R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wizyta wicewojewody mazowieckiego w Węgrowie
2020-06-05 18:08:39 Artykuł czytany 1076 razy


Nowa strażnica Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy i Dzienny Dom Senior + w Węgrowie – to miejsca, które w piątek, 5 czerwca wizytował wicewojewoda mazowiecki. Sylwester Dąbrowski wziął również udział w konferencji prasowej poświęconej Tarczy Antykryzysowej oraz spotkał się z samorządowcami z terenu powiatu węgrowskiego. Celem wizyty była ocena zakończonych ale i nadal prowadzonych inwestycji, realizowanych dzięki wsparciu ze środków rządowych.


Dzięki nowej strażnicy, strażacy pełniący służbę w KP PSP w Węgrowie, zyskają budynek nowoczesny i wyposażony w urządzenia mające przynieść spore oszczędności, np. panele fotowoltaiczne. Strażacy zyskają też nowy teren do codziennych ćwiczeń. Inwestycja istotna jest przede wszystkim z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu węgrowskiego.

Budynek nie został jeszcze oddany do użytku, jednak jak zapewniano podczas wizytacji wicewojewody - prace przebiegają zgodnie z planem. Otwarcie strażnicy planowane jest na wrzesień 2021 roku. Całość pochłonie ponad 14 mln zł, z czego 13 mln zł pochodzi z Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Powiat węgrowski dołożył do budowy strażnicy kwotę miliona złotych, z kolei samorząd miasta przekazał nieodpłatnie działkę o powierzchni ponad 1 ha, do której wykonana zostanie również droga dojazdowa.

 


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ 


Kolejnym punktem wizytacji był węgrowski klasztor. Tam wicewojewoda Sylwester Dąbrowski wraz z senator Marią Koc, posłem Maciejem Górskim, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anną Kaszubą oraz przedstawicielami władz miasta i powiatu węgrowskiego mieli okazję zobaczyć jak przebiegają prace restauracyjno-konserwatorskie przy freskach. Liczące ponad trzy wieki malowidła ścienne przedstawiające świętych franciszkanów, ukryte były pod grubymi warstwami farb. Prace trwają już trzeci rok, a ich zakończenie planowane jest za kilka miesięcy. Inwestycja możliwa jest dzięki środkom pozyskanym m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i węgrowskiego Urzędu Miasta.

Dzięki transgranicznej dotacji unijnej przy kościele powstaje także Centrum Dialogu Kultur. Po zakończeniu prac poreformacki obiekt pełnić będzie także funkcje konferencyjne i noclegowe dla turystów.

 


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany związane z oficjalnym otwarciem Dziennego Domu Senior + w Węgrowie, jednak seniorzy jeszcze przed ogłoszeniem narodowej izolacji brali udział w organizowanych tam zajęciach. Całość przystosowana jest do przyjęcia 30 nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Na realizację inwestycji miasto pozyskało 300 tys. zł ze środków rządowego Programu Senior +.

Ostatnim punktem wizyty była konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, poświęcona Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej oraz spotkanie z samorządowcami.

Na realizację zadań wynikających z tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie dysponuje kwotą ponad 24 mln zł, z czego do 4 czerwca rozdysponowano ponad 10 mln zł.

Z kolei jeśli chodzi o Tarczę Finansową PFR dla firm i pracowników – ta skierowana jest głównie do mikrofirm oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Z tego tytułu do 307 węgrowskich przedsiębiorców trafiło już ponad 54 mln zł.

 


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


Do tematów będziemy wracać na antenie Katolickiego Radia Podlasie.


KG/ Węgrów  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • fjac
  2020-06-06 16:08:27

  arrow

  bubu- jak wizytujesz swoje posiadłości to znaczy że jesteś dobry gospodarz. tylko zeby to była prawdziwa wizyta jak w przysłowiu"Pańskie oko konia tuczy" a nie przeleciał wiatr

 • bubu
  2020-06-06 15:04:29

  arrow

  No przed wyborami będą sie po koleji przymilać do wyborców. Wicewojewoda=wicegospodarz to jaka wizytacja ??? Ja jako gospodarz jak ide do obory to też wizytuje????

 • Kiedy to się skończy?
  2020-06-06 12:59:21

  arrow

  To raczej można by nazwać spotkaniem partyjnym, bo wicewojewoda od dróg to nie jest znowu takiej wysokiej rangi urzędnik.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Węgrów

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje