R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prezydent Andrzej Duda z wizytą we Włodawie /ZDJĘCIA, VIDEO/
2019-09-19 08:15:44 Artykuł czytany 1048 razy


Rolnictwo, zrównoważony rozwój czy budowa przejścia granicznego to tylko niektóre kwestie poruszone podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy we Włodawie.


W środę, 18 września prezydent RP Andrzej Duda gościł we Włodawie. Swoją wizytę rozpoczął od złożenia kwiatów na cmentarzu wojskowym, gdzie pochowani są m.in. żołnierze  Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza polegli w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w 1939 r. oraz przed pomnikiem poświęconym „polskim oficerom i policjantom pochodzącym z Włodawy i okolic, zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Twerze w 1940 r.

Następnie prezydent Andrzej Duda udał się na spotkanie z mieszkańcami Włodawy. Ważna kwestia, którą poruszył podczas swojego wystąpienia dotyczyła zrównoważonego rozwoju Polski oraz programów jakie rząd kieruje na rozwój Polski wschodniej. – Chcemy, żeby Polska rozwijała się równo. Nie chcemy, żeby były wielkie miasta i pozostała część Polski, która zostaje pominięta. Nie chcemy, żeby były rejony, które są bardzo zamożne i rejony zaniedbane. Chcemy, żeby wszędzie były drogi. Chcemy, żeby wszędzie była komunikacja różnego rodzaju. Chcemy, żeby wszędzie były w miarę jednakowe możliwości samorozwoju poprzez dobrą edukację, możliwość prowadzenia biznesu – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wyraził przekonanie, żeby Polska miała takie otoczenie, jakie przez dziesięciolecia wypracowano na Zachodzie Europy, ale z zachowaniem naszej kultury, z zachowaniem naszej tradycji, naszych przekonań, naszej wiary i tego wszystkiego, co dla nas ważne – przekonywał prezydent i dodał: - To właśnie takiej Europejskiej Unii chcemy, to właśnie takiej wspólnoty chcemy. Wspólnoty, która się nawzajem wspiera, ale zarazem szanuje swoją różnorodność. Takiej jak właśnie tu, we Włodawie, z tak wielką i wiekową tradycją - że przez pokolenia ludzie różnej wiary, różnej narodowości żyli obok siebie. Kultury się przeplatały i było dobrze - wyjaśniał Andrzej Duda.

Ważną kwestią, którą poruszył prezydent dotyczyła polskich rolników w tym podniesienie dopłat bezpośrednich, które otrzymują rolnicy do stawek jakie obowiązują w UE. – Nie ma żadnego powodu, aby polski rolnik otrzymywał dopłaty niższe niż średnia w Unii Europejskiej. Do tego, żeby one takie były trzeba doprowadzić w następnej perspektywie finansowej, to jest bardzo ważne zadanie, ona się zacznie w 2021 r. – podkreślił Prezydent.

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o wsparcie budowy przejścia granicznego we Włodawie, której władze współpracują z Białorusią i Ukrainą. – Powiat włodawski jest powiatem, który graniczy z dwoma państwami Ukrainą i Białorusią, a nie ma na swoim terenie przejścia granicznego. Ono jest nam bardzo potrzebne, przede wszystkim dla rozwoju turystycznego naszego regionu, ale również dla rozwoju naszej gospodarki i to nie tylko Włodawy czy powiatu włodawskiego, ale również Lubelszczyzny – podkreślił burmistrz Wiesław Muszyński.

Andrzej Duda obiecał, że będzie wspierał starania lokalnych władz o utworzenie w okolicach Włodawy przejścia granicznego. Prezydent Duda poinformował, że podczas jego ostatniej rozmowy z nowym prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, jednym z postulatów strony ukraińskiej było większe otwarcie polskiej granicy, w tym stworzenie nowych przejść.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajICH/Włodawa

DJ
wykop

Komentarze

 • wpadki odpowiedż do 15.50
  2019-09-22 22:04:36

  arrow

  A słuchał Pan jak Kaczyńscy śpiewali hymn. Kwaśniewski też dobrze przemawiał bez kartki,to Pana zdaniem też był dobrym Prezydentem

 • Odp. do: z godz.13:13
  2019-09-21 15:50:04

  arrow

  Człowieku, jeżeli ci już chodzi o przemowę bez kartki, to jakoś nie przypominam sobie, aby Kononowicz był prezydentem! Zły przykład! Ale myślę, że to było pod adresem poprzedniego prezydenta Komorowskiego!
  Nie dość, że czytał z kartki, to też mu na wiecu z ludźmi podpowiadała do ucha pracownica, co ma mówić!

  Jest jeszcze jedno najwieksze poniżenie nas Polaków! Pamiętamy, jak w Japonii podczas Wizyty Oficjalnej przy obu delegacjach Komorowski skakał nogami po fotelu i głupio wołal do swojego pracownika.......... !

 • czy
  2019-09-21 13:51:01

  arrow

  duda to polskie nazwisko?

 • @Janek 2019-09-20 13:13:09
  2019-09-21 06:49:05

  arrow

  Po pierwsze: to, że - jak twierdzisz przyjazd prezydenta wynikał z obietnicy odwiedzenia wszystkich powiatów - nie oznacza, iż w trakcie tych odwiedzin powinien prowadzić kampanię wyborczą na rzecz partii politycznej.
  Po drugie: jeżeli dla ciebie najważniejszą zaletą prezydenta jest fakt, iż "potrafi mówić godzinami bez kartki świetne przemówienia" to muszę ci powiedzieć, że Kononowicz też tak potrafi.

 • Janek
  2019-09-20 13:13:09

  arrow

  To nie cieszy was fakt że sam Prezydent przyjechał do naszego miasta. To że wypadło w czasie kampanii wyborczej to tylko przypadek bo Prezydent obiecał odwiedzić wszystkie powiaty i to robi. Mamy jednego z najlepszych prezydentów ostatnich czasów który potrafi mówić godzinami bez kartki świetne przemówienia i dlatego warto było przyjść na spotkanie.

 • @Janek
  2019-09-20 08:46:57

  arrow

  Co fajnego było w tej wizycie? Co - poza kampanią wyborczą miała ona na celu?
  Ja tylko przypomnę, że w kampanii prezydenckiej Duda postawił przed Komorowskim proporczyk z logo PO mający świadczyć o tym, że Komorowski jest prezydentem tej partii.
  A co sam robi teraz?
  Bardziej partyjnego prezydenta jeszcze po 89 r w Polsce nie było.
  Prezydentura Dudy jest żałosną karykaturą prezydentury -jego rolę sprowadzono do podpisywania jak leci wszelakich ustaw i bubli prawnych - i na tym koniec. Co najwyżej wycieczki na koszt podatnika i wystawianie na pokaz elegancko ubranego niemego manekina zwanego prezydentową.
  W sumie - nic by się złego nie stało, gdyby tego prezydenta nie było w ogóle.
  A w jakim poważaniu ludzie mają tego niby dygnitarza, świadczyć może frekwencja na spotkaniu. 80% obecnych to partyjni działacze i osoby, których obecność wynika z obowiązku.
  Tak niska frekwencja to policzek dla stanowiska jakie piastuje Duda.

 • Maruda
  2019-09-19 13:59:38

  arrow

  Właśnie szkoda, że nie przyjechał na otwarcie tego mostu, który jest tak potrzebny. Jak Prezydent Mościcki przyjechał nad Bug w okolice Sławatycz(po wizycie zmieniono nazwę miejscowości na jego cześć), to przyjechał ponieważ okoliczni rolnicy osiągali dobre wyniki w produkcji rolnej. Była to wizyta dobrego gospodarza. Ten wybitny naukowiec wiedział, że Polska może się rozwijać jak będzie rozwijać się rolnictwo i przemysł. A Prezydent Duda myśli, że wystarczą nam festyny. Co przez 4 lata zrobiono dla Włodawy. Odwiedzam czasami Wasze miasto i jest ono mało atrakcyjne. Może jedynie na Festiwal Trzech Kultur warto przyjechać. Ja wymagam jedynie od ważnych osób mniej gadania i festynów, a więcej konkretnej pracy. Nasze tereny jak były zaniedbane tak i są. Dlatego ja nie mam radości z tego, że Prezydent czy inny ważny urzędnik przyjedzie, nie zachwyca mnie to, ale jak powstanie jakaś inwestycja to mnie to cieszy. Również pozdrawiam.

 • Janek
  2019-09-19 11:17:04

  arrow

  Nie marudź bracie fajnie że przyjechał do nas Pan Prezydent. To wielki dzień dla naszego miasta. Szkoda że już zimno ale i tak warto było przyjść na spotkanie. To zostanie w naszej pamięci na lata. Dzięki i pozdrawiam rodaków. Przydał by się most przez Bug tylko ten pasek białoruski przeszkadza.

 • festyny
  2019-09-19 08:58:30

  arrow

  Gierek jak gdzieś przyjeżdżał to wtedy gdy otwierali jakąś fabrykę. A Prezydent Duda jeżdzi na festyny. Mamy takiego Prezydenta, który myśli, że Polska będzie się rozwijać jak będą festy. Drogo nas to kosztuje.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Narty Head dla każdego – przegląd najpopularniejszych...
2020-01-23 13:25:35 Kategoria:

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu, warto zwrócić uwagę na narty Head. Marka ma w swojej ofercie modele dla każdego, które zachwycają zarówno w testach, jak i...

więcej »
foto

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykonać prezent...
2020-01-23 10:58:53 Kategoria:

Decoupage, scrapbooking, quilling - skądś znasz nazwy technik tworzenia ozdób handmade, ale nie wiesz, czym się różnią? Chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego...

więcej »
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Włodawa

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WŁODAWA, 06.01 11:00

V Hański Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16

WŁODAWA, 16.01

Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie

więcej »
17 18 19
20 21 22 23 24 25

WŁODAWA, 25.01 10:00

XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek we Włodawie

więcej »
26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje