R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powyborcze refleksje i mocne słowa wicemarszałek Marii Koc
2018-11-13 17:31:59 Artykuł czytany 1683 razy


W środę, 21 listopada odbędzie się pierwsza sesja Rady Powiatu Węgrowskiego w nowym składzie. Wtedy też poznamy starostę i jego zastępcę, których radni poprą większością głosów. Wiadomo, że będzie to osoba popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i jak zapewnia wicemarszałek Senatu Maria Koc – będzie to któryś z członków Rady.


Emocje wyborcze nie opadły jednak do końca, a w Węgrowie, jeszcze przed wyborem starosty i nowego Zarządu Rady Powiatu pojawiają się głosy o próbach kupczenia stanowiskami. Do zaistniałej sytuacji ale i do ogólnych nastrojów powyborczych w rozmowie z Karoliną Skibniewską odniosła się Maria Koc.Wybór Pawła Marcheli na burmistrza Węgrowa i wynik jaki uzyskał w drugiej turze wyborów pokazują, że mieszkańcy zaufali jego kandydaturze i popierają jego działalność na rzecz miasta – twierdzi Maria Koc, jednocześnie zapewniając, że ze swojej strony deklaruje współpracę z nowym włodarzem miasta.
Mimo że druga tura dla większości średnich miast okazała się przegrana dla członków popieranych przez PiS, to zarówno w Radzie Miasta, jak i w Radzie Powiatu Węgrowskiego większość stanowią kandydaci partii rządzącej i właśnie to, jak mówi M. Koc świadczy o tym, że mieszkańcy potrzebują zmian. Jednak sam wybór burmistrza jest dla niej niewytłumaczalny z punktu widzenia wyborów październikowych. - Nie wiem czym to tłumaczyć. Trudno to racjonalnie skomentować i znaleźć jakieś argumenty – twierdzi wicemarszałek. - Jeśli mieszkańcy popierają radnych z danego komitetu, a potem w drugiej turze głosują na kandydata z innego komitetu, to jest to trochę niezrozumiałe (…) Ale oczywiście trzeba wybór mieszkańców uszanować. Trzeba teraz zabiegać o dobrą współpracę i podjąć wysiłek na rzecz wspólnego dobra – uważa M. Koc.

W Radzie Powiatu Węgrowskiego radni PiS zdobyli 10 mandatów i jak wynika z wydanego przez nich w ostatnich dniach oświadczenia, ta liczba na pewno nie ulegnie zmniejszeniu. Radni zapewniają, że żaden z nich „nie dopuści się zdrady swojego środowiska politycznego oraz Wyborców dla stanowisk i idących za nimi korzyści, jak miało to 4 lata temu” (przyp. red. w 2014 roku kandydatka popierana przez PiS - Hanna Ulińska, tuż po wyborach porozumiała się z radnymi z przeciwnego komitetu, a następnie została wicestarostą powiatu węgrowskiego. Wówczas usunięto ją z PiS).
- My wiemy, że są próby przekupienia i to jest ohydne. Przeciąganie radnych, kupczenie stanowiskami jest niedopuszczalne. Oświadczenie radnych elektów wydane zostało po to aby uciąć wszelkie spekulacje na ten temat. Ci, którzy takie haniebne propozycje składają i namawiają do oszustwa wyborczego powinni zniknąć z życia politycznego i publicznego. Jeżeli ludzie obdarzają kogoś mandatem zaufania, to powinno się być uczciwym – tłumaczy Maria Koc i zachęca do otwartych rozmów, które powinny służyć dobru mieszkańców. - Przegraną trzeba umieć przyjąć z honorem. Pogodzić się z nią, a następnie brać się do pracy. Każdy radny, który jest niezależnie czy w opozycji czy w koalicji ma możliwość współpracy na zasadach przyzwoitości i uczciwości – dodaje M. Koc, jednocześnie zapewniając, że starostą węgrowskim zostanie któryś z członków nowej Rady Powiatu, tym samym ucinając spekulację jakoby stanowisko miało przypaść przegranej w wyborach na burmistrza Zofii Paczóskiej.KSkib  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Aż tak żle się dzieje?
  2018-11-15 18:04:12

  arrow

  Nawet nie przypuszczałem ,że aż tak źle się dzieje w węgrowskim PiS jeżeli nowo wybrani radni zamiast zastanawiać się nad perspektywami rozwoju powiatu są dyscyplinowani i podpisują lojalki

 • głosowałem na PiS
  2018-11-14 23:05:12

  arrow

  Wybory się odbyły, teraz trzeba pracować. Moim typem jest Pan Redosz jako STAROSTA, a Pani Paczuska jako przewodnicząca rady. Wieloletni wyborca prawicowy

 • Do x
  2018-11-14 09:53:56

  arrow

  Węgrów ma kilkanaście tysięcy mieszkańców. Większość pochodzi z okolicznych wsi. Twoja teoria sugeruje,że PiS został jedynie z " gumiakami" jak obraźliwie wykształciuchy mówią o elektoracie "dobrej zmiany".

 • Mądrość
  2018-11-14 08:09:02

  arrow

  Ciekawi ludzi, jak to "zwycięstwo" było rozgrywane 4 lata temu, że aż musiało dojść do ucieczki z PiSu kluczowej osoby, by w efekcie końcowym stało się przegraną. Taki majstersztyk?!
  Może ktoś odsłoni nam kulisy odejścia HU z PiS.
  A teraz mądry Polak po szkodzie! Więc wymyślono lojalki. Z tego co wiem, radni wybrani w demokratycznych wyborach, nie są zobowiązani do podpisywania żadnych zobowiązań. Nie przytoczono w w/w piśmie na tą okoliczność żadnych ostrzeżeń, jak np. art.233 §6 Kodeksu karnego o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
  Kiedyś śp.A.Leper próbował takich lojalek, lecz posłowie Samoobrony odmówili podpisu pod nimi jako niezgodnych z prawem.
  A co jeśli lojalność partyjna będzie w sprzeczności z prawem lub działać na szkodę narodu polskiego?
  Nie tędy prowadzi droga do demokratycznego sukcesu! Zamiast ludzi za mordę brać, trzeba mieć więcej IQ, by inteligentniej nimi kierować!

 • zainteresowana
  2018-11-14 07:20:04

  arrow

  Niech Pani Marszałek spojrzy na swoje środowisko w innych gminach,jak tam Pani opcja przekupuje i namawia do przejścia do PIS. Wam wolno a innym nie ? Wszystko zależy więc od sytuacji.

 • Cieplykoc
  2018-11-13 23:00:44

  arrow

  Te wybory to początek końca politycznej kariery pani koc. Mimo wygranej i tak ostanie rozliczona za przegrana w Węgrowie, tak jak tchorzewski w siedlcach. Chodzą słuchy ze partia, pani koc nie zaproponuje nawet startu w wyborach do parlamentu.

 • podpis
  2018-11-13 20:37:56

  arrow

  A co to za podpisy? Tak to się można podpisać za każdego.

  /-/ Trump Donald

 • wegrowiak
  2018-11-13 20:11:31

  arrow

  Jak to się ma do wypowiedzi Pana Dworczyka ,że samorządowcy maja prawo do wyboru koalicjanta i porozumienie Pis i samorządowców na Śląsku. Tam to nie kupcza stanowiskami

 • Włodek
  2018-11-13 18:44:01

  arrow

  jednym słowem druga tura wyborów to klęska PiS i pani wicemarszałek i senatora Kraski. Nic na siłę drodzy państwo, to luzie najlepiej wiedzą, kogo chca miec u władzy.

 • Bobek-Grudzie
  2018-11-13 18:23:18

  arrow

  Sama prawda, przegranie zrobiliby wszystko żeby się przy korycie utrzymać. Bardzo się cieszę, że powieziono PSL w powiecie, mam tylko nadzieję, że kolejny raz w Starostwie nie zasiądzie ktoś z Łochowa... bo wtedy PiS straci mój głos w kolejnych wyborach... na razie nie mam zastrzeżeń

 • wdf
  2018-11-13 18:08:22

  arrow

  Czy tym razem nie będzie kupczenia stanowiskami i wysyłania desantu pisowskiego do innych miast np.na stanowiska starostów .pytanie do p.marszałek.

 • X
  2018-11-13 17:51:02

  arrow

  "Węgrów jest czerwony". Taka opinia panuje w wiejskich gminach, o stolicy naszego powiatu. Po wojnie był zasiedlany z "awansu społecznego". Dostawali tam mieszkania "zasłużeni" dla władzy ludowej". Ich potomkowie przejęli poglądy, ot cała tajemnica. SLD zawsze ma tam wyższe poparcie niż średnio w kraju. PIS zdobył większość w radzie miasta tylko dlatego, że było wiele komitetów i nastąpiło rozbicie głosów antypisowskich.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

I Bieg Flagi w Łochowie

więcej »
3

WĘGRÓW, 03.05

3 Maja w Węgrowie

więcej »
4

WĘGRÓW, 04.05 10:00

Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
5
6 7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.05 10:00

Liw: Otwarcie Parku Kulturowo-Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.05 11:00

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.05 13:00

Obchody 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie

więcej »
16 17 18

WĘGRÓW, 18.05

Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie

więcej »
19

WĘGRÓW, 19.05 12:00

Odsłonięcie Pomnika 100-lecia Niepodległości Polski w Ruchnie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.05

Koncert „Dla Matki”

więcej »
27 28

WĘGRÓW, 28.05 16:00

Konferencja „Prawa konsumenta w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości”

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje