R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Młodzież doradzi burmistrzowi
2018-01-19 14:27:50 Artykuł czytany 359 razy


Burmistrz Włodawy zaprasza uczniów włodawskich szkół do zgłaszania swoich kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 stycznia. Swoich reprezentantów uczniowie wybiorą już w lutym.


Uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miejskiej we Włodawie. Do zgłoszenia należy dołączyć listę minimum 30 podpisów uczniów danej szkoły popierających kandydata.

- Odwiedziliśmy wszystkie włodawskie szkoły aby zachęcić uczniów do udziału w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Bardzo mnie cieszy duże zainteresowanie młodzieży udziałem w nowopowstającym gremium. Będzie to dla nich praktyczna lekcja demokracji i okazja do zapoznania się ze specyfiką działania samorządu. Młodzieżowa Rada Miejska będzie miała również możliwość inicjowania różnego rodzaju przedsięwzięć, które będziemy aktywnie wspierać – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej wejdzie 15 uczniów reprezentujących wszystkie włodawskie szkoły, którzy wybierani będą na dwuletnią kadencję.

Celem działania Młodzieżowej Rady jest:

a)upowszechnienie idei samorządności wśród młodzieży,

b)wspieranie aktywności młodzieży,

c)umożliwienie uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość życia,

d)kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych, obywatelskich i patriotycznych,

e)współpraca i integracja środowisk młodzieżowych,

f)promowanie kultury dyskusji i wypowiedzi,

Młodzieżowa Rada realizuje swoje cele poprzez:

a)wyrażanie opinii w sprawach dotyczących młodzieży,

b)inicjowanie działań na rzecz integracji i współpracy młodzieży,

c)podejmowanie działań propagujących cele Młodzieżowej Rady, szczególnie w zakresie upowszechniania idei samorządności,

d)koordynację i inspirację inicjatyw środowisk młodzieżowych i aktywizacji samorządów uczniowskich,

e)prowadzenie działalności informacyjno-doradczej w sprawach istotnych dla młodzieży,

f)nawiązywanie współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami, których cele są zbieżne z celami Młodzieżowej Rady,

g)uczestnictwo swoich przedstawicieli w procesie podejmowania decyzji mających bezpośredni wpływ na warunki rozwoju młodzieży.

Celem rady jest między innymi upowszechnienie idei samorządności wśród młodzieży, wspieranie aktywności młodzieży, umożliwienie uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość życia, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych, obywatelskich  i patriotycznych, współpraca i integracja środowisk młodzieżowych, oraz promowanie kultury dyskusji i wypowiedzi. Te cele Młodzieżowa Rada Miejska realizować będzie poprzez wyrażanie opinii w sprawach dotyczących młodzieży, inicjowanie działań na rzecz integracji i współpracy młodzieży, podejmowanie działań propagujących cele Młodzieżowej Rady, szczególnie w zakresie upowszechniania idei samorządności, koordynację i inspirację inicjatyw środowisk młodzieżowych i aktywizacji samorządów uczniowskich, prowadzenie działalności informacyjno-doradczej w sprawach istotnych dla młodzieży, nawiązywanie współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami, których cele są zbieżne z celami Młodzieżowej Rady, oraz uczestnictwo swoich przedstawicieli w procesie podejmowania decyzji mających bezpośredni wpływ na warunki rozwoju młodzieży.


Inf. pras.

DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.REKLAMA
foto

Dlaczego SEIKO…?
2018-10-17 11:18:10 Kategoria:

Nadeszła chwila, by znów widzieć wszystko precyzyjnie. By skupić się na sobie – swoich oczach, wyraźnym widzeniu i świetnym wyglądzie.

więcej »
foto

Nie oceniaj mnie zanim mnie nie poznasz!
2018-10-17 11:05:58 Kategoria:

Nie oceniajmy i nie lękajmy się osób doświadczających zaburzeń psychicznych, wspierajmy i pomóżmy im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe - z takim...

więcej »

Włodawa

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12

WŁODAWA, 12.10 17:00

Włodawa: Wieczór autorski Teresy Marii Ciodyk

więcej »
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24

WŁODAWA, 24.10

Pochylmy się nad człowiekiem...

więcej »

WŁODAWA, 24.10 16:00

Spotkanie „Pochylmy się nad człowiekiem…”

więcej »
25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje