R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Drugi dzień obchodów 100-lecia węgrowskiego liceum
2018-09-22 15:05:04 Artykuł czytany 930 razy


Uroczysta Msza św., odsłonięcie pamiątkowej tablicy, część artystyczna, klasowe spotkania po latach i bal absolwentów – to wszystko zaplanowano 22 września w ramach drugiego dnia obchodów 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Trzydniowe świętowanie rozpoczęło się w piątek a zakończy w niedzielę, 23 września.


W drugim dniu jubileuszu przybyło do Węgrowa wiele osób – uczniów i absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, przedstawicieli władz samorządowych oraz ludzi związanych z węgrowskim ogólniakiem, którzy wspólnie wspominali minione lata spędzone w murach LO.

Jednym z punktów sobotnich obchodów było odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej założycielom szkoły – Józefowi Gołębiewskiemu, Karolowi Szamoty i Stanisławowi Wangratowi. Tablicę umieszczoną na starej części szkoły odsłonili potomkowie rodzin, czyli córka Stanisława Wangrata oraz kuzyn Józefa Gołębiewskiego.

Kolejna część spotkania to występy artystyczne uczniów i absolwentów szkoły, którzy zachwycili publiczność swoimi zdolnościami tanecznymi i wokalnymi. W roli debiutantów na scenie wystąpili uczniowie klas pierwszych, z kolei ich starsi koledzy, członkowie formacji tańca towarzyskiego oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha” przenieśli zgromadzonych w klimat sprzed lat. Na scenie wyróżniali się szczególnie ci drudzy, którzy pokazali się w nowych strojach ludowych.

Po niemal dwugodzinnej uczcie dla duszy wszyscy przenieśli się do budynku Liceum, gdzie zorganizowano tzw. spotkania klasowe po latach. Dzisiejszy dzień zwieńczy bal absolwentów.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Na uroczystość związaną z jubileuszem powstania szkoły został wykonany za budynkiem Liceum plac sportowo-rekreacyjny z siłownią zewnętrzną i flowparkiem, na budowę którego pozyskano 150 tys. zł z funduszy Urzędu Marszałkowskiego. Powiat węgrowski dofinansował inwestycję w wysokości ponad 50 tys. zł. Wykonano także remont dwóch korytarzy w szkole z funduszy powiatu w wysokości ponad 240 tys. zł. Przeprowadzono remont sali w najstarszej części szkoły za kwotę 35 tys. zł, która będzie posiadała ekspozycję regionalnego rękodzieła i będzie służyła do przeprowadzania zajęć z zakresu dziedzictwa kulturowego Podlasia i Mazowsza. Stowarzyszenie "Ogólniak" działające przy I LO złożyło projekt do Lokalnej Grupy Działania "Bądźmy Razem" i otrzymało kwotę 100 tys. zł na ekspozycję w sali i zakup strojów łowickich dla Zespołu Tańca Ludowego.

KSkib
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.06

Węgrów: V Festyn Rodzin Zastępczych

więcej »
3 4

WĘGRÓW, 04.06 13:00

4 czerwca w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.06 18:00

Koncert Uwielbienia w Łochowie

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje