R E K L A M A



WĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zima znowu zaskoczyła drogowców
2018-01-19 11:11:01 Artykuł czytany 1110 razy


Zasypane śniegiem, śliskie i niebezpieczne – tak wyglądają drogi na terenie powiatu węgrowskiego. Mieszkańcy tego regionu, a zwłaszcza kierowcy narzekają na bardzo złą sytuację na drogach. Niepochlebne komentarze kierowane są zwłaszcza w stronę samorządowców. Według mieszkańców, głównie oni ponoszą winę za taką sytuację.


 Jak mówią, samorządowcy zamiast odśnieżać - oszczędzają.  O odniesienie się do tego poprosiliśmy starostę  węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka. Włodarz powiatu powiedział, że mieszkańcy niestety nie mogą liczyć na utrzymanie czarnych nawierzchni zimą na drogach powiatowych. Jak wyjaśnił starosta, powiat obowiązuje czwarty i piąty standard odśnieżania, a to oznacza, że posypywane są miejsca najbardziej niewralgiczne i najczęściej uczęszczane. Utrzymanie 480 kilomerów dróg powiatowych w standardzie czarnym kosztowałoby powiat miesięcznie około 2 milionów złotych. Zaś na odśnieżanie  dróg na cały sezon zimowy  2017/2018 powiat węgrowski ma zabezpieczone 400 tysięcy złotych - dodaje  Krzysztof Fedorczyk.

Starosta apeluje o ostrożność na drogach i przeprasza, że nie zdążą na czas odśnieżyć wszystkich dróg powiatowych.

Posłuchaj całej wypowiedzi starosty



NBG/Węgrów [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • węgrowiak
    2018-01-23 14:30:42

    arrow

    Ten wywiad to nieporozumienie. Lekceważenie mieszkańców i pokaz bezradności władz

  • ciucianki
    2018-01-22 18:37:50

    arrow

    Jeżdżę dużo po kraju i nie jedną drogę widziałem.
    Jest tylko jedna różnica, drogi o kiepskiej nawierzchni widuję raz góra dwukrotnie a kolejny raz jest już naprawiona. NIE W POWIECIE WĘGROWSKIM!!!
    Przykładowa droga Krypy - Górki Boże za 2 lata nie będzie się nadawać w ogóle do jazdy.
    Wyremontowany odcinek w lesie Górki Grubaki to kpina. Jest tego całe 500m.
    Zimą zaś przejechać ten odcinek można tylko samochodem terenowym.
    Osobowym można się wymiotów nabawić lub nie dojechać. Alternatywną drogą, którą można dojechać do Węgrowa jest krajowa 62 ale dostać się do Paplina graniczy z cudem. Ale nie tylko te drogi w powiecie Węgrowskim są w złym stanie:
    -droga do Jadowa
    - droga do Roguszyna
    - itp..
    Przecież płacimy podatek drogowy zawarty w paliwie, który jest przeznaczony na utrzymanie naszych dróg w dobrym stanie. To są nasze drogi - PODATNIKÓW - a nie jakiegoś starosty. On tylko dysponuje tymi pieniędzmi. Jeśli tego nie potrafi lub przebimbał pieniądze na inne cele bezużyteczne powinno się tego pana jak najszybciej odsunąć od możliwości dysponowania budżetem. Ludzie!!!!!!! SOLI MACIE MAŁO!!!!!! NA TYCH DROGACH KIEROWCY GINĄ!!!!!!

  • gość
    2018-01-22 17:07:18

    arrow

    Trudno oczekiwać aby zimą wszystkie drogi były czarne. Lepiej za te 1,5 mln wyremontować kolejne kilometry dróg. Będzie bezpieczniej przez cały rok a nie tylko przez kilka śnieżncyh dni.

  • ajtam
    2018-01-22 13:54:29

    arrow

    Pan Starosta, Pani Skarbnik i Pan Dyrektor Postek do domu jadą drogą krajową to skutków swojej bezmyślności nie odczuwają

  • węgrowiak
    2018-01-21 12:57:46

    arrow

    Starosta Fedorczyk kompletnie się zagubił. Jak spadał śnieg to nie może się fotografować na drogach. Więc czeka do wiosny.

  • mieszkanka Korytnicy
    2018-01-21 10:05:26

    arrow

    droga Roguszyn Korytnica to jeden wielki skandal. Wykopano głębokie rowy, wycięto drzewa i nie ma słupków .w każdej chwili można wylądować w głębokim rowie.Co na to wójt i radni powiatowi i gminni .

  • myszka miki
    2018-01-20 20:19:41

    arrow

    Z wypowiedzi wynika, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, który liczy około 70 tysięcy mieszkańców, warte jest przytoczoną kwotę? Rozumiem, że życie człowieka jest warte jakąś określoną kwotę? Nie liczy się człowiek, ale pieniądze!!! Może warto zrobić zestawienie jakie drogi w pierwszej kolejności i w jakim obecnie są stanie, zostały jako pierwsze odśnieżone. Czy nie przypadkiem z rejonu, gdzie będą głosować na Pana Starostę w zbliżających się wyborach? Może osoba odpowiedzialna za drogi w powiecie poniesie konsekwencje, że kierowcy zostali narażeni na straty materialne? Jeżeli właściciel posesji nie odśnieży chodnika przed posesją, to grozi mu mandat. To może warto się zastanowić w tym przypadku, czy jeżeli ktoś poniesie szkody materialne w wyniku nie zapewnienia bezpieczeństwa, albo, niestety, uszczerbku na zdrowiu, bądź śmierci, czy nie powinien na drodze sądowej ponieść konsekwencji? (oczywiście należy brać pod uwagę brak rozsądku kierowców).
    Słuchając, czytając komentarze osób, które nie są zaangażowane w politykę, wydaje mi się, że Pan Starosta kieruje się bardziej polityką niż troską o zwykłego mieszkańca powiatu. Szkoda, a zarazem jest to bardzo przykre, że osoba, która w mediach mówi, co więcej zapewnia, że troszczy się o losy każdego człowieka, tak naprawdę uprawia tak zwany pijar, mając gdzieś normalnego człowieka.Kiedy Pan spotkał się, albo zaprosił na obiad zwykłego Kowalskiego z Koziej Wólki???

  • wegrowiak
    2018-01-20 20:01:29

    arrow

    Latem i jesienia to starosta chetnie sie fotografował na remontowanej drodze z Paplina. Teraz to jak jest zasypana sniegiem go nie ma tak jak chetnych do odsniezenia.

  • wyborca
    2018-01-20 18:48:35

    arrow

    Szykuje sie nowy atak zimy, a starosta radzi czekać do wiosny i zachowac ostrożność na drogach . Podziwjam jego troske o nas. My też zatroszczymy sie w listopadzie oddając głosy na innych.

  • mateusz
    2018-01-20 18:28:52

    arrow

    Ciekawe kto przygotował tak niski budżet? To tłumaczenie jest smiechu warte.Ile musi byc jeszcze wypadków zdaniem starosty aby zaszły zmiany,których oczekuja mieszkańcy powiatu?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.