R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Misiowe święto w Grębkowie
2017-12-07 13:06:31 Artykuł czytany 350 razy


W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek 28 listopada uczniowie z kl. O i I ze Szkoły Podstawowej w Trzebuczy oraz przedszkolaki: 3-latki Jeżyki i 4 – latki Krasnale z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grębkowie wzięli udział w imprezie organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grębkowie.


Dzień Pluszowego Misia w grębkowskiej bibliotece to już wieloletnia tradycja. Oprócz przygotowanej prezentacji multimedialnej do wspólnej zabawy i pomocy zaproszeni zostali chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku, pani Ewa Szadyn ze stadniny  Konik Polny oraz ciocia Paulinka. Atrakcji nie zabrakło, w imprezie wziął udział miś Brunatny oraz miś Puchatek. Chłopcy z MOW w Jaworku przygotowali dla każdego misiową naklejkę. Pani Ewa zaprezentowała krótką historię Pluszowego Misia, czytała misiowe wierszyki a ciocia Paulinka zabrała potem wszystkie dzieci w kolorowy baśniowy świat zabaw. Maluchy bawiły się z chustą „Klanza” w różnego rodzaju zabawy np.  „Pada deszcz”, „Sałatka owocowo-miodowa”, „Misio szuka pszczółek”, „Strażnika, „Ciuchcię”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, śpiewały piosenki, a na sam koniec zabawa w kołysanie misia. Podczas spotkania maluchy mogły obejrzeć książki o misiach, które są dostępne w bibliotece. Dla każdej grupy oprócz małego co nieco, przygotowana była pamiątka, certyfikat udziału w Święcie Pluszowgo Misia.

W Filii w Kopciach  dzieci także świętowały Dzień Pluszowego Misia. Do biblioteki przyszła liczna  17-osobowa  grupa dzieci z kl. O wraz z panią Katarzyną Wielądek. Na początek wysłuchano krótkiej historii  powstania zabawki, a następnie  rozmawiano o różnych znanych z bajek  misiach. Z pomocą  pań  ze Stowarzyszenia „Grębkowianie” dzieciaki ozdabiali  kontury misia, wspólnie śpiewaliśmy piosenki, czytaliśmy  misiowe opowieści. Na zakończenie dzieci  dostały słodycze. 

Dyrektor GBP Wanda Miszczak  [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.11

Zaduszki poetyckie albo dziadowskie deliberacje, czyli sny o wolności

więcej »

WĘGRÓW, 10.11

W sobotę grają węgrowskie siatkarki

więcej »
11

REGION, 11.11 18:00

Mazowsze w Koronie. Final w Węgrowie

więcej »
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje