R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Międzyleś ma nową drogę i odrestaurowaną kapliczkę
2017-06-07 18:15:13 Artykuł czytany 1064 razy


Międzyleś to miejscowość położona w gminie Miedzna w powiecie węgrowskim. Jednak 5 czerwca ta spokojna wieś na chwilę stała się można powiedzieć „centrum świata”, a to za sprawą odbywającej się tam uroczystości związanej z otwarciem wyremontowanej drogi oraz odrestaurowanej kapliczki, na którą przybyło wielu gości, m.in. Ewa Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego. Cała impreza została zorganizowana przez samorząd powiatu węgrowskiego, który był jednocześnie jednym z inwestorów obu zadań.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Uroczystości rozpoczęła Msza św. odprawiona w kaplicy w Międzylesiu, której przewodniczył ks. Jarosław Górski, proboszcz parafii Miedzna. Eucharystię koncelebrowali ks. Wiesław Niemyjski,  ks. Adam Parzonka oraz ks. Paweł Grzeszek.  Po Mszy miało miejsce oficjalne otwarcie i poświęcenie wyremontowanej drogi oraz odrestaurowanej kapliczki.

Jeżeli chodzi o drogę to jak powiedział podczas spotkania starosta węgrowski Krzysztof Fedroczyk, powiat już dawno widział potrzebę remontu tego odcinka. Na początku remont drogi miał być sfinansowany ze środków unijnych, ale do tego zabrakło 2 punktów. Mimo wszystko powiat postanowił drogę zbudować w granicach gminy Miedzna i ze środków powiatu i gminy. Całkowita wartość inwestycji to prawie 800 tys. zł, z czego środki finansowe powiatu węgrowskiego stanowią ponad 500 tys. zł, a środki gminy Miedzna – ponad 200 tys. zł.  Zakres robót obejmował wykonanie przebudowy 2,246 km drogi.

Co zaś tyczy się kapliczki to jak się okazało jest to bardzo wartościowy zabytek, liczący sobie 400 lat. Historię tego obiektu przybliżył zgromadzonym na uroczystości nauczyciel historii Mariusz Szczupak. Kapliczka została odrestaurowana dzięki funduszom pozyskanym z powiatu węgrowskiego, gminy Miedzna oraz funduszom zewnętrznym i warto dodać - dzięki staraniom Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Międzyleś Marka Matusika, który pełni również funkcję sołtysa Międzylesia i radnego Rady Powiatu Węgrowskiego. 

Tekst: NBG
Foto: powiat węgrowski

[MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

Gala sportu w Węgrowie już 10 lutego

więcej »
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje