R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prokuratura bada wyjaśnienia burmistrza Łochowa
2019-11-06 15:48:06 Artykuł czytany 339 razy


Są zarzuty dla burmistrza Łochowa. Prokuratura Rejonowa w Węgrowie sprawdza czy Robert Gołaszewski przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego. Burmistrz po raz kolejny podkreśla, że jego działania w sprawie projektu wiaduktu w Łochowie w ciągu drogi krajowej nr 62 nie przekroczyły prawa, a cała sprawa ma podłoże polityczne.


Chodzi o wydanie pozytywnej opinii w sprawie budowy wiaduktu w Łochowie w ciągu drogi krajowej nr 62, którą realizuje PKP. O zaopiniowanie koncepcji budowy wiaduktu zamiast tunelu burmistrz powinien zwrócić się do radnych. Jednak Robert Gołaszewski zaopiniował ją jako włodarz sam, bez opinii rady. - Nasze postępowanie dotyczy wyłącznie ewentualnej odpowiedzialności karnej burmistrza za bardzo konkretny czyn polegający na jednoosobowym  pozytywnym zaopiniowaniu zmiany koncepcji inwestycji – mówi prokurator rejonowy, Jarosław Kowalczyk i dodaje, że z materiału dowodowego wynika jednoznacznie, że dla inwestora warunkiem dokonania zmiany formy, była opinia samorządu lokalnego.

Postawione burmistrzowi zarzuty dotyczą m.in. działania na szkodę interesu publicznego, oraz interesu prywatnego mieszkańców Łochowa posiadających lub użytkujących nieruchomości w pobliżu planowanej inwestycji. Sam Robert Gołaszewski złożył do prokuratury obszerne wyjaśnienia. Uważa, że nie przekroczył uprawnień, a cała sytuacja przypomina mu scenariusz filmowy. - Do pewnego momentu, kiedy prokuratura wszczęła postępowanie, byłem w 100 % przekonany, że cała sytuacja zakończy się umorzeniem. Nic złego nie zrobiłem, wypełniłem obowiązek, który do mnie należy, wynikający z ustawy o transporcie kolejowym, że to ja powinienem wydać opinię do zaproponowanej koncepcji wiaduktu, a decyzja de facto inwestora o zamianie tunelu na wiadukt zapadła dwa miesiące wcześniej. Dla mnie jest to sytuacja bardzo dziwna – tłumaczy R. Gołaszewski.

Złożone przez burmistrza wyjaśnienia są aktualnie weryfikowane w drodze czynności procesowej. Postępowanie nie zostało jeszcze zakończone. Dopiero w zależności od wyniku  weryfikacji prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego w toku postępowania podejmie decyzję końcową.

Według Roberta Gołaszewskiego całe zamieszanie jest spowodowane konfliktem politycznym i chęcią usunięcia go ze stanowiska. Przypomniał, że wokół jego osoby od dawna toczy się spór inspirowany przez niektóre środowiska, mający, w jego opinii, przygotować grunt pod ewentualne referendum w sprawie jego odwołania.

Jeśli prokuratura potwierdzi słuszność zarzutów, burmistrzowi może grozić nawet do 3 lat więzienia.

KSkib/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

3 kwietnia audycje piątkowe Katolickiego Radia Podlasie
2020-04-03 07:22:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie 3 kwietnia zaprasza na audycje:

więcej »


Węgrów

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.04 16:00

Mistrzostwa Polski w kick boxingu w Węgrowie

więcej »
4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje