R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Grębkowie powstało nowe Koło Przyjaciół KRP
2018-10-11 13:41:32 Artykuł czytany 276 razy


Nowy oddział Koła Przyjaciół został założony w środę, 10 października w parafii św. Bartłomieja Apostola w Grębkowie.


Spotkanie założycielskie poprzedziła Eucharystia sprawowana przez ks. proboszcza Marka Zalewskiego. Po Mszy Św. słuchacze i sympatycy rozgłośni zgromadzli się w sali parafialnej. Ks. Dariusz Denisiuk z Katolickiego Radia Podlasie, przybliżył charakter działalności Koła Przyjaciół, omówił jego sposób funkcjonowania oraz rolę, jaką odgrywają członkowie oddziałów w życiu parafii i społeczności lokalnej. 

Uczestnicy spotkania na prezesa oddziału jednogłośnie wybrali Karolinę Sawicką. W zarządzie koła znalazły się także Agnieszka Kowalczyk i Wanda Miszczak.

Spotkania nowo powstałego koła zaplanowano na pierwszy poniedziałek miesiąca. Opiekunem duchowym oddziału jest ks. proboszcz Marek Zalewski.

- Bardzo cieszę, że w mojej parafii powstało nowe Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Moim marzeniem jest, żeby to koło zaaktywizowało społeczność, a także by stało się łącznikiem między parafią, a całą diecezją. Mam nadzieję, że koło będzie prężnie działało w naszej parafii. Dziękuję przedstawicielom radia za przybycie i założenie koła - powiedział Radiu Podlasie ks. Marek Zalewski, proboszcz parafii.

POSŁUCHAJKoło Przyjaciół składa się z 55. oddziałów parafialnych, rozsianych po całym regionie. Głównym celem koła jest formacja duchowa słuchaczy oraz integracja osób z całego regionu. Sympatycy rozgłośni  prowadzą w studiu Katolickiego Radia Podlasie modlitwę różańcową, a w swoich miejscowościach angażują się w życie parafii, niejednokrotnie są odpowiedzialni za oprawę liturgiczną Mszy Św.

Słuchacze prowadzący poszczególne oddziały Kola Przyjaciół są także w znacznym stopniu korespondentami Radia Podlasie, ponieważ zapowiadają i relacjonują uroczystości parafialne oraz wydarzenia odbywające się w małych miejscowościach.

Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje