R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczysta Gala III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego
2019-09-06 11:10:33 Artykuł czytany 51 razy


Już po raz trzeci we Włodawie spotkali się literaci z Polski, Białorusi i Ukrainy. Była to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.


Uroczysta gala inaugurująca III Międzynarodowy Trójstyk Literacki odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie. Oprócz poetów wzięli w niej udział m.in. Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, radni miejscy oraz kierownicy i dyrektorzy jednostek miejskich i powiatowych.

Witając zaproszonych gości burmistrz Włodawy podkreślał znaczenie tego niezwykłego wydarzenia.
- Bardzo się cieszę że po raz trzeci możemy się spotkać na Międzynarodowym Trójstyku Literackim. Gdzie może się odbyć tak wyjątkowe wydarzenie jeśli nie we Włodawie - mieście trzech kultur i trzech granic. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ wręczymy dwie nagrody. Jedną z nich otrzyma literat z zagranicy. Podpisana zostanie również umowa o współpracy związków literatów z Polski, Białorusi i Ukrainy – mówił burmistrz Wiesław Muszyński.

W podobnym tonie wypowiadał się również dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
- We współczesnym świecie musimy budować mosty, szukać tego co nas łączy i osłabiać to co nas dzieli. Nie ma lepszego mostu niż wspólna kultura i wspólne dziedzictwo – mówił dr. Artur Sepoch.

Nagrody III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego otrzymali Olga Lasniuk (za dorobek twórczy i redaktorski oraz pracą na rzecz środowiska literackiego Wołynia) oraz Waldemar Michalski (za całokształt pracy twórczej, wydawniczej i dziennikarskiej).

Kolejnym punktem uroczystości było podpisanie porozumienia o współpracy związków literatów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Sygnatariuszkami umowy były  Tatiana Demidowicz Przewodnicząca Związku Literatów w Brześciu, Olga Lasniuk Przewodnicząca Związku Literatów w Łuck i Agnieszka Polak  Prezes Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Inauguracyjną galę III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego zakończyło spotkanie z Honorowym Gościem Trójstyku Bogusławem Wróblewskim – założycielem i redaktorem naczelnym czasopisma „Akcent” oraz wykładowcą UMCS w Lublinie.
UM Włodawa
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »
foto

Wyspy Kanaryjskie, czyli wszystko co musisz wiedzieć...
2019-11-12 21:29:12 Kategoria:

Zagraniczne wakacje to coś, na co może sobie pozwolić coraz większa liczba naszych rodaków. Wakacje nad polskim morzem czy w Tatrach nie wszystkim już wystarczają. A...

więcej »
foto

Kompletny przewodnik po spodniach męskich
2019-11-12 21:08:28 Kategoria:

Spodnie to obowiązkowe wyposażenie męskiej garderoby. Przez niemal cały rok długie spodnie goszczą na nogach każdego mężczyzny, z wyjątkiem okresów, kiedy można...

więcej »

Włodawa

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje