R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Węgrów: Koncert Patriotyczny Fundacji TAK DLA RODZINY /ZAPOWIEDŹ/
2019-10-05 20:55:38 Artykuł czytany 197 razy


Wyjątkowy Koncert Patriotyczny odbędzie się w najbliższy wtorek, 8 października w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Początek koncertu o godzinie 18.00.
W zaproszeniu na koncert Aldona Wiśniewska Wiceprezes Zarządu Fundacji napisała:

Od ponad 10 lat wraz z mężem Arturem i piątką dorosłych dzieci, tworzymy zespół muzyki chrześcijańskiej Moja Rodzina. Ponad 500 koncertów ze świadectwem życia, nie tylko w polskich parafiach i wspólnotach, ale także w środowiskach polonijnych - m.in. na Ukrainie, Irlandii czy USA. W 2015 będąc obecnymi na VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii z Papieżem Franciszkiem dostrzegliśmy w Centrum Kongresowym brak polskiego pawilonu. W 2017 założyliśmy z mężem Fundację Tak dla Rodziny promującą pozytywny wizerunek rodziny, umacniającą poprzez wiele działań więzi rodzinne i małżeńskie.

Pierwszym zadaniem, które wyznaczyliśmy sobie podczas spotkania rodzin w USA, była organizacja polskiego pawilonu w Dublinie, na IX spotkaniu z Papieżem Franciszkiem. Współpracujemy z ks. Przemkiem Drągiem, dyrektorem KDR, bp. Wiesławem Śmiglem. Jesteśmy od ponad 23 lat w Domowym Kościele, a także pełnimy funkcję doradców życia rodzinnego.

Projekt "Patriotyzm w sercach Młodych" to inicjatywa angażująca społeczność Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego i mieszkańców Węgrowa na rzecz stworzenia katalogu osób, bohaterów, miejsc pamięci, zabytków, pomników oraz utrwalenia pamięci poświęconej młodym bohaterom, oddającym swoje życie w walce o niepodległość. Opracowane informacje zostaną zawarte w działach aplikacji mobilnej Miejscowy Patriota - historia miasta, pomniki i tablice, zabytki i muzea, znane postacie, wydarzenia historyczne oraz źródła i wydawnictwa.

Odbyły się warsztaty edukacji historycznej, komunikacji multimedialnej oraz wokalne, zostały przeprowadzone wśród uczniów Liceum Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kochanowskiego, w świetlicy socjoterapeutycznej Caritas w Węgrowie i seniorów w Klubie Seniora "Miła Przystań".

Finałowy Koncert Patriotyczny pt: "Z serca dla Ojczyzny" to lokalne prezentacje artystyczne, wspólne śpiewanie z śpiewnikiem, wystawa planszowa, inauguracja aplikacji, koncert Julii i Grzegorza oraz naszego zespołu Moja Rodzina. 

Z serdecznym pozdrowieniem!wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.12

„BAROKOWE ODCIENIE LUTNI I ORGANÓW” W WĘGROWSKIEJ BAZYLICE

więcej »
2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.12

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
8
9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.12

XVIII Konkurs Gry na Ligawce w Łochowie

więcej »
13

WĘGRÓW, 13.12

Węgrów: Dzień Integracji z Osobami z Niepełnosprawnością

więcej »
14

WĘGRÓW, 14.12

W Węgrowie i Czerwonce Liwskiej wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.12

W Węgrowie i Czerwonce Liwskiej wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

więcej »
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje