R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Z kroniki węgrowskich strażaków
2019-06-17 13:49:00 Artykuł czytany 192 razy


W okresie od 9 do 16 czerwca na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 30 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 10 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.


09-06-2019- Wólka Paplińska- wypadek.
Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Węgrowie zadysponował dwa zastępy:1 JRG i 1 OSP Łochów do wypadku. Na miejscu strażacy stwierdzili, że samochód osobowy w trakcie wyprzedzania kolumny pojazdów zahaczył o koło skutera, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia czyli, dwie osoby podróżujące autem oraz kierujący skuterem samodzielnie opuścili pojazdy i w chwili przeprowadzenia rozpoznania nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Na miejscu był już obecny patrol policji. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie odłączenia akumulatorów w pojazdach i zakręceniu zaworu butli LPG. Do czasu przyjazdu karetki poszkodowanym zajęli się ratownicy z JRG udzielając pomocy przedmedycznej. Po przekazaniu poszkodowanego ZRM, zastęp JRG powrócił do bazy, natomiast zastęp OSP pozostał na miejscu zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych policji.

12-06-2019 Sadoleś- samochód.
Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Sadowne a następnie JRG posterunek, strażacy stwierdzili, że doszło do dachowania samochodu osobowego, nie ma osób poszkodowanych, kierujący pojazdem odmawia przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Działania zastępów polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, następnie po zakończeniu przez policję czynności wyjaśniających przyczyny zdarzenia postawiono pojazd na kołach i usunięto poza pas jezdni. Powstałe na drodze wycieki płynów eksploatacyjnych usunięto przy pomocy sorbentu. Na tym działania zakończono.

13-06-2019 Korytnica- pożar samochód.

KP PSP w Węgrowie do zdarzenia zadysponowało dwa zastępy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Korytnica i przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy stwierdzili, że na drodze gminnej między m. Korytnica a Zalesie pali się samochód osobowy - pożarem objęta cała komora silnika oraz wnętrze przedziału pasażerskiego, na miejscu obecny kierowca - właściciel, który opuścił pojazd przed przybyciem na miejsce straży.  Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd. Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji a następnie likwidacji pożaru.

15-06-2019 Łochów- wypadek.

Na skrzyżowaniu ulic miejskich doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Na miejscu był już ZRM, który udzielał pomocy poszkodowanemu motocykliście (do czasu przybycia ZRM pomocy poszkodowanemu udzielała postronna osoba - strażak JRG Węgrów wracający po służbie). Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oznaczeniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory. Zabezpieczono i usunięto z jezdni drobne wycieki płynów eksploatacyjnych (za pomocą sorbentu). Po odjechaniu ZRM (z poszkodowanym) z miejsca zdarzenia, zastępy JOP wróciły do bazy.


KSkib

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Węgrów

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

WĘGRÓW, 06.02

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów

więcej »
7 8

WĘGRÓW, 08.02

Spotkanie autorskie z Danielem Góralem

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje