R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prokuratura bada wyjaśnienia burmistrza Łochowa
2019-11-06 15:48:06 Artykuł czytany 306 razy


Są zarzuty dla burmistrza Łochowa. Prokuratura Rejonowa w Węgrowie sprawdza czy Robert Gołaszewski przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego. Burmistrz po raz kolejny podkreśla, że jego działania w sprawie projektu wiaduktu w Łochowie w ciągu drogi krajowej nr 62 nie przekroczyły prawa, a cała sprawa ma podłoże polityczne.


Chodzi o wydanie pozytywnej opinii w sprawie budowy wiaduktu w Łochowie w ciągu drogi krajowej nr 62, którą realizuje PKP. O zaopiniowanie koncepcji budowy wiaduktu zamiast tunelu burmistrz powinien zwrócić się do radnych. Jednak Robert Gołaszewski zaopiniował ją jako włodarz sam, bez opinii rady. - Nasze postępowanie dotyczy wyłącznie ewentualnej odpowiedzialności karnej burmistrza za bardzo konkretny czyn polegający na jednoosobowym  pozytywnym zaopiniowaniu zmiany koncepcji inwestycji – mówi prokurator rejonowy, Jarosław Kowalczyk i dodaje, że z materiału dowodowego wynika jednoznacznie, że dla inwestora warunkiem dokonania zmiany formy, była opinia samorządu lokalnego.

Postawione burmistrzowi zarzuty dotyczą m.in. działania na szkodę interesu publicznego, oraz interesu prywatnego mieszkańców Łochowa posiadających lub użytkujących nieruchomości w pobliżu planowanej inwestycji. Sam Robert Gołaszewski złożył do prokuratury obszerne wyjaśnienia. Uważa, że nie przekroczył uprawnień, a cała sytuacja przypomina mu scenariusz filmowy. - Do pewnego momentu, kiedy prokuratura wszczęła postępowanie, byłem w 100 % przekonany, że cała sytuacja zakończy się umorzeniem. Nic złego nie zrobiłem, wypełniłem obowiązek, który do mnie należy, wynikający z ustawy o transporcie kolejowym, że to ja powinienem wydać opinię do zaproponowanej koncepcji wiaduktu, a decyzja de facto inwestora o zamianie tunelu na wiadukt zapadła dwa miesiące wcześniej. Dla mnie jest to sytuacja bardzo dziwna – tłumaczy R. Gołaszewski.

Złożone przez burmistrza wyjaśnienia są aktualnie weryfikowane w drodze czynności procesowej. Postępowanie nie zostało jeszcze zakończone. Dopiero w zależności od wyniku  weryfikacji prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego w toku postępowania podejmie decyzję końcową.

Według Roberta Gołaszewskiego całe zamieszanie jest spowodowane konfliktem politycznym i chęcią usunięcia go ze stanowiska. Przypomniał, że wokół jego osoby od dawna toczy się spór inspirowany przez niektóre środowiska, mający, w jego opinii, przygotować grunt pod ewentualne referendum w sprawie jego odwołania.

Jeśli prokuratura potwierdzi słuszność zarzutów, burmistrzowi może grozić nawet do 3 lat więzienia.

KSkib/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9

WĘGRÓW, 09.11

Siatkarki Nike Węgrów podejmą zespół z Warszawy

więcej »

WĘGRÓW, 09.11 17:00

Węgrów: Diecezjalny Bal Andrzejkowy KSM

więcej »
10
11

WĘGRÓW, 11.11

Narodowe Święto Niepodległości w Węgrowie

więcej »

WĘGRÓW, 11.11 17:45

Trzy tablice ku pamięci odzyskania przez Polskę Niepodległości

więcej »
12 13 14 15 16 17

WĘGRÓW, 17.11

Tym razem Cieszkowski

więcej »

WĘGRÓW, 17.11 17:00

Marcin Zieliński przyjedzie do Łochowa

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje