R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Mazowieckie Święto Chleba i Sera w Węgrowie już za nami
2019-09-17 15:28:16 Artykuł czytany 992 razy


15 września w Węgrowie odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w Bazylice Mniejszej pod przewodnictwem dziekana parafii ks. proboszcza Leszka Gardzińskiego, homilię wygłosił ks. Marek Matusik. Podczas nabożeństwa poświęcono wieńce dożynkowe i chleb upieczony z tegorocznych zbiorów.


Kolejnym punktem programu były uroczystości na Rynku Mariackim. Po Mszy św. uczestnicy udali się korowodem na węgrowski rynek. Gości powitali członkowie Zespołu Ludowego „Węgrowianie”, którzy następnie wręczyli burmistrzowi Węgrowa Pawłowi Marcheli chleb dożynkowy. Burmistrz podziękował rolnikom za trud i tegoroczne zbiory, życzył też aby w domach nie zabrakło chleba, następnie wspólnie z wiceburmistrz Haliną Ulińską gospodarze miasta  dzielili się chlebem z mieszkańcami.

Podczas tegorocznych uroczystości ogłoszono m.in. wyniki konkursu na najpiękniejsze ogrody i balkony, na najsmaczniejszy chleb, na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, na najsmaczniejszą potrawę z serem, na najlepszą potrawę lokalną pogranicza mazowiecko-podlaskiego z obszaru LGD „Bądźmy razem”.

Wydarzeniem towarzyszącym był Jarmark Rękodzieła, na którym wystawcy zdrowej żywności prezentowali wypieki, sery i wędliny. Jedna z firm serwowała nieodpłatnie posiłek regeneracyjny i wyroby mleczarskie. Były też strefy: zabaw dla dzieci, miłośników dwóch kółek, informacyjna MJWPU dotycząca pozyskiwania środków z Unii Europejskiej i doradztwa dla rolników.

Na scenie występowały zespoły oraz soliści w bloku programowym „Węgrów i okolice Kuźnią Talentów Muzycznych i Tanecznych”. Wystąpiły także zespoły: Kapela Czerniakowska, Zespół rockowy Black Sapal – Hochland Band, Zespół The Nice – Live Music Band. Gwiazdą wieczoru był Zespół Piękni i Młodzi.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Kamila Gasiuk Pihowicz, poseł na Sejm RP Czesław Mroczek, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, starosta węgrowski Ewa Besztak, przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska, radni Rady Miejskiej Węgrowa, przedstawiciele samorządów miast i gmin. Organizatorem Mazowieckiego Święta Chleba i Sera było Miasto Węgrów i Węgrowski Ośrodek Kultury. Partnerami: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Lokalna Grupa Działania w Węgrowie „Bądźmy razem”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(www.wegrow.com.pl, foto: WOK)

KSkib/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Publiczna kasa na festyny
    2019-09-17 16:31:36

    arrow

    W powiecie ale w miescie swieto chleba jak ,,rolnikow nie ma w miescie “ a ten co ma troche ziemi to i tak kupuje w markiecje

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Węgrów

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

WĘGRÓW, 06.02

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów

więcej »
7 8

WĘGRÓW, 08.02

Spotkanie autorskie z Danielem Góralem

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje