R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dojrzałość okresem jest złotym – podsumowanie projektu
2017-12-13 11:38:10 Artykuł czytany 649 razy


Pięć Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Siedlec, Łosic, Zbuczyna, Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa wzięło udział w projekcie Fundacji Donum "Dojrzałość okresem jest złotym". 11 grudnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie tego przedsięwzięcia.


W wydarzeniu uczestniczył poseł na sejm RP i Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. Obecni byli także dyrektorzy Ośrodków Kultury, koordynatorzy projektu oraz seniorzy ze wszystkich pięciu Uniwersytetów, którzy zaprezentowai zdobyte podczas ostatnich miesięcy umiejętności.  Projekt Fundacji Donum realizowany był od maja do grudnia bieżącego roku. Uczestniczyli w nim słuchacze z Uniwersytetów Trzeciego Wieku działających przy: Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, Sokołowskim Ośrodku Kultury, Węgrowskim Ośrodku Kultury oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Beneficjentem był także Uniwersytet im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach, działający jako organizacja pozarządowa. W ramach projektu seniorzy wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach warsztatowych: tanecznych, wokalnych, gimastycznych czy językowych. Organizowane były także wykłady audytoryjne z wielu dziedzin nauki.  Był to bardzo intensywny czas dla seniorów, ale jak podkreślali zarówno koordynatorzy projektu, jak i sami uczestnicy – warto było skorzystać z propozcycji Fundacji Donum. Mimo, iż projekt był nowością dla jego beneficjentów, dzięki temu przedsięwzięciu słuchacze Uniwesytetów Trzeciego Wieku mieli poszerzoną ofertę zajęć, w których uczestniczyli bezpłatnie, a co więcej - mogli zakupić potrzebny im sprzęt czy stroje.

- Chciałem Państwu podziekować za zaangażowanie (...) Bardzo się cieszę, że to się wszystko udało. Chciałem pogratulować wszystkim tym, którzy zdecydowali się wyjść z domu, bo to jest klucz do tego, żeby później były takie efekty. Chciałem podziękować wszystim animatorom, koordynatorom, którzy Pańśtwa w tej pracy wspomagali. To wszystko co tutaj się działo ma swój wymiar personalny, grupowy ale też jest bardzo ważne dla Rządu, powiedział na gali podsumowującej projekt, Marek Zagórski, poseł na sejm RP i Minister Cyfryzacji.

"Dojrzałość okresem jest złotym" to jedyny projekt, który został wybrany do realizacji w województwie mazowiedzkim w ramach Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. Seniorzy podkeślają, że bardzo liczą na kontynuację projektu. Jak powiedziała Ewa Jarocka, prezes Fundacji Donum, kolejny konkurs w ramach wsparcia Uniwesrysteów Trzecego Wieku został ogłoszony,  a pani prezes złożyła już do niego wniosek. Należy zatem czekać na wyniki.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

NBG/Węgrów [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Węgrów

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.10

W środę mecz węgrowskich siatkarek

więcej »
4 5

WĘGRÓW, 05.10 11:00

III Kongres Turystyczny w Węgrowie

więcej »
6 7
8 9 10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.10

Jubileuszowy Hubertus Węgrowski

więcej »
14

WĘGRÓW, 14.10

Jubileuszowy Hubertus Węgrowski

więcej »

WĘGRÓW, 14.10

Hubertus w Węgrowie - będą utrudnienia w ruchu

więcej »
15 16 17 18 19

WĘGRÓW, 19.10

Koncert jubileuszowy. WĘGROWIANIE mają 20 lat

więcej »
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje