R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Włodawskie plany inwestycyjne
2020-01-23 12:14:14 Artykuł czytany 25 razy


Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją zabytkowego centrum miasta oraz budową promenady nadbużańskiej, przebudowa i naprawa ulic w mieście i modernizacja oświetlenia drogowego - to najważniejsze inwestycje zaplanowane na ten rok we Włodawie. Jest to również początek obowiązywania w mieście, pierwszej w historii ulgi podatkowej dla przedsiębiorców.


W bieżącym roku Włodawa zamieni się w plac budowy. Rozpoczną się bowiem prace związane z rewitalizacją zabytkowego centrum miasta oraz parku przy cerkwi. Najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja kosztować będzie ponad 8 681 000 zł. Na jej realizację miasto uzyskało dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Lubelskiego. Wśród zaplanowanych na ten rok przedsięwzięć jest również budowa promenady, która połączy ulicę Mostową z ulica Okunińską. Zaplanowana jest również termomodernizacja budynków socjalnych przy ulicy Spokojnej, Sztabowej i Sybiraków. Na ten cel zaplanowano 1 289 000 zł, z czego 85% pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Lubelskiego.  Dzięki oszczędnościom związanym z wymianą oświetlenia ulicznego na tzw. LED-y, możliwa będzie jego rozbudowa i modernizacja.

Przed nami również kolejne remonty dróg

- Ponad 2 300 000 zł przeznaczymy na przebudowę ulicy Rynek. Drogowcy pojawią się również na ulicy Suchawskiej, której przebudowa kosztować będzie 800 000 zł. Na realizację obu inwestycji chcemy uzyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości  50%. Przewidujemy również mniejsze remonty i bieżące naprawy pozostałych ulic w mieście – wylicza burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Ponadto miasto włączy się w remont powiatowej ulicy Długiej. W budżecie miasta zaplanowano 500 000 zł na wsparcie tej inwestycji.

Wśród pozostałych inwestycji i projektów, zaplanowanych na bieżący rok wspomnieć należy „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Włodawy na lata 2020 -2024”.

-  Uważam, że jest to jeden z najważniejszych projektów w ostatnich latach. Nie ma bowiem nic cenniejszego od zdrowia, szczególnie naszych mieszkanek. Będą one mogły skorzystać  z bezpłatnych badań mammograficznych. Warto wspomnieć, że program realizowany będzie w 100% z budżetu miasta.

Ponadto kontynuowany będzie "Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miejskiej Włodawa obejmujący szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) –dziewczynki 13-letnie" – mówi W. Muszyński.

Niewątpliwie nowy rok dobrze rozpoczął się dla włodawskich przedsiębiorców. Od 1 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą we Włodawie mogą korzystać  z pierwszej w historii miasta ulgi podatkowej.

- Zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości niewątpliwie będzie zachętą do realizowania nowych inwestycji w naszym mieście. Spowoduje zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, a miastu da wymierne korzyści w postaci utworzenia nowych miejsc pracy. Zmniejszenie obciążeń podatkowych poprawi atrakcyjność Włodawy jako dobrego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej – dodaje W. Muszyński.

źródło: UM Włodawa

DW
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Włodawa

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje