R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Krzysztof Fedorczyk: Starosta powinien pochodzić z Rady
2018-11-07 12:33:10 Artykuł czytany 2724 razy


Ustępujący starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wyniki wyborów samorządowych w naszym regionie. Mówił także o swojej przyszłości i nadziejach związanych z miastem i powiatem.


Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że znacząca była druga tura wyborów, która dała jasną odpowiedź na pytanie o preferencje wyborcze mieszkańców naszego regionu i całej Polski. Zdaniem Krzysztofa Fedorczyka, porażka kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wielu przypadkach jest dowodem na niechęć do przenoszenia polityki na poziom samorządu. Rozmówca Radia Podlasie podkreślił, że świadczy o tym chociażby wynik kandydata jego komitetu – Pawła Marcheli w wyborach burmistrza Węgrowa (Marchela wygrał znaczną większością – przyp. red.)

Krzysztof Fedorczyk komentując swoje pożegnanie z fotelem starosty węgrowskiego zaznaczył, że ta decyzja i tak miała zapaść. Jak powiedział, niezależnie od wyniku tegorocznych wyborów, miał zamiar zrezygnować z pełnienia dotychczasowej funkcji. Podkreślił jednocześnie, że pogłoski odnośnie swojego zatrudnienia jako wiceburmistrza są jedynie częścią negatywnej kampanii wyborczej jego przeciwników. Zaznaczył, że zamierza oddać się pracy radnego powiatowego i bacznie przyglądać sprawom swojego okręgu, czyli gminy Łochów. Zapowiedział także rozpoczęcie procedury ubiegania się o emeryturę.

Komentując pogłoski dotyczące nowego starosty gość Radia Podlasie powiedział, że w opowieściach o przyznaniu tego fotela przegranej w wyborach burmistrza Zofii Paczóskiej może być ziarno prawdy. Jednocześnie zaznaczył, że, jego zdaniem, to nie jest dobry pomysł. Jak podkreślił, starostę powinna wyłonić Rada Powiatu ze swojego grona. Każdy, kto będzie pochodził z zewnątrz tego gremium, będzie miał o wiele słabszy mandat do pełnienia swojej funkcji. POSŁUCHAJ

MJi/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • zdegustowana
  2018-11-13 20:28:14

  arrow

  Człowiek honorowy przyjmuje porażkę z godnością, wyciąga wnioski ze swojego postępowania - a jest dużo do przemyślenia na ten temat.Wyborcy mieli już dość obietnic przed wyborami, zdecydowali o zmianach. Rządy dobiegły końca i pouczanie kto ma być jego następcą nie jest na miejscu szczególnie gdy robi się to publicznie. To wręcz żałosne.

 • Ten któremu jest wszystko jedno
  2018-11-13 16:45:50

  arrow

  Mnie tam rybka
  Mam swój kawałek podłogi
  Lecz sądzę że lepiej być
  Po jasnej stronie księżyca.

 • Ta która ćwiczy karate
  2018-11-12 22:44:00

  arrow

  "Jedno wiem na pewno,były starosta to porządny człowiek,z zasadami ..." cha cha cha,dobre! Jeszcze napisz, że propaguje wzorce moralne i mamy dowcip stulecia!

 • Ten który ćwiczy jogę
  2018-11-12 15:42:09

  arrow

  Jedno wiem na pewno,były starosta to porządny człowiek,z zasadami, jego wzorem nie jest jakiś tam Kowalski czy jak mu tam, tylko właśnie Witos.Wiem o tym od bardzo dawna kiedy wielu z Was jeszcze na tym świecie nie było.

 • do Jawność
  2018-11-12 13:43:29

  arrow

  Szkoda twojej roboty. Zgodnie z nową ustawą samorządy wszystkich szczebli (także powiat) muszą transmitować obrady.

 • Fasola
  2018-11-12 12:12:53

  arrow

  PSL kończy się nie tylko w powiecie ale i w Polsce.Likwidacja małych gospodarstw,oddawanie ziemi w dzierżawę,ucieczka młodych do miast,kto na nich będzie głosować?
  Do RW lepiej jak ktoś ubierze się w ładne ciuchy np.z Prady niż miałby chodzić niezadbany bo wtedy powiedzielibyśmy że nas lekceważy swoim wyglądem.I jeszcze jedno, gdyby wszyscy mieli takie cechy jakie ma były Starosta świat byłby lepszy.

 • Nocna zmiana
  2018-11-11 17:28:32

  arrow

  Już najwyższy czas- nadszedł i suweren wybrał to co wybrał.

 • RW
  2018-11-10 19:18:24

  arrow

  Nie żal ze odchodzą tacy ludzie jak Starosta Fedorczyk to człowiek z PSL
  PSL nigdy nic dobrego nie zrobił dla Polski dla zwykłego Polaka cały czas obstawiają sie rodzinami przy korycie i ciągną do siebie tak po cichaczu nie zrzucajac sie w oczy wyborcy a pan Fedorczyk bardziej wywiadach i ciuchach od Prado sie lubuje jak dobroczynności dla bliźniego

 • RW
  2018-11-10 19:18:21

  arrow

  Nie żal ze odchodzą tacy ludzie jak Starosta Fedorczyk to człowiek z PSL
  PSL nigdy nic dobrego nie zrobił dla Polski dla zwykłego Polaka cały czas obstawiają sie rodzinami przy korycie i ciągną do siebie tak po cichaczu nie zrzucajac sie w oczy wyborcy a pan Fedorczyk bardziej wywiadach i ciuchach od Prado sie lubuje jak dobroczynności dla bliźniego

 • Jawność
  2018-11-10 14:56:17

  arrow

  A może mieszkańcy też by chcieli "baczniej" przyglądać się pracy samorządowców?
  Zbierzmy więc podpisy pod petycją o transmisję z obrad on-line i nagrania sesji powiatowych... jak w Urzędzie Miejskim w Węgrowie. Mogą być nagrania z obrad sejmu, to zażądajmy też nagrań z obrad sejmików, z wyjazdów polskich ministrów i premierów za granice itp. itd. Dosyć knucia, czas na jawność i prawdę, kto jak dla Polski i społeczności lokalnej pracuje. Jawność polityki, zamiast knucia!
  Karty na stół prosimy... naród sprawdzi i rozliczy!
  Polityka to służba społeczeństwu, a nie władza nad nim! Coś się komuś pomyliło?!

 • chuck
  2018-11-09 22:16:18

  arrow

  Wszyscy widzą, że PSl w powiecie się kończy. Ludzie z tego środowiska wstydzą się swojego logo. Nawet koalicja na listach z PO im nie pomogła. Społeczeństwo powiedziało, że tym Państwu już dziękujemy i trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Panie Starosto na Pana miejscu schowałbym się głęboko, a nie latał po radiach, bo nie ma się czym szczycić. Podawanie za przykład Węgrowa jest nie na miejscu, bo Paweł wygrał u nas dlatego, że PIS się podzielił

 • L.P
  2018-11-09 13:27:23

  arrow

  Fabryka małp,fabryka psów,
  rezerwat dzikich stworzeń
  zajadłych tak że Bóg im nie pomoże
  nie pomoże,nie pomoże,
  gdziekolwiek spojrzę dookoła dżungla
  dookoła dżungla.

 • Robert
  2018-11-09 13:02:28

  arrow

  Hahahah... PSL stara partia... Wiotos... Bzdury! Dzisiejszy PSL to spadkobiercy ZSLu, pachołków PZPR i tyle. Tyle ma Fedorczyk wspólnego z Witosem co piernik z wiatrakiem, ma za to bardzo dużo wspólnego np. z Władysławem Kowalskim I prezesem ZSLu i Przewodniczącym Rady Naczelnej Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Od taki rodowód dzisiejszych działaczy PSL. Witosa hołubią, bo już mało kto pamięta przedwojenny PSL, a niech by spróbowali w swoich lokalnych społecznościach odsłaniać pomniki Mikołajczykowi, to by im ludzie dali po uszach, arbuzom , wczoraj w ZSL dziś w PSL.

 • Węgrowny
  2018-11-09 10:47:01

  arrow

  Kiedyś było wszystko proste,zła komuna,dobra solidarność.Dzisiaj wszystko jest poplątane,zastanawiam się kto tak miesza w tym kotle by ogłupic ludzi.Jak kogoś znam z dobrej strony to głosuję na niego przy wyborach a jak nie znam to nie głosuję,proste.

 • X
  2018-11-09 09:48:34

  arrow

  PSL to był za Mikołajczyka, to "coś" obecnie to kontynuacja komunistycznego ZSL, założonego w 1949 czyli największym terrorze stalinowskim. W tym czasie prawdziwi ludowcy w wiezieniach byli albo już dawno przez UB zamordowani. Dobrze, że ktoś wspomniał o tym jak w kończącej się kadencji PIS( zdecydowanie największy klub) nie dostał nawet wiceprzewodniczącego rady, a teraz śmią pouczać.

 • tamtejszy
  2018-11-09 08:28:28

  arrow

  Panie Fedorczyk a 4 lata temu zaprosiłeś Pan opozycję do rozmów? Zaproponowałeś stanowisko Wice czy Przewodniczącego Rady? Nie! To na co Pan teraz liczysz?

 • Tutejszy
  2018-11-08 21:57:46

  arrow

  PSL to stara partia z tradycjami z Wincentym Witosem na czele i nikt się jej nie wstydzi.Pan Fedorczyk
  zrobił dobrą robotę w powiecie i należy mu się szacunek i podziękowanie.

 • obiektywny
  2018-11-08 19:46:11

  arrow

  Były starosta zrobił dla powiatu Węgrowa bardzo dużo,należy mu się szacunek i podziękowanie,nigdy nie wstydził się przynależności do PSL,nie zmieniał partii jak rękawiczek jak inni politycy z lewa i prawa.Wreszcie z PSL-u był Witos,bohater narodowy.Chciałbym by przyszły starosta dorównał do poziomu Pana Fedorczyka to będzie dobrze.

 • X
  2018-11-08 14:28:50

  arrow

  Ricki masz 100% racji, ale nie ma się o denerwować. Mam wrażenie, że ZSL do władzy w powiecie już nigdy nie powróci .Czują to i stąd ta frustracja. Stracili też kilka gmin Stoczek, Miedzna np., a Łochów pokazał co o nich sądzi. Burmistrz z PIS dostał ogromne poparcie i większość w radzie. Oni będą już tylko słabsi.

 • Ricki
  2018-11-08 13:08:11

  arrow

  Pan Starosta na koniec wypowiedzi twierdzi, że najwięksi powinni się dogadać... żałosne, kto 4 lata temu wystawił największych? czyli PiS. Do tego chodził po domach i straszył wojną atomową... Panie Starosto ludzie tutaj nie są tacy za jakich ich Pan ma... bo to obrażanie mieszkańców powiatu to kompletne dno... dno, jak można obrażać mieszkańców powiatu, w którym było się kilkanaście lat starostą...

 • Paweł
  2018-11-08 09:09:57

  arrow

  Jeszcze jedno: śmieszne jest to, że wszyscy politycy, od lewa do prawa, nie mają sobie nic do zarzucenia. Pan Krzysztof Fedorczyk wini za przegraną jego komitetu propagandę pisowską, a pan Karol Tchórzewski wini propagandę antypisowską. A może po prostu wyborcy wybrali tak jak chcieli? Może pierwszym znudziła się władza w powiecie węgrowskim, a drugim nie podobało się promowanie kandydata, którego główną kompetencją było bycie synem? Wszyscy winni, oprócz Was.

 • odp do "Ja"
  2018-11-08 07:58:01

  arrow

  Co to znaczy "wstydzi się przyznać ,że należy do PSL" Pan Krzysztof jest na poziomie człowiekiem, Za 3 kadencje należy mu się podziękowanie a nie opluwanie. Niech PIS nie dyskryminuje ludzi. Zobaczymy co narobicie. Pozdrawiam kol Krzysztofie.

 • Paweł
  2018-11-07 21:03:48

  arrow

  Wypowiedzi pana Fedorczyka to porażka:
  1. Dzieli politycznie lokalną społeczność - w samorządzie nie powinno być miejsca na politykę.
  2. Obraża mieszkańców Polski wschodniej i uważa ich za ciemnotę.

 • eM
  2018-11-07 19:12:29

  arrow

  Z tego co pamiętam, Pan Fedorczyk wielokrotnie przyznawał się do swojej przynależności partyjnej, również w wywiadach w radiu. Pomijając już, co to naprawdę ma do treści jego najnowszej wypowiedzi...

 • Ja
  2018-11-07 16:51:11

  arrow

  Szkoda że pan Fedorczyk wstydzi się przyznac że należy do PSL i nie wie, że pan Marchela stwierdził w wywiadzie ( chwała mu za to)że nie reprezentuje żadnej opcji politycznej.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.07

Folk Festiwal w Węgrowie

więcej »

WĘGRÓW, 07.07 11:00

Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

więcej »
8 9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.07

Carte Blanche w ramach Kina Plenerowego

więcej »
13

WĘGRÓW, 13.07

Dni Łochowa z zespołem Dżem

więcej »

WĘGRÓW, 13.07

Festiwal Kultury Indian Ameryki Północnej w Węgrowie

więcej »
14
15 16 17 18 19 20

WĘGRÓW, 20.07

Koncertowy weekend na węgrowskim rynku

więcej »
21

WĘGRÓW, 21.07

Koncertowy weekend na węgrowskim rynku

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje