Przełamanie Podlasia

Sport Pt. 17.05.2024 11:53:49
17
maj 2024

W środę, 15 maja Podlasie pojechało do Krosna na mecz z Karpatami. Pomimo słabej formy bialczan, byli oni faworytami w starciu z ostatnią drużyną w tabeli.

Goście od początku meczu zdominowali plac gry. Już w pierwszej minucie Szymon Kamiński groźnie uderzył, a Michał Perchel z problemami odbił na rzut rożny. Podlasie ciągle napierało i w 14. minucie Damian Lepiarz otrzymał podanie od Macieja Orzechowskiego i umieścił piłkę w siatce. 4 minuty później Mateusz Wyjadłowski rozpoczął akcję, zagrał na skrzydło do Marcina Pigiela. Ten podał w pole karne, a tam Jarosław Kosieradzki trafił do pustej bramki. Gracze z Krosna również mieli swoje szanse, ale były one blokowane lub niecelne. Pod koniec pierwszej części gry Podlasie miało kilka rzutów rożnych pod rząd. Blisko podwyższenia prowadzenia był Lepiarz, ale zabrakło szczęścia.

W drugiej połowie Podlasie cofnęło się i grało z kontry. Karpaty posiadały piłki na połowie rywala, ale niewiele z tego wynikało. Podopieczni Artura Renkowskiego skutecznie bronili się na przedpolu. W 82. minucie Vadym Maschenko uderzył bardzo mocno i bramkarz Podlasia miał spore problemy, ale udało mu się sparować piłkę. Dwubramkowe prowadzenie Podlasie dowiozło do końca spotkania. Dzięki temu bialczanie zanotowali pierwsze zwycięstwo w lidze od 23 marca, kiedy to pokonali Unię Tarnów.

W następnej kolejce Podlasie zmierzy się u siebie z Wiślanymi Jaśkowice. Mecz odbędzie się w niedzielę, 19 maja o godzinie 13:00.