R E K L A M A



WŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ewangelizacja nad Jeziorem Białym
2018-07-14 13:34:14 Artykuł czytany 1669 razy


Prawie 100 ewangelizatorów z różnych wspólnot działających na terenie diecezji siedleckiej przyjechało do Okuninki. Przez 3 dni na ulicach tej wypoczynkowej miejscowości, na plażach jeziora Białego a nawet na wodach jeziora, ogłaszają Dobrą Nowinę turystom. W piątek, 13 lipca po mszy świętej w barwnym korowodzie przeszli sprzed miejscowego kościoła do wybudowanego przy plaży Miasteczka Nadziei.


Tam przez kilkanaście godzin rozmawiali z wypoczywającymi, dawali świadectwa nawrócenia i wiary oraz relacji z żywym Jezusem.






W specjalnie na tę okazję sprowadzonym pompowanym kościele można było w skupieniu pomodlić się czy przygotować do spowiedzi. Posługę sakramentu pokuty świadczyło kilku księży. Obok w namiocie każdy miał okazję uwielbiać Pana Jezusa a nawet oddać Jemu życie. Piątek zakończył się Wieczorem Chwały i projekcją ewangelizacyjnego filmu w letnim kinie.

Sobotę ewangelizatorzy rozpoczęli od medytacji Słowa Bożego i Eucharystii. Napełnieni mocą Ciała i Krwi Jezusa wyruszyli w korowodzie nadziei głosząc Zbawiciela. Okazji do głoszenia jest wiele. Poprzez indywidualne rozmowy czy wspólne śpiewy i modlitwy. Odpowiadając na zachętę - wypływają na głębię i z roweru wodnego i jachtu głoszą Ewangelię.


Okazuje się, że w posłudze niesienia ludziom nadziei nie przeszkadzają warunki atmosferyczne. Mimo przelotnych opadów a nawet burz, ewangelizatorzy nie mieli czasu na nudę.

Hasłem tegorocznej ewangelizacji nad Jeziorem Białym jest zapewnienie, że NADZIEJA NIE UMIERA NIGDY!


tekst i zdjęcia: Marcin Mazurek



wykop

Komentarze

 • maja
  2018-07-17 20:12:56

  arrow

  złej baletnicy to przeszkadza rąbek u spódnicy....a to ma znaczenie,że był dmuchany?trzeba Bogu dziękować za TO Wielkie Dzieło jakie odbywało się nad Białym i potrzeba duuuuużżżżżooooo modlitwy bo jak dalej będziemy spali to i dmuchanych kościołów zabraknie.I co wtedy?????najlepiej to krytykować a może świadectwo ku pokrzepieniu serc zagubionych....Wielkie dzięki Księże Tomaszu.CHWAŁA PANU!!!!!!

 • Anna
  2018-07-16 22:28:03

  arrow

  To jest jakiś dramat... ja rozumiem ewangelizacja. Różne metody i formy, ale na litość boską! Dmuchany kościół? Mając na miejscu murowaną kaplicę, życzliwą parafię którą ją udostępnia. I dmuchany kościół? Śmiech... Ale i przerażenie, że organizuje to ksiądz, spowiadają inni księża i im to nie przeszkadza???!!! Jestem zwolenniczką nowych form i metod w kościele ale to było nie na miejscu. Ciekawe czy pasterz diecezji będzie widział w tym coś nie na miejscu? A może pochwali... choć jego nieobecność tam przez trzy dni już mówi wiele ...

 • D
  2018-07-14 23:06:05

  arrow

  No naprawde zarty abynie powiedziec jaja... dmuchany kosciol..BoŻe

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.



REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »

Włodawa

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9

WŁODAWA, 09.12

XX Powiatowy Przegląd Widowisk Obrzędowych w Hańsku

więcej »
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje