R E K L A M A



WĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Na ratunek krowie. Pomagali kajakarze i strażacy
2018-07-15 22:13:40 Artykuł czytany 1270 razy


Ktoś może powiedzieć, że to najsłynniejsza krowa w regionie i chyba się nie pomyli… Wracamy do historii pewnej krasuli, którą przed utonięciem w rzece ratowali strażacy, kajakarze i okoliczni mieszkańcy.


O tej akcji pisaliśmy już w naszym portalu, ale postanowiliśmy uzupełnić relację o pewne istotne fakty. W sobotę (14 lipca) krowa spadła ze skarpy do Liwca, wszystko działo się na wysokości miejscowości Jarnice w powiecie węgrowskim. Gdyby nie pomoc ludzi krasula zapewne  samodzielnie nie dałaby rady wydostać się z podmokłego  terenu.


W akcję ratowania krowy zaangażowało się 6 kajakarzy, którzy w uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Liwiec, na trasie Sowia Góra - Węgrów. Mężczyźni bez zastanowienia wskoczyli do wody i próbowali pomóc zwierzęciu.  Po około godzinnej akcji na miejsce wezwano strażaków z OSP Węgrów. Krowę udało sie wyciągnąć dopiero przy użyciu lin strażackich, podwiązanych do ciągnika  rolniczego.

Na pochwałę zasługuje postawa kajakarzy, którzy nie zostawili zwierzęcia i mimo niesprzyjającej aury postanowili pomóc.

No i na koniec najważniejsze. Krowa jest cała i zdrowa, czyli akcja strażaków, kajakarzy i okolicznych mieszkańców zakończyła się pełnym sukcesem.





Fot. Kajakarze

NBG  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • niech żyje krowa!
    2018-07-20 18:36:09

    arrow

    niech żyje krowa,krowa i swoboda, niech żyje czytelnik no i wolność słowa!

  • niech żyje krowa!
    2018-07-20 18:35:15

    arrow

    niech żyje krowa,krowa i swoboda, niech żyje czytelnik no i wolność słowa!

  • do czytelnika
    2018-07-18 17:29:36

    arrow

    Na portalu podlasie24.pl ukazały się dwa teksty - jeden informujący, drugi prostujący poprzednią informację. To za dużo dla Ciebie czytelniku? chyba Tobie ktoś na odcisk nadepnął i zejść nie może.

  • czytelnik
    2018-07-17 12:36:32

    arrow

    Ojojoj, czyżbym komuś nadepnął na odcisk?Zbyt nerwowe te reakcje na mój komentarz. Radzę czytać uważnie-napisałem wcześniej w 1 zdaniu-dobrze,że kajakarze pomogli zwierzęciu. Nie neguję więc wartości tego uczynku. Natomiast jestem zdecydowanie przeciwny zachwianiu proporcji w ukazaniu tego tematu.Oj,nieładnie.

  • rolnik
    2018-07-16 21:44:07

    arrow

    Krowa też jest stworzeniem bożym, życie jej miłe. Serce rośnie, że są na świecie ludzie niosący bezinteresowną pomoc. Chwała im za to.

  • Do czytelnika
    2018-07-16 17:36:41

    arrow

    Czytelniku moze Ty kiedyś uratujesz czyjes życie... Nieważne ludzkie czy innego stworzenia Bożego. Każde jest ważne na swój sposób..Jak tak bardzo Ci przeszkadza czytanie takich newsów to ich nie czytaj i nie neguj wartości tego dobrego uczynku! Po katolicku, to po prostu nieladnie.

  • Jerry
    2018-07-16 09:38:53

    arrow

    przypomnijcie o zasadach bezpiecznej kąpieli dla ludzi. Też temat na wakacje

  • czytelnik
    2018-07-16 09:16:38

    arrow

    To dobrze, że kajakarze pomogli zwierzęciu. Ale już dość może z tym newsem dnia o krasuli na katolickim portalu.wakacje i sezon ogórkowy nie tłumaczą nadmiernego rozdmuchania tego tematu,przesyt

  • Jessica
    2018-07-15 22:50:11

    arrow

    Akcja kajakarzy przede wszystkim!!!! A nie strażaków i kajakarzy :)

Odśwież obrazek.