R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ludzie biznesu spotkali się w ratuszu
2020-01-16 16:28:50 Artykuł czytany 61 razy


Mikropożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej i pierwsza w historii ulga dla przedsiębiorców. To główne tematy, o których dyskutowano podczas czwartkowego spotkania we włodawskim ratuszu.


Przedsiębiorcy oraz osoby chcący rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej spotkali się w czwartek 16 stycznia  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie.
W pierwszej części Pan Andrzej Hlawacik Specjalista Departamentu Instrumentów Finansowych Banku Gospodarstwa Krajowego omówił zasady przyznawania tzw. mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz pożyczki na rozwój turystyki.

Następnie Pani Skarbnik Elżbieta Torbicz omówiła pierwszą w historii Włodawy ulgę dla przedsiębiorców. Jak podkreśliła zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości, niewątpliwie będzie zachętą do realizowania nowych inwestycji w naszym mieście. Spowoduje zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, a miastu da wymierne korzyści w postaci utworzenia nowych miejsc pracy oraz  poprawi atrakcyjność Włodawy jako dobrego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej.

Podsumowując czwartkowe spotkanie burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podziękował wszystkim za obecność.

- Organizacja w ratuszu różnego rodzaju spotkań i szkoleń dla przedsiębiorców to już tradycja. Dotychczas przedsiębiorcy mogli korzystać z porad m.in. specjalistów firmy Google. Jednak zakres podejmowanych przez nas działań w zakresie rozwoju gospodarczego miasta jest znacznie większy. W 2017 roku powołano Włodawską Radę Biznesu jako organ doradczy przy burmistrzu Włodawy. Od ponad roku funkcjonuje również Włodawska Podstrefa Ekonomiczna. Ponadto aktywnie uczestniczymy w różnego rodzaju targach i spotkaniach z potencjalnymi inwestorami. Włodawa jest też partnerem forum gospodarczego ” Welconomy Forum in Toruń” Konsekwencja w działaniu przyniosła już pierwsze rezultaty. Na podstawie umowy o współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej we Włodawie firma KH Kipper Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji zabudowy pojazdów ciężarowych uruchomiła linię technologiczną we Włodawie. - mówił W. Muszyński.

Spotkanie było również okazją do kuluarowych rozmów i integracji włodawskiego środowiska przedsiębiorców.


Krzysztof Popko

Urząd Miejski Włodawa [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Włodawa

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje