Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jak pozyskać nowych followersów na Instagramie? 6 porad
2022-12-07 11:05:41 Artykuł czytany 100 razy


Każda osoba, która prowadzi social media, chce, żeby to, co na nich robi, było zauważone. Jednak nie jest łatwo pozyskać obserwujących, nawet jeśli tworzymy ciekawe treści. Dlatego warto jest poznać kilka sposobów, na to, jak zwiększyć ilość followersów.


Kim są followersi na Instagramie?

Tak zwani followersi to po prostu osoby, które obserwują dany profil, ze względu na zainteresowanie osobą bądź organizacją. Jeśli ktoś zacznie obserwować nasz profil, to nasze treści zaczną się wyświetlać danej osobie na głównej, przez co przeglądając Instagrama, będzie trafiać na nasze treści. Dzięki followersom nasz profil staje się atrakcyjniejszy, ponieważ ma on większą ilość wyświetleń pod postami, co może zainteresować np. sponsorów. Obserwujący ma możliwość reagowania na nasze posty, co jest bardzo ważne w celu budowania wartości profilu.

Followersi stanowią też grupę odbiorców, którzy komentują nasze treści, co napędza potem nasz profil. Jeśli ktoś będzie komentował nasze zdjęcia, to inne osoby zachęcone ilością komentarzy i polubień mogą także zaangażować się w obserwowanie naszego profilu. Dlatego musimy zadbać o to, żeby zebrać na profilu followersów, jeśli zależy nam na popularności naszego profilu.

Zastanów się, kogo Twój profil ma przyciągnąć

Warto skonstruować w swojej głowie potencjalnego odbiorcę naszych treści. Jeśli tworzymy profil o tematyce modowej, to zastanów się, jakie cechy ma Twój przyszły odbiorca. Zadaj sobie takie pytania:

•    W jakim wieku znajdują się Twoi odbiorcy?
•    Czym się interesują?
•    W jaki sposób spędzają swój wolny czas?
•    Czy mieszkają sami, czy z rodzicami?
•    Co może ich zainteresować?

Jest tylko kilka możliwych pytań, które można sobie zadać, a to już na pewno poprawi jakość publikowanych treści. Jeśli poprawnie uda Ci się zidentyfikować swoją grupę docelową, to tworzone treści będą lepiej trafiać w ich gusta, co pomoże przyciągać obserwujących. Jeśli będziesz znać lepiej osoby zainteresowane Twoimi treściami, to łatwiej będzie Ci tworzyć plany postów, co zaoszczędzi Ci sporo czasu.

Zwracaj uwagę na to, co publikują profile podobne do Twojego

Czasem nie trzeba być innowacyjnym, tylko wstrzelić się w panujący trend. Widać to zwłaszcza na rolkach, gdzie wbicie się w to, co akurat trenduje może nas szybko wybić. Dlatego staraj się regularnie przeglądać, co robią profile większe od Ciebie, ale znajdujące się obszarze tematycznym Twojego profilu. Jeśli zobaczysz jakiś trend na danym profilu, to możesz na jego podstawie stworzyć coś podobnego. Jeśli to, co stworzysz, będzie uderzało w podobną estetykę, przyciągniesz osoby, którym wcześniej spodobało się dane zdjęcie bądź filmik.

Używaj poprawnych hasztagów

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak odpowiednie hasztagi wpływają na rozpowszechnianie się treści. Jest to zwłaszcza ważne, kiedy jeszcze nie jesteśmy popularni. Jeśli jakiś hasztag, do którego możemy podpiąć nasze treści zaczyna trendować, to warto szybko zareagować. Odpowiednie oznaczenie naszych treści hasztagiem może wpłynąć na to, że ludzie będą natrafiać na nasze treści, przez co mogą wejść na nasz profil. Staraj się jednak nie używać hasztagów, które nie są związane z Twoim postem. Jeśli wrzucasz zdjęcie z wakacji nad morzem i widzisz, że akurat trenduje #nadgodziny, to lepiej nie dopisuj go, bo możesz zdenerwować ludzi.

Publikuj regularnie i stwórz kalendarz postów

Niestety, świat nie jest taki piękny, że opublikujemy coś raz i to wystarczy (czasem się to zdarza, ale są to nieliczne przypadki). Regularne publikowanie treści i hasztagowanie ich powoduje, że osoby, które przeglądają dane treści, mogą zacząć nas kojarzyć. Instagram zwraca też uwagę na to, czy profil często publikuje, jeśli tak, to jego treści będą lepiej się wyświetlać. Dlatego warto stworzyć sobie kalendarz postowania. Ustal jakie treści będą pojawiały się danego dnia, i o której godzinie, bo będzie to pozytywnie wpływać na algorytm. Regularne postowanie jest też ważne dla odbiorców, ponieważ wiedzą, kiedy mogą się spodziewać Twoich postów.

Zakup followersów


Czasem profil potrzebuje po prostu nabrać rozpędu. Profile z większą ilością obserwujących przyciągają większą uwagę, przez co łatwiej pozyskuje się nowe osoby. Zakup followersów na Instagramie może pomóc nabrać nam efektu kuli śnieżnej. Ludzie, widząc, że sporo osób obserwuje dany profil, będą chętniej potem sami stawali się częścią tej grupy. Dlatego warto czasem rozważyć taki zakup, zwłaszcza kiedy wiesz, że publikowane przez Ciebie treści są warte uwagi innych osób. Staraj się jednak nie zapominać o wcześniejszych zasadach, kupując followersów. Jeśli już dokonasz zakupów, to Twoje treści wciąż muszą pozostać interesujące, żeby przyciągnąć nowe osoby.

Staraj się nawiązywać nowe kontakty

Chodzenie w popularne miejsca i spotykanie się ludźmi to bardzo skuteczna metoda, na zdobywanie nowych obserwujących. Ludzie lubią widzieć, że ktoś prowadzi aktywne życie. Co więcej, jeśli często wychodzisz, zwłaszcza do popularnych miejsc, to możesz poznać osoby, które mają profile na Instagramie z większą ilością obserwujących niż Ty. Zrobienie Stories z taką osobą albo po prostu wrzucenie zdjęcie może przyciągnąć osoby, które obserwują jej profil. Staraj się jednak przy tym wszystkim pokazać jak najbardziej naturalnie, ponieważ Twoi obserwujący będą mogli Cię wtedy lepiej poznać. Staraj się zawsze, jak kogoś poznajesz, kto ma Instagrama, wspomnieć o tym u siebie.

Podsumowanie


Zdobywając obserwujących na Instagramie, trzeba stosować wiele metod, żeby ich przyciągnąć. Jest to zazwyczaj żmudny proces, ale jeśli będziesz się stosować do wyżej opisanych rad, to zauważysz po pewnym czasie wzrost followersów na profilu. Musisz tylko pamiętać, że warto stosować każdą metodą, a nie tylko jedną wybraną.
wykop

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html

foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.02 10:00

Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.02 12:00

2 lutego - Dzień Życia Konsekrowanego

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.02

Łuków jaki jest. Wystawa zdjęć Andrzeja Bednaruka

więcej »

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Spektakl muzyczny - Ni pies, ni wydra... coś na kształt miłości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Męski różaniec przejdzie ulicami Siedlec

więcej »

ŁUKÓW, 04.02

Łuków: Siostry Nazaretanki organizują bal

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02 10:00

Ku lepszej komunikacji Kościoła. Szkolenie medialne w Siedlcach

więcej »
5
6 7

MIASTO SIEDLCE, 07.02

Spotkanie przyrodnicze: Czerwone słonie z Tsavo w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »
8

RADZYŃ, 08.02

Opowieści z Gruzji Marcina Mellera

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.02

Spotkanie przyrodnicze: Czerwone słonie z Tsavo w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.02

Miłość cierpliwa jest - Rekolekcje dla niepłodnych małżeństw

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »
11

POWIAT SIEDLECKI, 11.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.02

Mrozy: Stand-up z okazji walentynek

więcej »
12

POWIAT SIEDLECKI, 12.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Łuków: Spektakl teatralny dla dzieci pt. Smok wawelski

więcej »
23 24 25 26
27 28

Najnowsze Informacje