, podnośnik dla niepełnosprawnych, siłownia z wyposażeniem, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, sekretariat, gabinet logopedy. W rozbudowanej części budynku znajdują się również pomieszczenia socjalne dla personelu szkoły, pomieszczenia magazynowe oraz węzeł sanitarno- szatniowy dla sali gimnastycznej, która ma powstać w II etapie, bo ta szkoła w dalszym ciągu nie ma sali gimnastycznej- artykułowała burmistrz.  - Pani burmistrz, tą halę sportową też zbudujemy, proszę się nie martwić- zapewnił marszałek Struzik.

Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi otwierającej podwoje nowej części szkoły, a proboszcz parafii Gocław ks. Kazimierz Momont obiekt poświęcił.

Dobra współpraca

Starosta garwoliński Mirosław Walicki podziękował przedstawicielom samorządu Mazowsza za wspieranie całego powiatu garwolińskiego. - Bo te inwestycje, które są wspólnie realizowane trwają już od wielu lat i trwają do dzisiaj, przypomnę szpital powiatowy, strefę aktywności gospodarczej, w tej chwili będziemy wspólnie realizować przeprawę mostową na Wiśle, wsparcie dla szpitala, niedawno zakupiony tomograf. To jest efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządami, bo my samorządowcy mniej rozmawiamy i myślimy o polityce, a bardziej o konkretnych inwestycjach w samorządach- mówił starosta. Wiele ciepłych słów padło pod adresem wykonawcy robót, firmy Akpol z Mińska Mazowieckiego za dbałość o jakość i terminowość robót.

Dyrektor szkoły w Gocławiu Tadeusz Pacek wspomniał trudne początki rozbudowy szkoły, związane z finansami. Zwracając się do burmistrz Albiny Łubian zaznaczył, że w 2019 roku zdobyła się na odwagę i rozpoczęła się ta budowa, choć nie było zagwarantowane finansowanie. - Tylko dzięki pani umiejętnościom, pani burmistrz, organizatorskim, ale również sprytowi w zarządzaniu oraz sporządzaniu wniosków możemy zawdzięczać pełne pokrycie kosztów obecnego etapu rozbudowy szkoły- dodał dyrektor Pacek.

Podziękowania popłynęły do wielu osób, które na różnych etapach realizacji inwestycji wspierały ją i pomagały w urzeczywistnianiu planów poprawy warunków nauki dzieci i pracy nauczycieli szkoły w Gocławiu.
Na zakończenie uroczystości uczniowie szkoły przedstawili okolicznościowy program artystyczny.WIĘCEJ ZDJĘĆ /TUTAJ/WJ/Gocław/Js


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Sisi
  2021-11-18 09:43:13

  arrow

  Coś nie widać radnych powiatowych: eks -listonosza, eks-starosty, radnych z pis-u?

 • Brawo
  2021-11-17 19:08:26

  arrow

  Dla takiej burmistrz dbającej o swoją gminę w każdym zakresie należy się podwyżka

 • głos z sąsiedniego powiatu
  2021-11-17 18:41:43

  arrow

  Takiego włodarza gminy tylko pozazdrościć. Wielki szacun dla Pani Burmistrz Łubian.

 • Elka
  2021-11-17 17:32:02

  arrow

  Słowa uznania dla Pani Burmistrz. Jest Pani niesamowita z tymi inwestycjami. Impreza super, taka rodzinna atmosfera. Tak trzymać.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Najbardziej wymagające kondycyjnie sporty
2022-05-18 14:19:45 Kategoria:

Nie ma znaczenia, ile czasu spędzasz na ćwiczeniach, ale jak dobrze go wykorzystujesz. Możesz poświęcić wiele godzin na siłowni i nie uzyskać żadnych wyników, ale masz...

więcej »
foto

Stan branży konferencyjno-eventowej po pandemii
2022-05-13 16:05:13 Kategoria:

- Bardzo się staraliśmy, żeby utrzymać ośrodek, a w szczególności pracowników. To był bardzo ciężki okres – mówi Karolina Lipnicka, menedżer ośrodka rekreacyjno-...

więcej »
foto

Dom i samochód - naprawy, specjaliści i modyfikacje
2022-05-12 08:04:21 Kategoria:

Serwisy lokalne mają w sieci ogromną konkurencję. W tym miejscu wystarczy wspomnieć o mediach społecznościowych czy portalach informacyjnych, z których codziennie...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Prosto z lasu z 19 maja 2022
2022-05-19 07:31:08 Kategoria:

Spacery na świeżym powietrzu często przynoszą nam niespodzianki. Na przykład w postaci spotykanych na naszych ścieżkach dzikich zwierząt. Tym bardziej, jeśli jest to...

więcej »


Garwolin

w lewoMaj 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2

GARWOLIN, 02.05

Świętuj Dzień Flagi z CSiK! Biało-czerwony spływ kajakowy i nie tylko

więcej »
3

GARWOLIN, 03.05

3 maja w Borowiu

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Witaj Majowa Jutrzenko... 3 maja w Garwolinie

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

Żelechów: patriotyczno-strażackie uroczystości

więcej »
4 5 6 7

GARWOLIN, 07.05

Wystawa w Galerii Kotłownia

więcej »
8

GARWOLIN, 08.05

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie

więcej »
9 10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.05

Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

więcej »
15

GARWOLIN, 15.05 15:00

Garwolin: Senatorska jak za dawnych lat

więcej »
16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.05

Chcesz wiedzieć więcej o służbie wojskowej? Przyjdź przed garwolińskie starostwo

więcej »
22

GARWOLIN, 22.05 10:30

Artystyczny poranek z klaunem Rufi Rafi

więcej »
23 24 25

GARWOLIN, 25.05

Z Joanną Bator o przemocy w relacjach międzyludzkich

więcej »
26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje