R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

I Węgrowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
2016-07-11 18:40:08 Artykuł czytany 1566 razy


17 lipca o godz.19:00 w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odbędzie się koncert inauguracyjny I Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.


Wystąpią:
Joanna Lalek – mezzosopran
Jarosław Wróblewski – organy
W programie utwory W.A. Mozarta, C. Francka, Ch.M. Gounoda, J.S. Bacha, J. Rheinbergera, J.G. Walthera

Sylwetki artystów:

Joanna Lalek - mezzosopran
Joanna Lalek urodziła się w Warszawie . W 1999 r. ukończyła studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie klawesynu prof. Władysława Kłosiewicza. Śpiewu uczyła się w klasie prof. Hanny Rejmer otrzymując dyplom w roku 1998 . Uczestniczyła w mistrzowskich kursach interpretacji muzyki barokowej prowadzonych przez Kaia Wessela, Nicolasa Parle i Ingrid Wierod. Swój warsztat wokalny rozwijała pod kierunkiem Olgi Pasiecznik i Jacka Laszczkowskiego. W roku akademickim 2005/2006 studiowała śpiew barokowy ( klasa Roberty Invernizzi ) i muzykę kameralną ( klasa Mary Galassi ) w Accademia Internazionale della Musica w Mediolanie.

Obecnie studiuje w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej w warszawskim UMFC. W latach 2006 -2009 prowadziła zajęcia jako wykładowca śpiewu i emisji głosu w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach. Współpracuje z kompozytorami – Hadrianem Filipem Tabęckim, Aleksandrem Kościowem i Marcinem Zielińskim. Występowała w Teatrze Polskim w Warszawie wykonując wokalne partie solowe w przedstawieniu „Hekabe“ w reżyserii Karoliny Labakhua z muzyką Aleksandra Kościowa.
Od kilku lat prowadzi warsztaty wokalne przygotowując uczestników Konkursu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie organizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko“, współpracuje również z Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich“. Jako solistka występowała na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie, Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Legionowie, Śródmiejskim Festiwalu Pasyjnym, Cecyliańskich Dniach Muzyki Sakralnej, Festiwalu Bożonarodzeniowym „Incarnatus Est“, Festiwalu „Musica Sacra“, Festiwalu ''Muzyka w Katedrze'' w Kołobrzegu, Festiwalu „Kolory Polski“, I Festiwalu Oper Barokowych „Dramma per Musica”, w ramach cyklu koncertów Bach 200 UW na Uniwersytecie Warszawskim, na Festiwalu Muzycznym w Greifswaldzie oraz w Filharmonii Bałtyckiej, Szczecińskiej i Podkarpackiej, wykonując utwory J.S.Bacha, A.Vivaldiego, G.F.Haendla, A.Scarlattiego, F.Schuberta, D.Buxtehudego, S.Reicha, W.Szpilmana i.in.

Ze względu na swoje rozległe możliwości wokalne śpiewa także muzykę popularną, jazzową i gospel. Współpracuje z zespołami: The New Art Ensemble, Kwadrofonik, Adria Orkiestra, Ensemble Hyacinthus, Consortium Sedinum i Gradus ad Parnassum.

Jarosław Wróblewski - organy

Kształcenie muzyczne rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Białymstoku w klasie organów prof. Marii Terleckiej. W latach 1988-1993 studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył z wynikiem bardzo dobrym w klasie organów prof. Józefa Serafina.
W latach 1993-2002 kształcił się w Hochschule für Musik und darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu  w klasie prof. Heriberta Metzgera, który ukończył z wyróżnieniem i nagrodą Ministra Republiki Austrii, a od roku 1995 na wydziale „Katolickiej Muzyki Kościelnej” gdzie uzyskał dyplomem z wyróżnieniem w specjalnościach: organy, dyrygentura chóralna, improwizacja organowa i kompozycja kościelna.
Brał udział w licznych konkursach organowych i został laureatem następujących z nich:
Jako solista, dyrygent i muzyk kameralny występuje w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie, biorąc udział w licznych prawykonaniach utworów kompozytorów współczesnych (Seierl, Raditschnig, Mahmoud, Przybylski).

Przez wiele lat współpracował z Międzynarodowym Towarzystwem im. Paula Hofhaymera w Salzburgu, dla którego przygotował liczne produkcje muzyczne (m.in. wykonanie wszystkich dzieł organowych Jehana Alaina).

Działał również jako muzyk kościelny w kilku kościołach Salzburga (Pfarre Wals, Pfarre Parsch, St. Michaelkirche), następnie w kościele św. Anny w Piasecznie i Kolegiacie św. Anny w Wilanowie, kultywując organową muzykę liturgiczną oraz improwizację i kompozycję kościelną.

Oprócz występów solowych współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami wokalno-instrumentalnymi (Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Collegium Musicum St. Gallen, Sinfonieorchester der Hochschule Mozarteum, Capella Bydgostiensis, Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej), jak również z solistami i zespołami, uczestnicząc w koncertach i nagraniach.
Doktorat w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka uzyskał w roku 2006 w Akademii Muzycznej w Krakowie na podstawie rozprawy Źródła inspiracji kompozytorskich Antona Heillera (1923-1979) w świetle wybranych kompozycji organowych dojrzałego okresu jego twórczości. W roku 2015 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego.W latach 2009-2010 był słuchaczem Podyplomowych Studiów Teorii Muzyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W okresie 2002-2012 pracował w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II prowadząc klasę organów oraz zajęcia z harmonii modalnej.     
                     .
Obecnie jest adiunktem w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także nauczycielem organów w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie.
Od roku 2012 pełni funkcję prodziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. 
                .         
Oprócz pracy artystycznej prowadzi ożywioną działalność naukową (wykłady, seminaria, kursy mistrzowskie, publikacje, hasła encyklopedyczne).[MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • kojo
    2016-07-13 19:26:38

    arrow

    A zgoda Biskupa miejsca jest?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

Gala sportu w Węgrowie już 10 lutego

więcej »
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje