util util util
foto

XVIII Bieg Sobiborski
2017-10-09 14:32:16 Artykuł czytany 605 razy

Kilkuset miłośników biegania wzięło udział w XVIII Biegu Sobiborskim , z których ponad stu wystartowało w biegu głównym.

Dwunastokilometrową trasę z Sobiboru do Włodawy najszybciej pokonał Łukasz Nestorowicz z rekordowym czasem 40:32. Drugi był Tomasz Mydlak (41:15). Ubiegłoroczny zwycięzca biegu Tomasz Pawłowski zajął trzecie miejsce z czasem 43:58.

W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Furmanik(51:22), drugie Anna Chustecka (54:13) a trzecie Magdalena Pałka (55:10).

Nagrody i upominki zwycięzcom wręczył burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W zawodach uczestniczyły również dzieci i młodzież. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści rywalizowali w biegach dookoła Czworoboku.

Uczestnicy biegli, aby upamiętnić ofiary byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze. W tym roku przypada 74. Rocznica powstania więźniów i likwidacji obozu.