Podlasie dalej w dołku

Sport Pon. 29.04.2024 12:11:48
29
kwi 2024

Podlasie Biała Podlaska przeżywa spadek formy. Ostatni mecz wygrany przez biało-zielonych miał miejsce w marcu przeciwko Unii Tarnów. W sobotę, 27 kwietnia zawodnicy z Białej Podlaskiej przy pełnych trybunach mieli okazję na przełamanie z niełatwym rywalem jakim jest Siarka Tarnobrzeg.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Mecz był wyrównany, ale lepsze okazje na bramkę mieli goście. W 37. minucie Dawid Lisowski dośrodkował w pole karne. Tam główkował Kacper Prusiński, ale niecelnie. Tuż przed końcem pierwszej połowy uderzał Kacper Jodłowski, lecz pewnie między słupkami zachował się Radosław Dehtiar. Do przerwy był sprawiedliwy remis.

Worek z golami otworzył się w drugiej części gry. W 49. minucie Podlasie mogło wyjść na prowadzenie. Szymon Kamiński uderzył głową po rzucie rożnym, a jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później pod drugą bramką Dawid Lisowski dobił strzał swojego brata i dał prowadzenie Siarce. Podlasie rzuciło się do odrabiania strat i gdy remis wysiał w powietrzu, goście wyszli z kontrą i Piotr Lisowski podwyższył prowadzenie. Gospodarze nie mieli zbytnio czasu na reakcję, ponieważ Jodłowski podwyższył na 3:0. Jakby tego było mało w 83. minucie Marcin Kumorek, zdobył jeszcze jedno trafienie dla gości. Podopiecznych Artura Renkowskiego było stać na gola honorowego, którego zdobył Ezana Kahsay. Była to jego pierwsza bramka dla Podlasia. Siarka zasłużenie zwyciężyła, prezentując więcej spokoju i wyrachowania w grze.

Następne spotkanie Podlasie rozegra w Połańcu z Czarnymi. Początek meczu w sobotę, 4 maja o godzinie 16:00.