R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Festyn Otwórz Oczy po raz trzeci w Łochowie
2019-09-12 08:01:56 Artykuł czytany 184 razy


Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Jacy? Tacy?” nie zwalnia tempa i już po raz trzeci zorganizowało w Łochowie Festyn Integracyjny - „Otwórz Oczy”, podczas którego prowadzona była zbiórka pieniędzy na warsztaty i terapię dla podopiecznych Stowarzyszenia. Wśród gości, którzy zaszczycili przybyłych swoim udziałem byli: poseł na Sejm RP Daniel Milewski, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, dyr. SOSW w Węgrowie Hanna Kasperowicz, radni powiatowi, radni gminy Łochów.


W tym roku wyjątkowo imprezę rozpoczęła Msza Święta w intencji niepełnosprawnych, po której uczestniczy liturgii przeszli w „Marszu dla życia” z kościoła w Łochowie na plac targowy.

Po występie scholi dziecięcej z  Parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, zebranych przywitały Prezes Stowarzyszenia Monika Jabłonowska i Wiceprezes Dominika Martoń – Jaroszewska. Następnie głos zabrali patroni honorowi festynu: Daniel Milewski, Marek Renik i Robert Gołaszewski.

W części artystycznej wystąpili: Wiktoria Jabłonowska, Karolina Mrowińska, Maja Kalinowska, Szkoła Tańca Latino Fever, Mateusz Łukasiewicz i Anna Kalinowska z WTZ Sokołów Podlaski, Wiktoria Solka i Maja Jabłonowska ze Stowarzyszenia „Sponia” w Węgrowie wraz z Łukaszem Krysikiem, Cheerleaders z SP nr 3 w Łochowie, Michalina i Gabriela Szelest, Studio tańca „Next Level”, Karolina Kosyła, zespoły Bachus i WSB. Gościem specjalnym imprezy była finalistka programu The Voice Kids – Nela Zawadzka, która jeszcze długo po koncercie rozdawała młodym fanom autografy.

Podczas festynu zorganizowany został konkurs plastyczny z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich dla Łochowa. Na stoisku firmy Styropmin dzieci kolorowały głowę łosia i należy tu dodać, iż każda praca została nagrodzona.

Swoje stoiska zaprezentowały organizacje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi: WTZ  Jaworek, WTZ Sokołów Podlaski, Stowarzyszenie DOM Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznej, Wspólnota „ Drabina Jakubowa” z Brańszczyka, Przedszkole Terapeutyczne dla dzieci z autyzmem „ Mój Świat” z Łochowa, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.
 
Anna i Gerard Kurzec z Łochowa, Klub Myszki Norki, Sport i korektywa Agnieszka Wojtkowska z Wyszkowa oraz gospodarze czyli stowarzyszenie „Jacy? Tacy?”. Atrakcje dla dzieci przygotowali również: Lecimy w kulki, OSP Pogorzelec i OSP Łochów. Najodważniejsi mogli przejechać się motorami z klubu Mad Moose.

Podczas festynu działał także punkt informacyjny o FAS, a ze sceny specyfikę tej choroby przybliżył terapeuta Marcin Miller.

Dzięki współpracy z Komisariatem Policji w Łochowie chętni mogli oznakować swoje rowery, czyli otrzymać specjalną naklejkę z kodem zawierającym numer identyfikacyjny.

Zarząd Stowarzyszenia pragnie podziękować darczyńcom, dzięki którym festyn mógł się odbyć.

- Wielkie podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszy, bez których nie udałoby się zorganizować tej imprezy. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji naszej imprezy - piszą organizatorzy.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

(Magdalena Donoch, Stowarzyszenie „Jacy? Tacy?”. Fot. Krzysztof Prochacki)

KSkib/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WĘGRÓW, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje